Автор Тема: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси  (Прочитано 469619 пати)

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #615 на: 25 Јуни 2014, 00:06:52 am »
И каиши кога менував за водната пумпа ми рекоа дека ако не е оригинал (мислам 100 евра) плус беше...среќа оригинал беше ;D
Е сега зглобов скап ми изгледа...ќе се зима заменски дел од друг производител. Во која тема да прашам која марка се поасални, може ке одговори некој?

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #616 на: 25 Јуни 2014, 00:08:10 am »
афтер маркет ЗГЛОБ?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #617 на: 04 Јули 2014, 10:24:49 am »
Праен 100.000 километарски сервис на Пежо 307 кај Дац - сменети 2 каиши, сите филтри и уље, се на се 100 евра.

Стоено над глава и нема никакви ували и немењање уље и слично.

Отсутен Goran

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 94
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #618 на: 04 Јули 2014, 10:50:39 am »
За Рено Клио:

Ребраст каиш, затегачи и ПК каиш 14000 во Аутомотив. Не знам марка
Кај Нико, 6700 за истата работа. Ставен Gates сет.


Отсутен goki

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 170
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #619 на: 04 Јули 2014, 15:40:27 pm »
Редовен сервис на Фиеста 1,4 тдци , направен во Ми-Да ,сменети сите филтри освен за нафта и турено Castrol Magnatec 5w30 - вкупно 4100 денарјев. Врло задоволен од услугата.
"Every time I press one of these black controls, labelled in black on a black background, a little black light lights up black to let me know I've done it."

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Re: Искуства со услуги и цени по официјалните серви
« Одговори #620 на: 04 Јули 2014, 16:56:50 pm »
Сигурен си дека ти ставија Кастрол? Ти побара или?

Отсутен goki

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 170
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #621 на: 04 Јули 2014, 17:44:06 pm »
И тоа другото односно ај да го речам старото масло , формула ли се викаше, е исто Кастрол. Инаку полека ќе го исфрлат тоа ,па ќе се нуди само Магнатек во иднина. А дека тоа го ставиле знам бидејќи пред мене се стави.
"Every time I press one of these black controls, labelled in black on a black background, a little black light lights up black to let me know I've done it."

Отсутен darko mk5

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3601
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #622 на: 27 Јули 2014, 11:21:47 am »
sve e toa maslo bis-oil :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Zavcera otidov vo Olympia motors. Vikam dajte nekojnsto gi znae ubavo sparkovite. Doagja eden decko i vika ato e problemot? Jas vikam jas znam sto e problemot ama ne ti kazuvam, sakam da vidam dali sam ke go najdes.
Go zaverglav, mu ostaviv 10 sekundi i deckoto vednas mi go kaza toa sto go znam. Vika toa ne e problem samo treba da se nasteluva. Dojdi u vtornik sabajle...  Masala majstorce

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Doagja eden decko i vika ato e problemot? Jas vikam jas znam sto e problemot ama ne ti kazuvam, sakam da vidam dali sam ke go najdes.

Ми се свиѓа пристапот. Ќе го испробам и јас во следната пригода.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #625 на: 27 Јули 2014, 12:18:37 pm »
Селски. Преселски.
Во секој работен налог постои поле „пријава“ во кое што се опишува на што се сомнева сопственикот. Во вашата пријава ќе стои „откриј сам што и` е“.
Македонче.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #626 на: 27 Јули 2014, 13:08:29 pm »
Знам ама не ти кажувам :D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #627 на: 27 Јули 2014, 13:33:55 pm »
Знам ама не ти кажувам :D
И мајсторот му вика „ја најдов што е, ама кога знаеш, реши си го сам, а ја ќе ти наплатам.“

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #628 на: 27 Јули 2014, 15:30:11 pm »
Zavcera otidov vo Olympia motors. Vikam dajte nekojnsto gi znae ubavo sparkovite. Doagja eden decko i vika ato e problemot? Jas vikam jas znam sto e problemot ama ne ti kazuvam, sakam da vidam dali sam ke go najdes.
Go zaverglav, mu ostaviv 10 sekundi i deckoto vednas mi go kaza toa sto go znam. Vika toa ne e problem samo treba da se nasteluva. Dojdi u vtornik sabajle...  Masala majstorce

Не испадна малцепојќе глуп односот со типчето во Олимпиа? Си требал , малце покултурно да си поиграш со него. Ептен нападен си испаднал. ;)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Lele sto pogano stvorenje ste ja ispustate poentata. Jas so covekot fino kulturno si se razbrav i si napraviv15 muabet. Jas nastapiv vo stil na baranje na negovo mislenje a ne da go isprasuvam dali on se razbira. Deckoto vednas zabeleza kade e problemot i mi dade nekoja informacija poveke duri. Poentata mi bese da ne mu smetam na covekot vo procenkata so mojata sugestija i taka i ispadna.
Na kraj otidovme da popolnime prijava za servis i deckoto fino ubavo si izdiktira sto trebase da se napravi (steganje na eden od ventilite i perverka/promena na klinest remen za alrernator)