Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1190306 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29269
    • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5970 на: 21 Ноември 2014, 14:10:32 pm »
http://vecer.mk/life/zmijata-pristigna-alfa-romeo-4c-vs-porsche-cayman



Не им е ни прв ни последен пат. Нека им служи на чест на "новинарите".

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5971 на: 21 Ноември 2014, 14:11:24 pm »
Јас на пример пре би одел на GT86 отколку Алфава. Возачкото седиште не се подесува наназад за да се налегне воопшто, барем на оваа во салон. Согласно на тоа што неможам да седам удобно во неа, не би ја ни помислил. Тоа се тие моменти.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16664
  • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5972 на: 21 Ноември 2014, 14:12:12 pm »
@Stratro, Американскава верзија е околу 150 кила потешка (15%) од Европскава, така да не би рекол дека е многу релевантен тестов.

@Daywalker, 90 илјади евра се многу пари, со нив можеш да купиш многу работи. Затоа спомнав гарсоњера во Охрид, на друг за тие пари тоа му текнува да купи чим не гледа директна конкуренција, еве ти спомна и Ауди А7, јас воопшто не се сетив на лимузина од 2 тона. Ако каже секој што ќе купи со тие пари може и нова тема да отвориме во Генерални Муабети.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5973 на: 21 Ноември 2014, 14:16:22 pm »
Симо само отвори го ценовникот на макаутостар во Македонија и разгледај ги цените. Повели во прилог, бтв и без попуст имаш уште 10000 евра за да си ставиш дополнително што сакаш и да ти излезе колку шпоретон со 240кс.
http://www.mercedes-benz.com.mk/content/media_library/macedonia/mpc_macedonia/price_list/cenovnik_10_2014.object-Single-MEDIA.tmp/MBLLPOKTOMVRIV2.2014.pdf

Пази како се изразуваш..

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13601
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5974 на: 21 Ноември 2014, 17:56:04 pm »
http://vecer.mk/life/zmijata-pristigna-alfa-romeo-4c-vs-porsche-cayman


Не им е ни прв ни последен пат. Нека им служи на чест на "новинарите".


Нека пишува CarClub.mk на видеово...барем гратис кампања :P од Латас

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6992
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5975 на: 21 Ноември 2014, 18:31:59 pm »

 ::)  ::)  ::)

нели, шо знаат тие ...

Отсутен Ученик

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 524
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5976 на: 21 Ноември 2014, 18:36:52 pm »
http://think.mk/2014/11/21/italijansko-iznenaduvane-alfa-romeo-4c-pristigna-vo-skopje/ - од збор до збор ... Бар нека напишат од каде е преземено

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5977 на: 21 Ноември 2014, 19:38:38 pm »
http://vecer.mk/life/zmijata-pristigna-alfa-romeo-4c-vs-porsche-cayman


Не им е ни прв ни последен пат. Нека им служи на чест на "новинарите".


Нека пишува CarClub.mk на видеово...барем гратис кампања :P од Латас
Паметно. Сторено.

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4197
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5978 на: 21 Ноември 2014, 21:16:54 pm »

 ::)  ::)  ::)

нели, шо знаат тие ...
Да не има и малце клипови назад во темава,ама кој да гледа и да слуша. Во еден од нив дури еден новинар пишува- "give me a racetrack and I'd pick the 4c over any Ferrari",знам и мене ми звучи претерано ама најверојатно незнаел како да го долови искуството.
Не ми текнува до толку да пишувале некогаш за некоја кола македонски портали кои немаат врска со автомобилизам.
Инат фуче на сите страни,и можеме да забележиме дека овде за цената запнале сите ко слеп за стап.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5979 на: 21 Ноември 2014, 21:20:02 pm »
Доста си значи лесна кола, полн погодок треба да е алфава за на стаза (па и за секојдневно по кривулести патчиња) ама ценава е огромна кај нас. Плус фактор ти е грдоќата, стави ја до Lotus Exige и ќе ти стане јасно. Барем мене ми е доста грда за разлика од тоа што алфа некогаш го правеше..

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4197
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5980 на: 21 Ноември 2014, 21:34:42 pm »


Не ќе да е до грдоќата,си освои пристоен број на дизајнерски награди и од списанија и од дизајнери,беше фаца на Concorso d'eleganza villa d'este,другиве коли што ги спомнувате не усппеале ни да пристапат на тие места,да не зборуваме за освојување на нешто.
Тоа е престиж у авто индустријата.

