Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 289007 пати)

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Re: Хемиско чистење
« Одговори #315 на: 19 Септември 2013, 20:19:56 pm »
Na kombeto na rabota mu napravivme hemisko kaj Mida, zadovolni od rezultatite, vnatre bese epten za nikade.

Sega e super ama na zalost uspeaa da ni ja rasipat kvakata na malata zadna vrata na Dobloto. Pa majku mu tolku li ne se pismeni da ne znaat da ja otvorat, si ima i strelka kaj da pritisnat.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #316 на: 19 Септември 2013, 20:25:45 pm »
Втор жут за мида хемиско.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6104
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #317 на: 19 Септември 2013, 20:40:42 pm »
Исклучување?

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #318 на: 19 Септември 2013, 20:50:30 pm »
Обавезно! Се мислев дали одма црвен да стегнам после оној киксот со тапацирот на покрив што пробале да го лепат на тукашен член (не знам кај беше постот, не можам да го најдам, ама потемелно „мида“ пребарување ќе го пронајде сигурно), ама сега после втор жут нема простуење. Надвор од игра за хемиско се.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6104
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #319 на: 19 Септември 2013, 21:04:59 pm »
Има избор, не е страшно.

Отсутен Lo17

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #320 на: 20 Септември 2013, 13:29:13 pm »
Обавезно! Се мислев дали одма црвен да стегнам после оној киксот со тапацирот на покрив што пробале да го лепат на тукашен член (не знам кај беше постот, не можам да го најдам, ама потемелно „мида“ пребарување ќе го пронајде сигурно), ама сега после втор жут нема простуење. Надвор од игра за хемиско се.

Ne samo za hemisko, tie ne cinat ni za perenje, ni za poliranje... epten sum naluten, 3,4 pati Mercedes E350 2012, so cetka mi ja isperat! Nova boja od km mozes da gi vidis grebanicite :@

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #321 на: 20 Септември 2013, 18:09:49 pm »
ccccc jas jugoto moe go peram so rakavica a kamo li nesto podobro .....

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #322 на: 20 Септември 2013, 18:56:41 pm »
Ama ti si professional auto detailer, a Mi-Da se teski ovcarista, zatoa ima razlika.
« Последно менување: 21 Септември 2013, 16:15:18 pm Roci »

Отсутен Lo17

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #323 на: 20 Септември 2013, 19:27:17 pm »
ccccc jas jugoto moe go peram so rakavica a kamo li nesto podobro .....
Se slozuvam so Roci :)..... ama ete si izgubija eden redoven klient, i 5,6 drugi, moi bliski !

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #324 на: 20 Септември 2013, 20:41:54 pm »
mene ne mi e jasno kako moze edna takva peralna so takva reklama i red drug raboti na toj nacin da gi pere kolite pa veke ni vo sutka ne gi perat taka so cetka veruvaj mi bas pred nekoj den gledav edna peralna perea beskontaktno so mafra sredstva duri imase edno bmw  e 90 go perea so penja vo boja

Отсутен Ma-Fra Macedonia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 122
  • www.carwash.mk
    • Велмар Дооел Скопје
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #325 на: 23 Септември 2013, 15:08:49 pm »
Nazalost, mnogu luge kaj nas ne znaat kako im gi perat kolite vo peralna, dali toa "cetka" e dobro ili losho, dali se koristi aktivna pena, shampon so vosok ili Sjaj za sadovi od Ohis...neznaat! Krajnot rezultat so nizok rejting e presuden!
Ednostavno takvi peralni kako MIDA funcioniraat i ke funkcioniraat poradi dobra mestopolozba i reklama...se dur ima ovci, baciloto ke raboti :)
Detailing Store www.carwash.mk
Menzerna Macedonia www.menzerna.mk
Ma-Fra Macedonia www.mafra.mk 
https://www.facebook.com/mafra.macedonia

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #326 на: 04 Октомври 2013, 18:17:34 pm »
http://mk.kolektiva.net/skopje/posvetete-mu-vnimanie-i-na-vashiot-avtomobil-2.html

Имал некој искуство со  Авто Перална Бубе ?

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #327 на: 04 Октомври 2013, 19:37:28 pm »
Јок. Кај мене у комшии е пералнава, али никад не сум бил. Можда Томе знае нешто.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #328 на: 04 Октомври 2013, 19:42:40 pm »
Сум бил 5 пати, 5пати катастрофа беше. Обично ги мрзи да избришат прашина, гепек да не усисаат стакла гнасни недобришана од надвор и тн.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен nacalnik2

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #329 на: 26 Октомври 2013, 21:01:17 pm »
Сум бил 5 пати, 5пати катастрофа беше. Обично ги мрзи да избришат прашина, гепек да не усисаат стакла гнасни недобришана од надвор и тн.
Ova komentarov od koga e Tome?Koga posleden pat si bil vo ovaa peralna....BTW kako si zadovolen od denesnoto perenje??
Najverovatno si bil dodeka bil stariot gazda...a ako si bil od koga ja drzam jas peralnata bi sakal da znam koga si bil i koga bilo napraven takov propust...