Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 288876 пати)

Отсутен A4-B8

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 544
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #870 на: 02 Февруари 2017, 18:47:20 pm »
Добро ме потсети да си порачам нов сет стариот сум го потрошил....

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #871 на: 02 Февруари 2017, 20:36:23 pm »
А со што го мачкате воланот?

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #872 на: 02 Февруари 2017, 21:01:15 pm »
А со што го мачкате воланот?
волано се чисти и се обезмастува и се дезинфицира со steam cleaner,потоа со charme kremot да упие добро и на крај со сува микрофибер крпа се пребришува.

Отсутен sumi

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 11
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #873 на: 09 Февруари 2017, 18:51:36 pm »
Незнам колку спаѓа ова во хемиско но би сакал препорака за КОМПЛЕТНО чистење на внатрешност на возило. Значи комплет кога пишам мислам на буквално СЕ, до најмали ситници, отвори за вентилација, волан, под и околу секоја ситничка, менувач, прегратки, лајсни, под самото седиште ако не сте го извадиле има секогаш тон прашина вклучувајќи и седишта плафон итн... на кратко да ја направат како нова од фабрика испадната. Цената не е многу битна ми треба највисок квалитет.

Ако нешто менува прашувам за 2 возила Citroen C4 и Citroen C5

Кога ја купив C4-ката стара 4-5г беше малку имаше извозено 77 000км, човекот пред да ја земам и направил комплетно чистење ( незнам каде ), секој кој ке влезеше прашуваа дали сме ја купиле нова од салон затоа што дури и самата МИРИСАШЕ на нова ( од чистењето беше :) ). Барам таква услуга.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #874 на: 09 Февруари 2017, 19:52:46 pm »
Незнам колку спаѓа ова во хемиско но би сакал препорака за КОМПЛЕТНО чистење на внатрешност на возило. Значи комплет кога пишам мислам на буквално СЕ, до најмали ситници, отвори за вентилација, волан, под и околу секоја ситничка, менувач, прегратки, лајсни, под самото седиште ако не сте го извадиле има секогаш тон прашина вклучувајќи и седишта плафон итн... на кратко да ја направат како нова од фабрика испадната. Цената не е многу битна ми треба највисок квалитет.

Ако нешто менува прашувам за 2 возила Citroen C4 и Citroen C5

Кога ја купив C4-ката стара 4-5г беше малку имаше извозено 77 000км, човекот пред да ја земам и направил комплетно чистење ( незнам каде ), секој кој ке влезеше прашуваа дали сме ја купиле нова од салон затоа што дури и самата МИРИСАШЕ на нова ( од чистењето беше :) ). Барам таква услуга.
клик на линкот одма над твојот пост.Разгледај ги нашите албуми,ако те бендиса,контактирај не.

Отсутен naser

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 145
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #875 на: 09 Февруари 2017, 22:15:53 pm »
Незнам колку спаѓа ова во хемиско но би сакал препорака за КОМПЛЕТНО чистење на внатрешност на возило. Значи комплет кога пишам мислам на буквално СЕ, до најмали ситници, отвори за вентилација, волан, под и околу секоја ситничка, менувач, прегратки, лајсни, под самото седиште ако не сте го извадиле има секогаш тон прашина вклучувајќи и седишта плафон итн... на кратко да ја направат како нова од фабрика испадната. Цената не е многу битна ми треба највисок квалитет.

Ако нешто менува прашувам за 2 возила Citroen C4 и Citroen C5

Кога ја купив C4-ката стара 4-5г беше малку имаше извозено 77 000км, човекот пред да ја земам и направил комплетно чистење ( незнам каде ), секој кој ке влезеше прашуваа дали сме ја купиле нова од салон затоа што дури и самата МИРИСАШЕ на нова ( од чистењето беше :) ). Барам таква услуга.
Pozdrav.Ako ste od Skopje obratete kaj kolegata Dame.Ti go preporacuvam.Majstor za detailing

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #876 на: 11 Февруари 2017, 08:16:39 am »
Auto Car Care-Prilep ви представува дел од нашата работа.
image hostinghow to take a screen shotfree screen capturehow to capture screenimagehosthost image
и во интерес на форумов да не пунам слики.Линк од прекрасно AUDI Q5 кое жалосно беше да се гледа и вози од толку запуштено.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10209338385522013&id=1394575068

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #877 на: 11 Февруари 2017, 09:35:43 am »
Страшно. Си ги вратил и двете во живот. :)

Отсутен BildeR

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #878 на: 12 Февруари 2017, 11:34:20 am »
Со што може да ги исчистам наслоните за раката (не секожа текстил е), на седиштата имам навлаки и седиштата ги зачував стакло, ги перам само навлаките повремено, но гепекот и наслоните за рацете на вратата се тиња, има некое средство со кое може да завршам работа?

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #879 на: 12 Февруари 2017, 12:10:12 pm »
Со што може да ги исчистам наслоните за раката (не секожа текстил е), на седиштата имам навлаки и седиштата ги зачував стакло, ги перам само навлаките повремено, но гепекот и наслоните за рацете на вратата се тиња, има некое средство со кое може да завршам работа?
На многу наврати од мене и од други членови е препорачано, Pulimax.

Отсутен BildeR

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #880 на: 12 Февруари 2017, 17:11:12 pm »
Ви благодарам, нов сум на форумов, па да не ја листам целата тема, прочитав неколку страни но многу средства имате спомнувано се изгубив :)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #881 на: 14 Февруари 2017, 16:50:23 pm »
Неделава тргна со мерцедеси.
post image onlineupload pic

Отсутен BildeR

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #882 на: 16 Февруари 2017, 11:50:12 am »
Каде се наоѓаат поточно Велмар, гледам некаде на Народен Фронт, али таму во таа зграда што ја ставиле на златна книга не сум забележал дуќан, во зграда се или посебен објект?
http://carwash.mk/index.php?route=product/product&product_id=160
Има на друго место или само таму може да најдам?

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #883 на: 16 Февруари 2017, 12:16:01 pm »
Каде се наоѓаат поточно Велмар, гледам некаде на Народен Фронт, али таму во таа зграда што ја ставиле на златна книга не сум забележал дуќан, во зграда се или посебен објект?
http://carwash.mk/index.php?route=product/product&product_id=160
Има на друго место или само таму може да најдам?

Спроти Воденица, одма над школо за странски јазици ГЕТЕ

Отсутен freakyniki

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 329
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #884 на: 16 Февруари 2017, 18:30:52 pm »
Знае ли некој совет да ми даде како да ја извадам мастикава?

Пеглал не пеглал....пегли време пролази