Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1281643 пати)

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6510 на: 27 Јули 2020, 17:14:29 pm »
Да... Само Турција и Албанија останаа...

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6511 на: 27 Јули 2020, 17:14:55 pm »
epa ete go moreto...

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6512 на: 27 Јули 2020, 18:35:56 pm »
Слушам и Бугарија ќе отвара граници...

Со сета почит (наааат!), ама мислам дека некој шо аздисва по секоја цена да појди неколку дена на одмор во лето, а ако не појди тоа го доживува како тешка трагедија... мислам дека и онака ја прокоцкал годината (ако сѐ се сведува на неколкудневно печење на плажа), џабе ја троши водата за туширање... а особено во оваа ситуација, колку да е реална или нереална. Свашта.

П.С. Сега читам се откажал концертот на Аца Лукас во Охрид. Дефинитивно најпропаднато лето!
« Последно менување: 27 Јули 2020, 18:44:44 pm Ipkisija Meskosa »

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6513 на: 27 Јули 2020, 20:10:55 pm »
A moze li za za grcija da se odi so eu pasos i kola so svapska registracija. Na Bogorodica npr. da ne se aka preku blg
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6287
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6514 на: 28 Јули 2020, 07:54:50 am »
Со сета почит (наааат!), ама мислам дека некој шо аздисва по секоја цена да појди неколку дена на одмор во лето, а ако не појди тоа го доживува како тешка трагедија... мислам дека и онака ја прокоцкал годината (ако сѐ се сведува на неколкудневно печење на плажа

Јас сум тој, еднаш се живее брат, парите ќе се вратат, времето не.
И во вода се сончам, на плажа под чадор седам.  8)

Мене не ме палат 70“, 8к овал, 50,000Мхз, 0.003мс, ипс панел кој можам да го гледам од вц-то преку ѕид. А Аца Лукас ако сака ич нека не пеј, ништо не ми менува.  ::)

Отсутен miksi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1367
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6515 на: 29 Јули 2020, 21:45:45 pm »
Да... Само Турција и Албанија останаа...

Sent from my Mi 9T Pro



Јас сум во Хрватска еве цела недела.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6516 на: 29 Јули 2020, 21:54:30 pm »
Да... Само Турција и Албанија останаа...

Sent from my Mi 9T Pro



Јас сум во Хрватска еве цела недела.
Ете, уште една дестинација у изборот за море...

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6517 на: 29 Јули 2020, 22:11:49 pm »
Да... Само Турција и Албанија останаа...

Sent from my Mi 9T Pro



Јас сум во Хрватска еве цела недела.

Гајле ти е тебе, палиш авионот и идеш...
Ние треба со мигрантите низ шума.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6518 на: 30 Јули 2020, 11:12:49 am »
Да... Само Турција и Албанија останаа...

Sent from my Mi 9T Pro



Јас сум во Хрватска еве цела недела.

Сега кога ќе ти пишат дека пола популација на светот си ја утепал со тоа што си отишол до Хрватска.

Отсутен Bauer

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1213
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6519 на: 30 Јули 2020, 15:22:33 pm »
Хрватска со негативен тест примаат

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6520 на: 30 Јули 2020, 19:46:02 pm »
Јас викендиве бев во хотел Лебед, на само шеталиште во Охрид, супер хотел, голема соба и многу чист, плаќавме 45 евра со доручек, го препорачувам. Не одам пак бидејќи несакам да палам кола за на плажа.

Бев и во хотел Мизо, на сама плажа супер за со деца, одлично организирано за на плажа, смее само на лежалка а лежалки нема многу плус бесплатни за гости на хотелот, хигиената ОК, собите дискутабилни, ефтини во споредба со Лебед. Цената беше 55 евра со доручек. Ако некој нема проблем со братство единство моментот не е лош хотелот.

