Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1280506 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #120 на: 23 Јуни 2011, 15:55:15 pm »
Да не заборави Аце-106 да прибира информациии за све на ипсос, да испита кај е убаво за јадење, кај има најефтино за рентање... и да види со плажите, што е најдобро...

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #121 на: 23 Јуни 2011, 16:00:04 pm »
@chlink
сепак у грција ќе идам, само сеуште не знам каде, сепак испадна дека многу појше пари ќе ми требаат за турција од тоа што го имам предевидено.
Не ги сакам многу многу грците ама најбољи дестинација за нас се моментално, ем не се многу скапи ем плажите им се лудило, боље од турските им се, турците многу замараат, како цигани на семафор се, и со секој муабет сите гледаат само пари да ти земат, нема да имаш никаков комфор. За бугарија исто позитивни мислење, многу евтино можеш да поминеш, а башка има интересни плажи и топлес девојки фрчат како луди, ноќен живот сегде во бугарија имаш. Ипак Грција е боље дестинација, зборувам за овие поблискиве туристички места.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #122 на: 23 Јуни 2011, 16:02:35 pm »
@chlink
сепак у грција ќе идам, само сеуште не знам каде, сепак испадна дека многу појше пари ќе ми требаат за турција од тоа што го имам предевидено.
Не ги сакам многу многу грците ама најбољи дестинација за нас се моментално, ем не се многу скапи ем плажите им се лудило, боље од турските им се, турците многу замараат, како цигани на семафор се, и со секој муабет сите гледаат само пари да ти земат, нема да имаш никаков комфор. За бугарија исто позитивни мислење, многу евтино можеш да поминеш, а башка има интересни плажи и топлес девојки фрчат како луди, ноќен живот сегде во бугарија имаш. Ипак Грција е боље дестинација, зборувам за овие поблискиве туристички места.


Мики, ти дефинитивно се одлучи каде точно ке идеш, и коа ?

Отсутен eli428

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 276
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #123 на: 23 Јуни 2011, 16:02:48 pm »
Ima ubavi nesta za odmor, moeto omileno (so preporaka) e ubedlivo Loret De Mar....

KOj bil znae, a koj ne bil da odi, bidejki i vo Grcija se trosi (gore-dole) isto kolku sto bi cinel odmor vo Loret (od prilika min za 2ca 1500evra)

Pozdrav!
Брзината и совршенството не одат заедно :)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #124 на: 23 Јуни 2011, 16:05:47 pm »
@chlink
сепак у грција ќе идам, само сеуште не знам каде, сепак испадна дека многу појше пари ќе ми требаат за турција од тоа што го имам предевидено.
Не ги сакам многу многу грците ама најбољи дестинација за нас се моментално, ем не се многу скапи ем плажите им се лудило, боље од турските им се, турците многу замараат, како цигани на семафор се, и со секој муабет сите гледаат само пари да ти земат, нема да имаш никаков комфор. За бугарија исто позитивни мислење, многу евтино можеш да поминеш, а башка има интересни плажи и топлес девојки фрчат како луди, ноќен живот сегде во бугарија имаш. Ипак Грција е боље дестинација, зборувам за овие поблискиве туристички места.


Мики, ти дефинитивно се одлучи каде точно ке идеш, и коа ?

Да да, одлуката сега за сега ја рачунаме како конечна, меѓутоа фактот дека идам со свој превоз и имам доста кеш во мене може да ме премисли и последниот ден, слобдни стрелци сме, не се обврзуваме со агенции и такви срања.

15 juli
« Последно менување: 23 Јуни 2011, 17:45:15 pm chlink »

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #125 на: 23 Јуни 2011, 16:22:21 pm »
Ima ubavi nesta za odmor, moeto omileno (so preporaka) e ubedlivo Loret De Mar....

KOj bil znae, a koj ne bil da odi, bidejki i vo Grcija se trosi (gore-dole) isto kolku sto bi cinel odmor vo Loret (od prilika min za 2ca 1500evra)

Pozdrav!

