Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1052530 пати)

Отсутен ScarfaceMkd

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 196
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6075 на: 05 Април 2016, 11:29:02 am »
Дедо ми е ко Андроид, цел е укочен.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6076 на: 05 Април 2016, 13:44:21 pm »
чим стигнал дедо да стане, нормално е

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8549
  • Пичлеме
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6077 на: 06 Април 2016, 16:03:50 pm »
Ме бендисва!
И за сликање ќе го бива, Лајка...
http://www.gsmarena.com/huawei_p9-7972.php

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6078 на: 06 Април 2016, 20:39:17 pm »
Зедов Xiaomi Mi4 LTE.

Екстра телефонче!

Фала на другар ми кој ги следи телефоните што ме убеди да го земам, иначе сам никад немаше да ми текне и веројатно ќе земев некој самсунг или сони и ќе се заебев, пошто за тие пари изглеа нема бољи телефон.

Супер-топла препорака за телефон од ценовниот опсег околу 300 евра! Перформансите и фичрите му се споредливи со хај-енд самнсунзите и ајфоните, за многу пониска цена. Башка метално куќиште и ептен фенси изглеа вака минимал-шарп на маса кога ќе го ставиш.

Башка одма му турив цијаноѓен.

Многу е брз. Од старата xperia е побрз едно катаљон пати. Све лизга у секое време без трт-прт никаков.


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6079 на: 06 Април 2016, 20:44:27 pm »
Да и од мене препорака има телефонот. Тој и Redmi Note 2 (за 13000 денари), и највеќе Redmi Note 3 (за 16000 денари) како ултимејт бест бај.

Овие се без конкуренција во тој прајс рејнџ. Но, не за телефони над 20000денари.

П.С: Сликата којзнае од кој телефон си ја ставил, ова е телефонот: https://www.google.com/search?q=Xiaomi+Mi4+LTE&newwindow=1&safe=off&rlz=1C1_____enMK413MK413&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwju3NLe1frLAhVBECwKHUukDU0Q_AUICigE&biw=1600&bih=775 Црниот (исклучиво) е топ.

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4954
  • Пиши лаже
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6080 на: 07 Април 2016, 00:22:29 am »
Јас досега сум презадоволен од redmi note 3 pro. Уредот лета во секој смисол.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6081 на: 11 Април 2016, 01:09:35 am »

ke da e vistina voa?

Уред кој може да го хакне секој iPhone!
Категорија: Новости // ТелефониОбјавено на 10 Април, 2016 од GSM.mk

Додека сите трчаме по телефони со скенер на отпечатоци, ретина скенер и доооолги лозинки...во јавноста се појави уред што чини само 170 долари и може да го хакне вашиот iPhone за неколку секунди.


Уредот можете да го купите за 170 долари во Fone Fun Shop во Лондон, а според сопственикот на продавницата, Mark Strachan, е направен за да им помогне на оние кои реално си ја заборавиле лозинката.

Наречен е IP-BOX, а работи на сите iPhone телефони со iOS 7 оперативен систем. На уредот му се потребни помеѓу 6 секунди и 17 часа за да ја пробие лозинката од 4 броеви. Според шпекулациите, наскоро доаѓа и верзија која ќе работи со iOS 9 и сите понови верзии на овој оперативен систем.

http://gsm.mk/ured-koj-moze-da-go-hakne-sekoj-iphone
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6082 на: 11 Април 2016, 07:49:42 am »
Ако ги повлечат од огласи сите "заклучени на ајклауд" ајфони (читај: крадени), вистина е.

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6083 на: 11 Април 2016, 11:33:02 am »
Човеци ајде троа памет да ми дадете.

Малиот има телефон Леново А806. Симнал некои игри и играјќи притиснал на некоја од тие досадните реклами. Веројатно закачил некој вирус и одредени апликации сами му се инсталираа на телефонот и сега телефонот му е нефункционален. Не успеав да видам кои се апликациите. Значи, телефонот постојано се рестартира. Ќе се вклучи и 7-8 секунди ќе биде закочен екранот и повторно се рестартира. Немам време ниту да влезам во управувачот со апликации за да му ги деинсталирам игрите и апликациите. Не ми дава можност ниту преку компјутер да влезам во него рачно да избришам.

Знае ли некој чаре или ќе мора да се носи на сервис? Проблемот е очигледно софтверски. Телефонот е под гаранција но пошто е порачан од амазон од кинески продавач исто ко и да нема гаранција.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6084 на: 11 Април 2016, 12:29:33 pm »
Има ли физичко фактори ресет копче некаде по телефонот?

Најлесно http://twentybytes.com/mobile-tips/how-to-reset-lenovo-a806/

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6085 на: 11 Април 2016, 12:30:07 pm »
Тркни до Мобико ќе му турат софтвер. 300 денари е мислам. Читни на нет дали има можност за hard reset и дали ќе успее. Ако не успее само директно нов софтвер помага.

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6086 на: 11 Април 2016, 20:21:20 pm »
Нема копче за фактори рисет. Пробав на начин опишан во линкот од Дени и не бива. По се изгледа ќе се носи во Мобико прва прилика за Шкупи кога ќе се оди.

Фала и на двајцата за трудот.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Diablo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 465
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6087 на: 11 Април 2016, 21:42:45 pm »
Имам проблем со службен Алкател Идол, се закочува и мора да се рестартира за да функционира повторно, и сепак после извесен период повторно го прави истото, направив фактори ресет ама ништо помината е гаранцијата па ако знае некој и имал искуство што би можело да биде?

Отсутен hrn

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 531
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6088 на: 12 Април 2016, 09:54:59 am »
Дали некој имал проблем со TouchWiz-ot на новиот Лолипоп на самсунг галакси с5, цица батерија како луд 25% после ќе му направам клин кеш и ќе ги лимитирам апликациите што работат во позадина.нема теорија да ми држи батерија 5 саати...си држеше нормално по 10 саати мин со кит-кетот

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6089 на: 12 Април 2016, 09:58:18 am »
Нешто ти го држи буден телефонот. Види во батери дали е awake стално. Некоја апликација или виџет или синк.