Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1056409 пати)

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3036
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5985 на: 09 Февруари 2016, 22:50:25 pm »
P8 е врхунац. Продадени се илјадници, кај мене во сервис (авторизиран за Телеком) има вкупно 15 дојдено од кои 3 беа со фабричка маана па беа дадени нови телефони.

Отсутен Anton

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 825
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5986 на: 10 Февруари 2016, 14:23:20 pm »
Опитај кај Бошко дали има...

Цитат
Алфа-мобил
02 5211745

Адреса: Мајка Тереза 3 (Водњанска)Место: СкопјеТелефон 2: 075 421493

Nemit! Drug nekoj?
Imam na lager nova orginal, utre mozam da ja zemam zasto sum zaminat od rabota. Kazi ako sakas panke se dogovorime sto kako.

Sredeno blagodarenie na bojan.
Blagodarime
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7307
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5987 на: 12 Февруари 2016, 14:15:26 pm »
Некој искуство/препорака за HTC Desire 820q ? :)


Присутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4975
  • Пиши лаже
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5988 на: 13 Февруари 2016, 23:59:29 pm »
Не знам за другите али јас ти би рекол да ги заобиколиш хтц. Не знам што телефон е тоа, пошто извадија премногу такви модели, али би го заобиколил.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20609
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5989 на: 22 Февруари 2016, 11:33:07 am »
Нов опасен вирус може да ја зголеми вашата телефонска сметка и да ви ги избрише податоците!

Цитат
Вирусот Мазар, кој се шири по пат на СМС пораки, само во Данска е испратен на повеќе од 100.000 телефонски броеви, а им се заканува на паметните телефони кои работат на Андроид.

http://gsm.mk/nov-opasen-virus-moze-da-ja-zgolemi-vashata-telefonska-smetka-i-da-vi-gi-izbrishe-podatocite#
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5990 на: 22 Февруари 2016, 11:35:53 am »
Знам има апликација за шпиунирање кај тој што ќе ја исталираш и тој нема да знае дека ја има, пристап до пораки и други работи...
Ако некој знае нека пише?

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5991 на: 23 Февруари 2016, 16:28:04 pm »
I-phonot 4 mi ima problem gubi kontakt ova utikacov na punjacov ko go vklucuem treba dobro da se stisne... se pravi ova !? kade kako nekoj so iskustvo... 
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4972
  • The Spartan General
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5992 на: 23 Февруари 2016, 16:34:11 pm »
I-phonot 4 mi ima problem gubi kontakt ova utikacov na punjacov ko go vklucuem treba dobro da se stisne... se pravi ova !? kade kako nekoj so iskustvo... 

Прво со чачкалица исчисти си го утикачот. Најверојатно е полн ѓубре.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20609
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5993 на: 23 Февруари 2016, 16:34:23 pm »
I-phonot 4 mi ima problem gubi kontakt ova utikacov na punjacov ko go vklucuem treba dobro da se stisne... se pravi ova !? kade kako nekoj so iskustvo...  

Прво со чачкалица исчисти си го утикачот. Најверојатно е полн ѓубре.

Немој со чачкалица, можеш беља да си напраиш.

Види тука: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,1900.msg850653.html#msg850653
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен TheForce

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 546
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5994 на: 23 Февруари 2016, 18:04:50 pm »
I-phonot 4 mi ima problem gubi kontakt ova utikacov na punjacov ko go vklucuem treba dobro da se stisne... se pravi ova !? kade kako nekoj so iskustvo... 

Јас си го сменив на сервис.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5995 на: 29 Февруари 2016, 22:14:35 pm »
go zacistiv kako gore posocenoto, i podobar kontakt ima no ke go smenam ponataka... vo meguvreme od Telekom mi ponudija Acer liquid Z 530 za 1 denar, site mi go ispofalija i go zedov... vo nego go kladov MK brojot d Iphonot, sega v BiH kego koristam 1 god. kolku da mi e uklucen MK brojot...
Acerot se e-bel
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54825
  • Махер
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5996 на: 03 Март 2016, 20:15:42 pm »

Отсутен Darkovski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5997 на: 04 Март 2016, 17:39:03 pm »
http://www.gsmarena.com/htc_10_leaks_in_brand_new_press_renders_and_live_images-news-17074.php
Мехх.. Ништо од спасот за ХТЦ, од напред изгледа како самсунг(ew), го нема дво тонскиот лик со горна и долна линија во боја од телото. Влезот за музика е од горе, најлошото можно место, на црн нема да биде толку грдо ама на бел или металик ужасно ќе изгледа. Нема ни бум саунд од напред, за ова сигурен сум дека имаат достојна замена во квалитетен звучник. Tехнологијата од камерата им ја украде самсунг и тешко дека ќе биде подобра од таа на S7. Се на се ништо посебно, уште едно бледо издание. Се надевам не е ова финален продукт.

Отсутен x01

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 729
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5998 на: 05 Март 2016, 20:18:36 pm »
Дали имаме сервисер за мобилни на форумот?Имам nexus 5   дефектен сим слот и без вратичка на која лежи сим картичката.Дали се поправа тоа или не?Колку кошта оптрилика?

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2772
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5999 на: 05 Март 2016, 21:00:58 pm »
Дали имаме сервисер за мобилни на форумот?Имам nexus 5   дефектен сим слот и без вратичка на која лежи сим картичката.Дали се поправа тоа или не?Колку кошта оптрилика?

Би ти ги препорачал алфамобил.