Автор Тема: VW GOLF MK1 1979  (Прочитано 226079 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26838
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1905 на: Август 13, 2019, 14:47:34 pm »
Леле тркалата <3!

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 326
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1906 на: Август 13, 2019, 15:01:26 pm »
5 х 130 е растојанието на штрафовите?
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1907 на: Август 13, 2019, 15:07:17 pm »

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1908 на: Септември 21, 2019, 20:46:04 pm »
Resiv da idam na Air suspension. Kupen sistemot, go cekam da stigne vo Skopje :)

Zimoska:

Air ride
Berg Cup
Roll Cage
OEM+ Shifter

So toa kje kazam kraj na ovoj proekt i go pocnuvam drugiot kec koj verojatno kje bide so 1.8T sto trebase da go stavam vo ovoj kec...

Dosvidanja

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26838
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1909 на: Септември 22, 2019, 10:25:14 am »
Ја не би Berg Cup, ама не ти се мешам. :)

Иначе.. Браво, секоја чест на храброста за airride. :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15275
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1910 на: Септември 22, 2019, 10:47:46 am »
Интересна прогресија :) Убаво е кога имаш нешто што никој друг го нема. Чекаме апдејти!

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5128
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1911 на: Септември 22, 2019, 19:31:55 pm »
Што е ова? За вака да прави?


Отсутен Lhasa Green

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 623
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1912 на: Септември 22, 2019, 20:55:34 pm »
Баш така мислам оти му беше у план на Даре ама му е страв да не измести колк.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8999
 • Аstra la vista baby !
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1913 на: Септември 22, 2019, 21:40:55 pm »
Од каде air ride и са паре?

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2749
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1914 на: Септември 23, 2019, 10:50:44 am »
ЉЕЉЈЕЕЕЕЕЕ Шо викат овие увозните од 99-та
Ке го правиш на земја рамен :D :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1915 на: Септември 23, 2019, 14:16:20 pm »
@AUUU Ne be :) poise vaka:@Rakun4e Od hrvatska... nekade okolu 1200 eur iskaca so transport.


______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5128
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1916 на: Септември 23, 2019, 15:42:47 pm »
@AUUU Ne be :) poise vaka:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

@Rakun4e Od hrvatska... nekade okolu 1200 eur iskaca so transport.
За вака можеше Куоре, Гојдо и Марјан да ги седнеш.... ем за тие пари што прасиња ќе истеравте.... ама па ти си знаеш :)