Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 791475 пати)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3285 на: 13 Март 2014, 19:40:57 pm »
Јас мислам дека има многу теми во кои се зборува за истата работа,па мислам дека би било паметно некои од нив да се избришат...Пошо ако се префрлат една во друга би се измешале муабетите.
Е сега да ја намалиме работата на администрација(пошо се прекршени од работа  :D),тука можиме да помогниме ние како членови,поточно да посочиме такви ‘дупли‘ теми.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3286 на: 13 Март 2014, 19:42:42 pm »
Мислам дека е време за уште еден модератор.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3287 на: 13 Март 2014, 19:46:03 pm »
^ Види го бе, сам си се предложуе ;D

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3288 на: 13 Март 2014, 19:53:20 pm »
Јас не би бил од голема полза бидејќи читам многу мал дел од темите, а и како што доаѓаат потопли денови така би имал се помалку време за на форум. Али сметам дека треба уште еден модератор, за да се делува побрзо и да им се намали работата на останатите модератори.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3289 на: 13 Март 2014, 19:56:03 pm »
Се шалев бе, види го се распиша ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3290 на: 13 Март 2014, 20:19:43 pm »
Еве спремив едно упатство за тие што бараат да им се избрише акаунтот - да не мора да не` мачат нас од администрација, еве како сами да си го сје*ат акаунтот:

Упатство за оние кои бараат да им се избрише акаунтот:


1.Отворете notepad.
2.Истипкајте нешто рандом. (пример: rnpbvpfgbsdjok )
3.Логирајте се на форум со вашето корисничко име и лозинка.
4.Одете во "Подесувања врзани за налогот".
5.Сменете ја вашата еmail адреса во нешто вакво: saasldkd@slkdcfjsdkl.com
6.Кај „Избери лозинка“ и „Потврди Лозинка“ удрете copy/paste на рандом текстот од точка 1.
7.Кај моментална лозинка, внесете ја сегашната лозинка точно.

Клик на „измени го профилот“, и затворете го notepad без да го зачувате рандом текстот.
Ова гарантира дека повеќе нема да може да се логирате на форумот, и нема потреба да барате од администрацијата да го брише вашиот акаунт.

Препорачливо е ова да го направите ВЕДНАШ после жустра дискусија, за да не се премислите после тоа случајно.


 ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3291 на: 13 Март 2014, 20:20:12 pm »
Исто и проектот на 2фаст4ју со голфот е затворен. Да не речам најубавите теми се заклучени, не знам која е причинава ама не е на арно... :-\

Maкедонска работа. Цензура и контрола над мислењата. форум треба да е отворен за сите.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3292 на: 13 Март 2014, 20:24:49 pm »
А луѓето кои се неутрални и толерантни, воедно и слободоумни веќе се во администрација. Останатите си имаат по некоја доблест која навистина не е прикладна за позицијата модератор.
За членовите кои ги затворија темите, ги разбирам, иако би сакал да не е така, особено Пецони и 2fast, чии проекти беа до крај.

За да го проследам Фичулето до крај ќе морам да се зачленам на застава форумот, иако тоа можеше да се следи и на овој форум, но тоа е негов избор.

П.С. Овој над мене сериозно треба да се исконтролира зошто НЕ ЧИТА ШТО ЛУЃЕТО ПИШУВААТ. Страшно иритирачки е!

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3293 на: 13 Март 2014, 20:24:59 pm »
Бугар не лупај. Сами си побараа.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3294 на: 13 Март 2014, 20:42:38 pm »
Јас не гледам причина зошто да затворам свои теми или акаунти ради тоа што сум се контрал со некој околу нешто...Додуша се немам жустро контрано,или се имам? ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3295 на: 13 Март 2014, 20:50:07 pm »
Јас не гледам причина зошто да затворам свои теми или акаунти ради тоа што сум се контрал со некој околу нешто...Додуша се немам жустро контрано,или се имам? ;D
Свашта. Среќа навремено беа направени некои измени.

Отсутен Ученик

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 525
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3296 на: 13 Март 2014, 20:58:37 pm »
Има и како мене, благе везе немам споредено со други членови на форумов за автомобилизам ( се гледа и по бројот на постови )па не се упуштам во дискусија, ама па сакам да научам, што впрочем субјективно за овие 2 години овде, далеку повеќе научив него што знаев, и со задоволство ги читам статииве на carClub. А дека масовно почна за секоја расправија - заклучи тема, не е во ред.

Отсутен darko mk5

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3601
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3297 на: 13 Март 2014, 21:05:10 pm »
Konkretno za mene: Dali sum se zameril so nekogo ili ne,  ne bilo pricinata za zatvaranje na moite temi. Pred se na forumov sum da olabavam nervi i da praam muabet za koli i da go pretstavam mojot proekt... Koj go ceni fala koj ne mi e gajle.

U posledno vreme ne procitav asalna diskusija za koli ( generalno za prepravki, popravki, soveti itn).Postaviv nekolku prasanja i edvaj na edno prasanje imase diskusija... Nekoi clenovi pocnav da gi vikam desetari zatoa sto moderatorite im dale amin da gi pretstavuvaat koga oni se otsutni ama preteraa! Neam namera da se raspravam so nikogo za nisto.

Jas spagjam vo lugjeto sto ne se naucnici pa pokraj toa sto znam nesto i imam nekakvo iskustvo sakam nesto i da naucam.  Veruvam deka pogolemiot del od ovoj forum sakaat da iaime kvaliteten forum za prevozni sredstva a ne za aparati za domakjinstvo. Ako znaes kazi, spodeli link, iskustvo, slika... ako neznaes kjuti i ne se podjebavaj so tie sto probuvaat da naucat i da spodelat mislenje.

Kje se obidam da go pretstavam proektot do kraj. Fala

p.s. Deni ima forumi kaj sto kolite se vo prv plan a nervozata i kurcenjeto se vo vtor

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3298 на: 13 Март 2014, 21:08:01 pm »
@ Ученик, предлагаш систем: остај ги нека се испоколат, ко преживи прича че? :D

Не иде тоа и современо општество. Како викаат ќотекот и диктатурата од рајот се дојдени.

Отсутен Ученик

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 525
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3299 на: 13 Март 2014, 21:20:34 pm »
^ Ке се оправи работата сигурен сум :) Само не е во ред што несвесно се злоупотребува добрината и попустливоста на администрацијата прибидејќи произлегле пријателства од овој форум, па работите малце бегаат од контрола. Затоа се слагам со тебе, може диктатура и ќотек :D

П.С Не го тупам веќе :)