Awards
Worldwide awards the Alfa Romeo 4C has received include:

-"Performance Car of the Year 2015" in the inaugural Association of Professional Motoring Press (APMP) Car and Van of the Year Awards in Ireland.[47]

-Joint "Overall Best Car" award in the Sunday Times Ireland/CompleteCar.ie Best Cars Guide 2015 and "Best Driver’s Car Under €75,000".[48]

-"Most Beautiful Car of the Year 2013" at the 29th International Automobile Festival in France—with 41 percent of the votes, ahead of the BMW 4 Series (25% of the votes), Mercedes-Benz CLA (22%), and Mazda3 (12%). More than 100,000 votes were cast in more than 50 countries.[49]

-Import sports car category in the Auto Motor und Sport "Best Cars 2014" awards—barely edging out the previous winner, Aston Martin Rapide S.[50]

-"Best Sports Car 2013" under the compact supercar category by El Economista vote.[51]

-Readers of Auto Zeitung named it winner of the "Sportscars/Imported" category of the 26th edition of "Auto Trophy" with 17.2% of the votes—beating out more expensive models like the Aston Martin V8 Vantage (16.6%) and the Jaguar F-Type (15.8%).[52]

-What Car? Reader Award for "the most exciting car to be launched in 2013".[53]
FHM magazine named it 2013 Car of the Year.[54]

http://www.topgear.com/uk/photos/alfa-romeo-4c-concorso-d-eleganza-villa-d-este-2012-05-29

http://www.caradvice.com.au/174754/alfa-romeo-4c-wins-exclusive-design-award-in-italy/photos/

http://www.alfaromeo.com.au/alfa-world/blog/478-the-award-winning-design-of-the-alfa-romeo-4c


Aко на некој и ова не му е доволно нека пролиста наназад,има уште доста да види и научи,има признанија од сите релевантни места за техничко-возните својства,за дизајн е смешно дури да се дискутира.(се слагам дека првите фарови се најгрозни досега во историјата)
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5981 на: 21 Ноември 2014, 21:37:37 pm »
http://vecer.mk/life/zmijata-pristigna-alfa-romeo-4c-vs-porsche-cayman


Не им е ни прв ни последен пат. Нека им служи на чест на "новинарите".


Нека пишува CarClub.mk на видеово...барем гратис кампања :P од Латас
Паметно. Сторено.

Уште ако можеш едит да му направиш и да ставиш на почеток и на крај по 2-3 секунди carclub и твоето лого да стојат :) А и во видеото убаци да може да се кликне на carclub.

И Латас лопов како гратис ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13601
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5982 на: 22 Ноември 2014, 13:00:35 pm »


Sahara computer case :D

Отсутен Лавче-156

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 186
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5983 на: 22 Ноември 2014, 14:27:48 pm »
Отворам тема со една малку поинаква цел...
Сите вие кои барем еднаш во животот сте поседувале возило од брендот "Алфа Ромео"
да го споделите вашето искуство со тоа возило и носталгијата која верувам сте ја имале одкако сте го продале...


Јас прв пат седнав во сопствената сега бивша Алфа Ромео 156 1.9 JTD
- Еднинствено со таа кола јас почуствував нешто да поседуваш а воедно и нештото да те поседува тебе.
-Кога не ми беше на видик пред очи честопати излегував да ја погледам некоја секунда
-често навечер стоев на балкон и само ја гледав нејзината линија која верувајте до сега не сум ја забележал на друго возило од нејзин ранг.
- Сите вие кои веке поседувате токму вакво возило или било кое друго од овој бренд АЛФА РОМЕО ке потврдите дека ловите мал милион погледи од случајни минувачи.
-посебниот звук на моторот можев во кревет да го чујам дека поминува по улица ...

Откако ја продадов продадов и некој дел од мене со неа и тоа го научив откако се одвоив од неа засекогаш но касно !

Засега толку емоции со нови во текот на денот оставам простор на моите колеги Алфисти ... позз

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #5984 на: 22 Ноември 2014, 14:50:46 pm »
Те разбирам 100% Јас истово го чуствував за првата девојка во која се вљубив.
Ум шо идит отпосле не јет ум!