Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 288990 пати)

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1758
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #840 на: 20 Јули 2016, 12:53:22 pm »
По кој знае кој пат членот Dame.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #841 на: 20 Јули 2016, 19:13:27 pm »
Да споделам едно непожелно искуство со хемиско. Воопшто не сум задоволен... прво, тотално незадоволен од непрофесионалното чистење, доколку имате некоја си постара кола се исплаќа, а понова кола, подобро не одете, второ, вадете се од колата за да не ви го тие извадат, па после да се изгуби трагот, трето, зимат пари под рака за демек целосно хемиско, фактички да ти ја исшлакат целата кола! тотално разочаран!
http://grouper.mk/deal/delfin-tim-hemisko-avtomobil-kompletno-sedishta-perenje

Отсутен JasSum

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 17
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #842 на: 08 Август 2016, 12:57:26 pm »
Дечки, освен Даме во Лисиче, некој друг сервис за хемиско чистење во Скопјево?

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #843 на: 10 Август 2016, 13:04:44 pm »
Да споделам едно непожелно искуство со хемиско. Воопшто не сум задоволен... прво, тотално незадоволен од непрофесионалното чистење, доколку имате некоја си постара кола се исплаќа, а понова кола, подобро не одете, второ, вадете се од колата за да не ви го тие извадат, па после да се изгуби трагот, трето, зимат пари под рака за демек целосно хемиско, фактички да ти ја исшлакат целата кола! тотално разочаран!
http://grouper.mk/deal/delfin-tim-hemisko-avtomobil-kompletno-sedishta-perenje
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Јас бев, тука пред меец дена, може дека не ми беше усрана толку колата за хемиско, ама добра работа си завршија дечките, мада јас ги подбрав, ми вика газдата непушта да седите тука додека правиме хемиско. Му викам викни го газдата да ми покаже правилник твој за работиа, опис и попис на работно место и кој е тој да забранува јас да гледам !!!

Се свитка како ѓеврече кога му сржав, си преќута, и се фати за работа. Такви мангупи може да се прават во ЕУ, тука јас сум газда :D

Правата и обврските мора да ги знеме, ако не си задоволен, репит и чао џаци. Контактирај со групер, види ако не си задоволен.
>>>>><<<<<

Отсутен A4-B8

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 544
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #844 на: 11 Август 2016, 22:33:11 pm »
 Арно ти се седеше цел ден во сервисот? Ако не си задоволен на крајот дај им остав... има еден куп сервиси кои не дозволуваат да гледаш, и не се прават мангупи, принцип на работење е тоа.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #845 на: 12 Август 2016, 07:22:04 am »
nekogas ne e do toa ti kako ke ja srabotis kolata nego celo vreme gazdata se muva i ti smeta +treba da mu obrnes vnimanie na nego a toa ti go odzema vremetoi eden kup drugi raboti ....

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #846 на: 12 Август 2016, 14:11:15 pm »
Затоа фино убаво, ке ставиш масичка со 4 столчиња и чадор за муштериите, и секако може да испринташ и залепиш, "за гледање пари незимаме" :) Мене ми е јасно дека има секакви луѓе што сто прашања ќе постават, ама некој мене да ми забрани да си ја гледам сопствената кола додека и прави некој хемиско, полирање или замена на дел, не би се сложил воопшто. Пак ќе кажам да ми е на видик колата.
>>>>><<<<<

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #847 на: 12 Август 2016, 15:44:25 pm »
абе што има веза, кој сака да си ја гледа ке си ја гледа не може никој да му забране иако ја не би чекал 5-6 саата, би отишол на кафе ручек ова она па потоа ке се вратам, јесте да поопуштено работат работниците и дека се стегнати малце оти ги гледат, ама ја би верувал како работат, еднаш ке одам ке се заебам, ке го раскажам по народ па да видеме дали ке работи воопшто

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #848 на: 12 Август 2016, 17:26:46 pm »
Па ако се заебеш после налет што ќе раскажуваш. :)

Отсутен Giugiaro

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 51
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #849 на: 12 Август 2016, 19:21:27 pm »
Некој да препорача хемиско во Велес?
Suzuki swift 1.3 -96
Peugeot 308 1.6hdi -08
Alfa Romeo Mito 1.4 -10
Alfa Romeo 159 1.9jtdm -06

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #850 на: 12 Август 2016, 23:35:05 pm »
Avto peralna Taveko :D

Отсутен Leon-cist

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 774
  • .
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #851 на: 07 Октомври 2016, 23:38:54 pm »
Moze li nekoj da  mi preporacuva nekoe dobro sredstvo za cistenje na sedishte od shtof (ne kozha). Vidov Turtle wax deka gi falat no nemam vrska so takvite sredstva a bash sakam da se nafatam vikendov so detalno citenje na leonot.
VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #852 на: 07 Октомври 2016, 23:52:33 pm »
На Sonax има убава пена за штоф, седишта, тапацири.. Ја има во Тинекс, Веро. Исто и на Turtle Wax

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #853 на: 10 Октомври 2016, 13:39:01 pm »
И што ефект има таа пена? Дезинфицира или?

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #854 на: 10 Октомври 2016, 13:47:11 pm »
cisti dezenficira a voedno ne go vlazni mnogu samiot materjal ,ubavi peni od toj tip se na turtle wax,oto top,sonax i berner