Автор Тема: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ  (Прочитано 529365 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2025 на: 18 Март 2014, 01:34:46 am »
Онак, мислам на оние што се 1000 ден се комплет. Нека се кинески, ама има разлика од ксенон до ксенон. Купи квалитетен, ако немаш пари купи си осрам сијалички пример. Не знам само како не се осеќаат незгодно дека пречат, им блендираат на секое..

сакам да кажам, ем на никого не пречам ем сум прошол поевтино пошто тие за 1000 денари комплет редовно си мењаат по нешто на ксенонот секој месец. :) и мајка ми мирно спие... пошто никој не ја пцуе ;D ;D

 :D ;D ;D ;D

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2026 на: 18 Март 2014, 07:34:07 am »
sindromot glupo makedonce povedeno ko ovca.... se dodeka ne pocnat sami da ni rabotat vijugite nema da ne bide, me raduva sto ima luge sto mislat no ovcive gi ima poveke i to ti e, imase i eden amerikanski debilen film za vladeenjto preku glasovi od prosta raja....se izvinuvam ako navrediv nekoj....razdeli pa vladej, so sok i blago se kupuvaat glasovi vo kisela voda....

@ рандом член so svoite minati nacionalisticki izjavi so koja e zadoena i pogolemiot del od mladinava i takvoto razmisluvanje za patrioti i heroi vs onie sto mislat malce poinaku - spiuni i kodosi , simpatiite neskrieni kon vmro, mislam deka sigurno ne si za dui :-)
vo nacionalniot muzej na istambul ima tomovi so kodosenje megusebno na makedoncite, goce delcev go izdal makedonec, soselanec zasto mu ja peglal zenata, krusevcanive so pitu guli, jane, karev vo citalna bile pretezno, sve pianicista :-)  malce poznati fakti i normalno nikoj ne e sovrsen, zasto inaku 500 godini trebalo glava da se digne ako im bilo loso :-)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2027 на: 18 Март 2014, 12:12:03 pm »
Крелл треба да разбереш само една единствена работа. А тоа е дека сите сме биле исти такви како тебе. Барем повеќето ако не сите. Сите си се грижиме за колата, читаме милион форуми и дискусии. Се замараме максимално да не нешто и стане. Значи се тоа е пројдено. Не дека другите ги боли фалус за нивното возило, туку дека дискусијата е изгустирана веќе. Се правеше пред некое време кога уште луѓето се мислеа дали да стават плин. Твоео мислење е од тоа време кога се прашуваше за плин, и се секираа луѓето. Помина тоа време. Помина смдење на плин од плочка, помина замарање наоколу дали има или нема. Во денешно време повеќето од колите се на плин. Партали направија гаражите кои местат плин. Тоа не е за џабе. Си има зошто е. Неќам да си ја кварам колата муабети и остали смешни работи од 2008ма година.

Да, за НЕКОИ коли има можност НАВОДНО да има извесен проблем. Но, да имаш Ферари 458 или 430, па да правиме муабет. Да зборуваме за некој егзотик за кој нема искуство во МК, па ајде да е на место. Меѓутоа за коли кои се возат на ангро со плин по земјава и околината - дискусиите може да се сведат на минимум и да се премине кон конкретни примери. Таксистите се прост пример.

Понатаму, зборот „проблем“. Каков проблем? Јас откога ставив плин задниот брисач не брише баш најдобро и морав да го сменам. Тоа мора да се има во предвид кога се става плински уред. Исто така се појавија и руги поголеми проблеми. Ми се скина задната чаура на предната виљушка, па и таа ја сменив со подобра од Голф 5. Има разлика од „проблем“ до проблем и до холивуд.

Дени кога ќе гекне seriousness pill. Вода држење муабетов попут кактус.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5084
  • Пиши лаже
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2028 на: 18 Март 2014, 12:35:33 pm »
Јас се мислам карбонски филтер на уста да носам кога одам пешки... па уште кабрио да возам низ град.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2029 на: 18 Март 2014, 13:38:39 pm »
sindromot glupo makedonce povedeno ko ovca.... se dodeka ne pocnat sami da ni rabotat vijugite nema da ne bide, me raduva sto ima luge sto mislat no ovcive gi ima poveke i to ti e, imase i eden amerikanski debilen film za vladeenjto preku glasovi od prosta raja....se izvinuvam ako navrediv nekoj....razdeli pa vladej, so sok i blago se kupuvaat glasovi vo kisela voda....

@ рандом член so svoite minati nacionalisticki izjavi so koja e zadoena i pogolemiot del od mladinava i takvoto razmisluvanje za patrioti i heroi vs onie sto mislat malce poinaku - spiuni i kodosi , simpatiite neskrieni kon vmro, mislam deka sigurno ne si za dui :-)
vo nacionalniot muzej na istambul ima tomovi so kodosenje megusebno na makedoncite, goce delcev go izdal makedonec, soselanec zasto mu ja peglal zenata, krusevcanive so pitu guli, jane, karev vo citalna bile pretezno, sve pianicista :-)  malce poznati fakti i normalno nikoj ne e sovrsen, zasto inaku 500 godini trebalo glava da se digne ako im bilo loso :-)

http://www.youtube.com/watch?v=pmwoEQR4H_0&feature=youtu.be&t=47s     ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2030 на: 18 Март 2014, 13:39:29 pm »
Како се најде во муабетов алал да ти е. Баш на тебе помислив кога го прочитав тоа рандом член

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2031 на: 18 Март 2014, 13:41:41 pm »
Па таму пишуваше кими кога нуме го постираше а томи изменил рандом незнам поради која причина..

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2032 на: 18 Март 2014, 13:44:58 pm »
Не сум го прочитал тоа. Најискрено веднаш помислив на тебе. Инстант.

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2033 на: 18 Март 2014, 13:47:34 pm »
Само ми е чудно од каде му на томи пост кој беше избришан вчера а тој го постирал денес. fuck logic

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2034 на: 18 Март 2014, 13:50:35 pm »

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2035 на: 18 Март 2014, 14:01:28 pm »
Има врски во администрација... Многу мрзам така кога некој е привилегиран. Ама ај да не зборам.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2036 на: 20 Март 2014, 19:15:45 pm »
Цитат: Cuore Sportivo

Дечки за жал целава работа се изјалови и ќе се одложи на неопределено време.
Изјавата во темата што си купивте ја дадов во алкохолизирана состојба, ,  но желбата постои, паричка фали поприлично, да не ве лажам но се надевам дека во тек на 2013 година ќе купам или Џули или нешто на старо: 159, Брера евентуално ГТ.


Прифаќам навреди за лагата. Али у еден момент добро се уфилмав дури и ја очекував дека ќе купам Џули заклучно со ноември месец.   
« Последна промена: Ноември 16, 2012, 12:32:54 од Cuore Sportivo »

Веќе 2014 :D

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2037 на: 20 Март 2014, 19:16:56 pm »
Поштен човек е Куоре.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2038 на: 20 Март 2014, 20:06:27 pm »
Така рекоа и у Пошта

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #2039 на: 20 Март 2014, 20:14:30 pm »
Falanga Cyrus го видов сабајле, застана да ме пропушти на пешачки премин. Фала ти Миле :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)