Автор Тема: VW GOLF MK1 1979  (Прочитано 273331 пати)

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
VW GOLF MK1 1979
« на: Септември 18, 2013, 10:34:53 am »
Epa.... jebiga. stigna

Proizveden e 1979
270 000km i seuste muka nema
Od oprema ima Volan, pedalji, menjac, trkala i motor.. e i pepeljari ima i napred i nazad :)
Skapan e! Ne e strasno, se prai! Kje se prai :)

Planovite so nego se da se rasturi cel, da se zakrpi i da se ofarba :)

Sekoj koj ima da ponudi delovi za nego slobodno neka pise. Site delcinja se dobredojdeni ;)
ne izdrzav a da ne ja stavam :)


Se nadevam deka mnogu naskoro kje stavam novi fotki od "soblekuvanjeto".
« Последно менување: Септември 18, 2013, 12:59:17 pm darko mk5 »

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1 на: Септември 18, 2013, 12:23:17 pm »
Супер супер!

Само мотор менувај!

1.3 е гној мотор. Јас целосно го променав да имам силна машина оти не сакав да се заебавам со а-тести и тракатанци.
Дете бев јеби га. Сега би си рокнал 1.8 16V и ич ...немаше да ме боли! :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #2 на: Септември 18, 2013, 12:24:52 pm »
Јебем ти Голф ;D

Со здравје да си го средуваш! :)

За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #3 на: Септември 18, 2013, 12:28:07 pm »
niso ne ispadna :(  jebem mu golf ;D

@Captain  1.1 e moronot!

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52527
 • Махер
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #4 на: Септември 18, 2013, 12:43:34 pm »
како ништо?

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #5 на: Септември 18, 2013, 12:48:28 pm »
neplanirani troskovi ispadnaa i morav da se otkazam :/

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #6 на: Септември 18, 2013, 12:52:35 pm »
Го едитирав постот во меѓувреме. Ништо не испадна со друго голфче ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2781
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #7 на: Септември 18, 2013, 13:01:39 pm »
Со среќа нека е и побрзо да го средиш да го гледаме како тркала по улиците

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #8 на: Септември 18, 2013, 15:19:47 pm »
Со среќа е брат мк1,  ајде уште еден добар проект да има  :D

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #9 на: Септември 18, 2013, 19:01:19 pm »
Go vidov vo zivo :)
Ima mnogu za sreduvanje no ne e strasno , nema pokazano na mesta koj se rizicni za krpenje sto e najbitno :)

So srekja !

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #10 на: Септември 18, 2013, 19:45:57 pm »
niso ne ispadna :(  jebem mu golf ;D

@Captain  1.1 e moronot!

Same shit different smaller packaging :)

Јас би ставил 1.6D и бичи мишко на масло за јадење!

Штета што не испадна ништо. Јас би ти препорачал да најдиш поубав примерок за малку повеќе пари.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3852
 • MadaFunker
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #11 на: Септември 18, 2013, 19:54:18 pm »
Ајде со срека нека е средувањето!

П.С Да не го зеде од Кичево? В комшии гледав ист али изгледа го продале..
New blood of old school

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9179
 • Аstra la vista baby !
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #12 на: Септември 18, 2013, 20:00:22 pm »
Добра основа за Рат лук :)

Отсутен Vlatzki

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2071
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #13 на: Септември 18, 2013, 20:11:18 pm »
Ракун да ти го шитнам југово мое за 200тина евра, ептен е у рат лук моментално. ;D

Дарко, со среќа нека ти е проектов... Кога ќе бидеш спремен да го почнеш, не заборавај да бомбардираш со слики... :)

Него, Дарио, кои се тие ризични места кај голфовите што скапувале ? Се мислам зимава да си зеам Голф кец дизел... :) Па да знам што како и каде да гледам отприлика. :)

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #14 на: Септември 18, 2013, 20:16:29 pm »
Дечки фала :) по нескапан да си земете :) Ракун он више има рат лук само шо не е спуштен :)
Денес почна да се растура гољфот. т.е. извадив ентериер остана само возачко седиште и викендов најверојатно оди на крпење па тогаш ќе удриме некоја фотка.  Не е од кичево :)

@Captain.. моторот нема да биде тој :) затоа што нема мајстор што ќе се нафати да ја сече импрезата и да го упасира тој мотор, ќе одам на варијата 1.8гти или 1.4 од поло/голф 3


секако од момциве што се заебаваат мк1 потребни ми се информации за лимарија. кој каде што како. Дарк нешо ми кажа набрзинка али секоја информација е добредојдена :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html