Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962995 пати)

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Јас како по обичај, на сред улица преминувам, нит семафор нит пешачки. На средина. И што ? Кој е крив ?
Уште за фалење е да се однесуваш како "браќава". Јас не би го окривил возачот во таков случај.

Не се фалам, и не преоѓам во шпицот :) И кога го правам тоа, го правам во најкраток можен рок... не сум глупак ;D


Ако више си наумил да поминеш улица на необележано место широко отвори очи.

Максимална претпазливост и што побрзо :) Знам јас, знам.
Ти сакаш од осигурање пари да вадиш по се изгледа.
Скраја да е.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
so 60-70 tesko da udris covek na partizanska... 80 veke na pregledno mesto kako partizanska imas sansi/mesto da kocis... ovoj usmrtil ;)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Кажаа некаде колку бил пијан?

Отсутен sinisa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1207
И 50 е многу со тоа што едната страна на Партизанска нема светло, пешаците не се догледуваат.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Да возел 130 како нормален ќовек, ќе го одминел пешакот многу одамна...

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3037
По мене, се залетал уште од Палас накај Веро, дожд, влажен пат и светла не иде баш... Може и бркал да помине на жолто...

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Не верувам дека возел 80. Може и побрзо. Има лудаци дефинитивно.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
fotkava se vrti po portalive, pretpostavuvam deka beliov Mercedes e ...



beliot Mercedes momentalno se naoga na ovaa pozicija, sto znaci se do semaforite e odlicno osvetleno I pregledno...


Ova se mojte pretpostavki...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Баш ме интересира што се десило.

Со оглед на тоа дека девојката била удрена на коловоз, на место каде што нема пешачки премин, треба да се стрпиме да ги добиеме сите информации.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Грешка си другар, a и медиумиве грешно пренесуваат. Несреќата се случила на Булевар 8ми Септември - улицата што е нормална со Партизанска, значи од Палас накај Алумина. Мерцедесот беше застанат веднаш после семафорите од десна страна, а телото беше 10-тина метра подоле и покриено со бела прекривка. Многу е можно да ја собрал девојката на пешачки.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Грешка си другар, a и медиумиве грешно пренесуваат. Несреќата се случила на Булевар 8ми Септември - улицата што е нормална со Партизанска, значи од Палас накај Алумина. Мерцедесот беше застанат веднаш после семафорите од десна страна, а телото беше 10-тина метра подоле и покриено со бела прекривка. Многу е можно да ја собрал девојката на пешачки.

Во право си. Не е Партизанска тоа. Пешачкиот е во близина на ГУЦ.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Ако било на пешачки еден од нив поминал на црвено.

Отсутен SirPsyhoSexy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 773
Не тресете глупости. Со 50 на партизанска ти блендираат и ти свират. Има улици у Скопје шо имаат брз flow. А можеш да усмртиш некој и со 30.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
Грешка си другар, a и медиумиве грешно пренесуваат. Несреќата се случила на Булевар 8ми Септември - улицата што е нормална со Партизанска, значи од Палас накај Алумина. Мерцедесот беше застанат веднаш после семафорите од десна страна, а телото беше 10-тина метра подоле и покриено со бела прекривка. Многу е можно да ја собрал девојката на пешачки.
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Токму таму.