Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2957850 пати)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Што и да е кој играл гта вице сити пред 20тина години знае за што зборувам она мисиа коа кругчињата се собираат баш на тоа подсетува настанот што и да се случило сепак можеби педалата се заглавила и изгубил човек контрола добро е што нема жртви било и не поновило се господ нека не чува сите.
Ако чекаме некој си господ да не чува дај да земеме да се убиеме сите уште сега. Господ ги чувал и во камено доба, па не било ништо поарно од сега.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10267
Убо си пишујт да возиш по знаци :)

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1650
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Што и да е кој играл гта вице сити пред 20тина години знае за што зборувам она мисиа коа кругчињата се собираат баш на тоа подсетува настанот што и да се случило сепак можеби педалата се заглавила и изгубил човек контрола добро е што нема жртви било и не поновило се господ нека не чува сите.
Ако чекаме некој си господ да не чува дај да земеме да се убиеме сите уште сега. Господ ги чувал и во камено доба, па не било ништо поарно од сега.

Така е јас еднаш напоменав но работава не е беше сериозно разбрана има поим каде што од стрчуно лице сум слушал доктор каде постои термин самоубилачки инстикт седнуваш зад волан и тоа е тоа не размислуваш сум го слушал тоа од стручно лице како раскажува да се разбере е тешко да има разни зад волани има дали ова наликува на тоа не сум компетентен ниту вештак ниту ништо да дадам прецизен одговор единствено што можам да кажам е господ да не чува сите и добро е што нема никакви жртви, како е дојдено до ова од видеото треба допрва да се утврдува.Добро е што нема фатални последици.
Амин.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Што и да е кој играл гта вице сити пред 20тина години знае за што зборувам она мисиа коа кругчињата се собираат баш на тоа подсетува настанот што и да се случило сепак можеби педалата се заглавила и изгубил човек контрола добро е што нема жртви било и не поновило се господ нека не чува сите.
Ако чекаме некој си господ да не чува дај да земеме да се убиеме сите уште сега. Господ ги чувал и во камено доба, па не било ништо поарно од сега.

Така е јас еднаш напоменав но работава не е беше сериозно разбрана има поим каде што од стрчуно лице сум слушал доктор каде постои термин самоубилачки инстикт седнуваш зад волан и тоа е тоа не размислуваш сум го слушал тоа од стручно лице како раскажува да се разбере е тешко да има разни зад волани има дали ова наликува на тоа не сум компетентен ниту вештак ниту ништо да дадам прецизен одговор единствено што можам да кажам е господ да не чува сите и добро е што нема никакви жртви, како е дојдено до ова од видеото треба допрва да се утврдува.Добро е што нема фатални последици.
Амин.
Абе нешто точки, запирки?
Јас мислам најдобро, само камерите да се исклучат и нема повеќе да гинат луѓето во сообраќајот.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6627
  • Бенве сие бенве
Како лошо се вози во северџанија, малку се гине. Сега си доаѓав од Охрид, најбрзи беа волксваген групацијата до кај 2000год, чипосани, со задолжително неисправна задна светлосна група. Таблици претпоставувате.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
Како лошо се вози во северџанија, малку се гине. Сега си доаѓав од Охрид, најбрзи беа волксваген групацијата до кај 2000год, чипосани, со задолжително неисправна задна светлосна група. Таблици претпоставувате.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чуреа црно?

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6627
  • Бенве сие бенве
Тоа коке муја исцеди докрај ебаго, имаше можеби колона 100+ возила, не се догледуваше, правец Бт-Пп, еден со суперб втора генерација на неколку пати ќе убиеше луѓе од спротивен правец престигнувајќи ја колоната која што не е возможно да се престиге, потоа се налути еден негов сограѓанин со голф 4ка и две црвени имуја закачи итој и се бркаја попат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7706
  • Плинаш!!!
За човекот што излета со киата во вардар, мвр сега излезе со детали као било обид за самоубиство. Штета што ми избега статијата од фб па неможам да ја шернам тука.

Мене ова повеќе ми личи како обид за убиство, одколку за самоубиство.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Тешки дроги се земаат...

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5356
Катланово е прекрасно за таква работа,природа поглед, провалија.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5377
  • Шо да пишам тука?🤔
Забега мЛадината...

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1650
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Тоа што слутев тоа е ... господ да не чува сите ова е  сериозно не е заебнција самоубилачки возен инстикт е мн страшен , прочитајте или слушнете предавање на ,Владета Јеротич или Чепреганов за ова имаат убаво објаснето.
Господ нека му е напомош на човекот и побрзу да се извлече од тоа.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6627
  • Бенве сие бенве
За човекот што излета со киата во вардар, мвр сега излезе со детали као било обид за самоубиство. Штета што ми избега статијата од фб па неможам да ја шернам тука.

Мене ова повеќе ми личи како обид за убиство, одколку за самоубиство.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk
И ти да возиш КИЈА нема да ти е чудна идеата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2658
  • Слобода или смрт
За човекот што излета со киата во вардар, мвр сега излезе со детали као било обид за самоубиство. Штета што ми избега статијата од фб па неможам да ја шернам тука.

Мене ова повеќе ми личи како обид за убиство, одколку за самоубиство.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk



Го утнал местото за реализација. Има барем две локации во Скопје кај што има повеќе смисла да го направи тоа.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1650
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
За човекот што излета со киата во вардар, мвр сега излезе со детали као било обид за самоубиство. Штета што ми избега статијата од фб па неможам да ја шернам тука.

Мене ова повеќе ми личи како обид за убиство, одколку за самоубиство.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk
И ти да возиш КИЈА нема да ти е чудна идеата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

у крви....
https://www.youtube.com/watch?v=37b4KkJDEDs