Автор Тема: Правила кај вас во кола?  (Прочитано 23004 пати)

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #90 на: 29 Март 2013, 14:24:04 pm »
Мислам дека Saxo mac седење на крило мислеше на тоа некој кога ти е паркирана колата да ти се потпира и да ти седи на крило. :D
toa go mislev :D

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #91 на: 29 Март 2013, 14:28:04 pm »
Мислам дека Saxo mac седење на крило мислеше на тоа некој кога ти е паркирана колата да ти се потпира и да ти седи на крило. :D
toa go mislev :D

:-)

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #92 на: 29 Март 2013, 14:54:30 pm »
Заборавив....

Кај мене во кола е дозволено пушење ама само на припаднички од понежен пол и тоа не цигари.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Vlatzki

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2071
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #93 на: 31 Март 2013, 14:48:41 pm »
Правила кај мене у кола: Нема цигари, нема прдење, музика нема (додуша радиото капут отиде) и нема коментари/интервенција за вожња... Све друго не ми смета (буквално). :D

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #94 на: 31 Март 2013, 17:27:06 pm »
Кај мене прдење нема, во случак да има комотно затварам прозори и парното до крај на најтопло, ова е пракса летен период на +100 степени а во зима обратно :) Епа ај друг пат прди ми во кола бато!

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #95 на: 31 Март 2013, 17:33:51 pm »
Кај мене прдење нема, во случак да има комотно затварам прозори и парното до крај на најтопло, ова е пракса летен период на +100 степени а во зима обратно :) Епа ај друг пат прди ми во кола бато!

и така се казнуваш и себеси... ја имам боља тактика.. отварам прозори до крај, и почињам да возам што подалеку од градски автобуси или таксисти.. стигам таму, затварам прозори пошто се излуфтирало додека да стигнеш и бркам од кола прдлаецот... исклучок се мали деца...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #96 на: 31 Март 2013, 17:37:49 pm »
аман бе,што толку се фативте за прдење,ко секој ден да ви прдат у кола ;D

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #97 на: 31 Март 2013, 17:47:14 pm »
Немало прдење, ја од работа кога ке испаднам, пошто сум ги чувал прдежите 8 саати, особено петочки ако сум јадел гравче, додека не се испрдам саглам не палам кола ;D

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #98 на: 31 Март 2013, 17:49:35 pm »
не го гледам проблемот,исто и со цигари,отвори прозор и одма се луфтира,зошто толку лелекање

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #99 на: 31 Март 2013, 18:34:11 pm »
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #100 на: 31 Март 2013, 19:42:13 pm »
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Lubenicata

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 716
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #101 на: 31 Март 2013, 21:25:37 pm »
-цигари само на долг пат со отворен прозор и ретко коа сум ја нервозен па една низ град...
-пиење сок  може али алкохол никако
-јадење никако
-чепкање ме нервира и знам да преречам после одреден степен на чепкање безврска
-отварање прозори после перење нема шанси(еднаш немав време ја перев пред само поагање па на патарина дури врата отворив...)
-после секое трескање врата следува „ова нее југо„!!!
и некој други пролазни раб кој може да се прекутат...:)
се надевам не сум премногу строк.......:)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #102 на: 31 Март 2013, 23:57:06 pm »
ако имаш дилема дали си строг види ги моите правила ;)

еве.. спешл репринт едишн само за тебе:


-пушење може. пушач сум. има пепељара и позади.

-чистење чевли ово оно, не мора до детали ама да не биде ептен до коленици во кал и/или снег инаку зашто служат патосници?

-јадење.. е тука проблем. не давам јадење во кола, ни чипс ни смоки ни ништо. ако ти се јаде ке застанеме и ке јадеш надвор од кола на паркинг.

-модерирање како да возам... за ова балдзата ја имам исфрлено 2 пати до сега од кола БУКВАЛНО и БРУТАЛНО на семафор. а еднаш мајка ми сама си излезе одкако и се исподрав. и жена ми исто еднаш ама додека бевме само во врска, на време ја научив како треба...

-не мењам музика на радио по твој вкус. тоа што ми се слуша тоа слушам. моја си е колата, мое си е радиото, за мој кејф јас да слушам, јас сум го купил а не ти. ако ти се свиѓа арно, ако не ти се свиѓа, ме боли к*р за тоа...

-парно-клима, не палам-гасам по твој кеиф. туку по мој. не си во лимузина, па шоферот да ти прави на тебе пријатно да ти биде пошто го плаќаш. овде сум јас во мојата лимузина и јас си правам кеиф за на газот да ми биде како сакам.

-забрането е да се пипа по копчиња напред. а за позади ако се деца им ги гасам копчињата за прозори. нема отворање прозори. и не ми кажувај дали мојот отворен прозор ти дува во глава. јас сум клаустрофобичар, и ми треба отворен прозор.

-немој НИ ДА ПОМИСЛИШ да ми кажеш дека мојата запалена цигара ти пречи. отвори си прозор и/или диши на шкрги. или излези од колата. мене ми е супер.

мојата кола е моето царство, а јас сум царот во нејзе и ке царувам по мои правила. ако не ти се свиѓа моето царување во царштината моја, слободно напушти го царскиот дворец и барај си друго царство.
 ;D
има уште некои вакви пикантерии.  ама ај за друг пат да оставиме.

и тука ке додадам бодење со колено у грб од задно седиште ме вади од такт....
 ;D ;D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Sashe90

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 718
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #103 на: 01 Април 2013, 01:54:33 am »
-Пушење цигари никако
-Јадење сендвичи не, за чипсови прекутувам ама знаат каков сум ако видам истрошено на земја и претпазливи се
-Сокче вода и безалкохолни пијалоци може
-Трескање врата ме нервира, а ретко се случува на некого да му се деси
-чепкање не дозволувам на радио и парно, клима
-Страшно ме нервира непазливо влегување, потчно закачување со нозе при влегување на прагчињата
-За стилот на возење обично добивам пофалба а не критика бидејки секогаш се обидувам да почитувам правила
-Појас практикувам да носам стално а совозачот сам си одлучува, најчест совозач ми е девојката која секогаш носи. И сакам да и се заблагодарам бидејки горенаведеното го почитува уште од првиот пат кога и го имам кажано


Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #104 на: 01 Април 2013, 10:17:36 am »
-Пушење цигари никако
-Јадење сендвичи не, за чипсови прекутувам ама знаат каков сум ако видам истрошено на земја и претпазливи се
-Сокче вода и безалкохолни пијалоци може
-Трескање врата ме нервира, а ретко се случува на некого да му се деси
-чепкање не дозволувам на радио и парно, клима
-Страшно ме нервира непазливо влегување, потчно закачување со нозе при влегување на прагчињата
-За стилот на возење обично добивам пофалба а не критика бидејки секогаш се обидувам да почитувам правила
-Појас практикувам да носам стално а совозачот сам си одлучува, најчест совозач ми е девојката која секогаш носи. И сакам да и се заблагодарам бидејки горенаведеното го почитува уште од првиот пат кога и го имам кажано


и воедно ја користам оваа прилика да се заблагодарам на.....   ;D ;D ;D

неможев а да не пишам.. појако од мене беше... ме потсеќа ова на некоја контактна емисија во која се јавуваат баби и дедовци... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време