Во Банско и околина плаќаме по 50-60 евра со доручек за хотели кој се презентирани како луксузни а всушност се малку подобри од детски одмралишта. Така да сметам дека цените од околу 60 тина евра за хотели како Инекс, Метропол, Белви итн... не е многу.

Цените на хотелите по големите европски градови да не сум бил не би ги коментирал, ама во Виена редовно плаќаме по 100 евра за двајца во Ибис кој е далеки од хотел кој е цел комлекс со спа, плажа, игралишта, трим патеки за шетање и џогирање итн ... хотел како Инекс во Виена неможам да си дозволам. Да сум сам без жена и деца можеби ќе преспијам во шупине кој ги даваат за ич пари и кој немаат прозори, ама за со фамилија и за годишен одмор не се страшни цениве оваа година во Охрид.
@kalimero

Можеш нешто подетално за Мизо д ми кажеш, гледаме фамилијарно нешто, како е таму плажата песок/камиња/камења и водата има ли змии, жаби, има ли паркинг приватен, како се со храната?

Присутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1832
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6521 на: 30 Јули 2020, 20:43:41 pm »
Плажата не е лоша, мешано песок и камчиња.
За гостите лежалките се бесплатни а луѓе од страна кој сакаат сами да стават чадор не пуштаат така да гужва не се прави. Тоа им е супер организирано.
Водата на почеток е со треви и прљава ама па после 15 тина метри е песок, плитко и чисто.
Паркинг не е проблем, приватен е и голем а и пред Мизо кај тоа игралиштето имаш исто огромен паркинг ако нема внатре.
Змии не видов а жаби има многу, не се спие навечер од крекање.
Храната е добра, скапо ама не е лошо (не сум нешто прибирлив искрено)
Хотелот ме разочара, куќичките (ОК Апартментс) сега го работат од хотел Мизо и се одлични, плус се позади хотелот па нема да ги слушаш жабите. За нешто ситно се поскапи ама вредат.

Средината ти е мултиетничка, ко на матка да си.
Кас незнам дали би одел повторно, поради местоположбата и плажата до гз да, поради другото не.


Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6522 на: 30 Јули 2020, 20:48:06 pm »
Не беа тука некаде камповите Партизан и Младост?

Колку се изградило по ѓаволите.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6523 на: 30 Јули 2020, 21:09:07 pm »
Плажата не е лоша, мешано песок и камчиња.
За гостите лежалките се бесплатни а луѓе од страна кој сакаат сами да стават чадор не пуштаат така да гужва не се прави. Тоа им е супер организирано.
Водата на почеток е со треви и прљава ама па после 15 тина метри е песок, плитко и чисто.
Паркинг не е проблем, приватен е и голем а и пред Мизо кај тоа игралиштето имаш исто огромен паркинг ако нема внатре.
Змии не видов а жаби има многу, не се спие навечер од крекање.
Храната е добра, скапо ама не е лошо (не сум нешто прибирлив искрено)
Хотелот ме разочара, куќичките (ОК Апартментс) сега го работат од хотел Мизо и се одлични, плус се позади хотелот па нема да ги слушаш жабите. За нешто ситно се поскапи ама вредат.

Средината ти е мултиетничка, ко на матка да си.
Кас незнам дали би одел повторно, поради местоположбата и плажата до гз да, поради другото не.



Фала на инфо.

Читав дијаметрално спротивни оценки на нет, од катастрофа до одличен па затоа сум збунет.
Гледам дека има одлична локација, поглед само очигледно е собата каква ќе тинсе погоди за останатиот впечаток.
Ова со водата ме замисли. Мултиетничноста ме ме засега и така од индијанциве нема да можам ништо да видам.

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2733
  • Шалабајзер
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #6524 на: 30 Јули 2020, 23:05:07 pm »
Дечки, кажете некоја плажа у Охрид ама да не е натрупана ко Градиште/Голден Парк, немора да е дива апла ама да нема толку народ


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)