Ти ова се заебаваш или озбилна си? Какви 1500€ за двајца во грција бе? Можи 1500 ако одплаќам рата за куќата таму :D, иначе ne повеќе од 1000че за двајца, во најжустрото, се комплет доволно е.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #126 на: 23 Јуни 2011, 16:53:29 pm »
Да не заборави Аце-106 да прибира информациии за све на ипсос, да испита кај е убаво за јадење, кај има најефтино за рентање... и да види со плажите, што е најдобро...

Да да Аце вечер трга,ако има нет таму уште одма импресии-ако не на 04.јули пуцам !

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #127 на: 23 Јуни 2011, 17:09:05 pm »
Да не заборави Аце-106 да прибира информациии за све на ипсос, да испита кај е убаво за јадење, кај има најефтино за рентање... и да види со плажите, што е најдобро...

Да да Аце вечер трга,ако има нет таму уште одма импресии-ако не на 04.јули пуцам !

Одлично другар, битно да прибираш информациии... што како... и ова за рентањево...

Отсутен eli428

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 276
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #128 на: 23 Јуни 2011, 21:32:59 pm »
Ima ubavi nesta za odmor, moeto omileno (so preporaka) e ubedlivo Loret De Mar....

KOj bil znae, a koj ne bil da odi, bidejki i vo Grcija se trosi (gore-dole) isto kolku sto bi cinel odmor vo Loret (od prilika min za 2ca 1500evra)

Pozdrav!

Ти ова се заебаваш или озбилна си? Какви 1500€ за двајца во грција бе? Можи 1500 ако одплаќам рата за куќата таму :D, иначе ne повеќе од 1000че за двајца, во најжустрото, се комплет доволно е.

Da de....1000 ke otide, ke dodades uste 500 i ke bides na mnogu poubavo i pomondensko mesto od komsiluk :P
Брзината и совршенството не одат заедно :)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #129 на: 23 Јуни 2011, 21:37:44 pm »
Ima ubavi nesta za odmor, moeto omileno (so preporaka) e ubedlivo Loret De Mar....

KOj bil znae, a koj ne bil da odi, bidejki i vo Grcija se trosi (gore-dole) isto kolku sto bi cinel odmor vo Loret (od prilika min za 2ca 1500evra)

Pozdrav!

Ти ова се заебаваш или озбилна си? Какви 1500€ за двајца во грција бе? Можи 1500 ако одплаќам рата за куќата таму :D, иначе ne повеќе од 1000че за двајца, во најжустрото, се комплет доволно е.

Da de....1000 ke otide, ke do

dades uste 500 i ke bides na mnogu poubavo i pomondensko mesto od komsiluk :P

Do negde si vo pravo, iako mislam so sopstven prevoz evtino ke pomines, edino ne znam za pat kolku pari ke ti trebaat, ako racuname samo gorivo za taa kilometraza i znaejki deka spanija dosta eftina e nebi trebalo da e skapo. Dobra sugestija eli428.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #130 на: 24 Јуни 2011, 22:30:23 pm »
Поздрав дечки од Corfu-ελλαδα :)

BTW Тука е Македонија у мало :)



Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #131 на: 24 Јуни 2011, 22:36:27 pm »
Е Ацеееее, стигна ;D ;D ;D

Лепота. Убаво да си поминеш, зирни телефончето да не имаш порука од мене ;D ;D ;D

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10924
  • 430i
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #132 на: 24 Јуни 2011, 22:53:43 pm »
Една бомба за мене, ама од оградава кај гумата за спасување ;D

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #133 на: 24 Јуни 2011, 23:21:17 pm »
Е Ацеееее, стигна ;D ;D ;D

Лепота. Убаво да си поминеш, зирни телефончето да не имаш порука од мене ;D ;D ;D

Фала друже,ама ако не ти е тешко пушти ми порака на форумов-зш не го носам тел. :(

Една бомба за мене, ама од оградава кај гумата за спасување ;D

Договорено Марјан ;)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #134 на: 25 Јуни 2011, 03:53:00 am »
Пууу ептен блиску е морево до вилава... значи ке биде весло :)