Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2963403 пати)

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
ne znaete kako se slucila soobrakajkata, taka da nemozeme da sudime koj e vinoven no sigurno Pajeroto naglo zakocil na zolto i ovoj pozadi go opnal(moja pretpostavka). Se slucuvaat razlicni pozicii kade e mozno da e vinoven i Pajero'to... Bez razlika i koj e vinoven vo soobrakajkava kukata treba da se vadi.
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14158
  • Пудингот на шоферството
И сега сакате да кажите дека за целата штета е виновна куката.Па и да била извадена топката,носачот и лежиштето каде што се става топката ке ја направат истата штета.
Колку шо гледам куката баш е складна не е пуштена 1 метро наназад.

п.с а ич не разговарам за тоа дека овај се збрцал од назад.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6568
ne znaete kako se slucila soobrakajkata, taka da nemozeme da sudime koj e vinoven no sigurno Pajeroto naglo zakocil na zolto i ovoj pozadi go opnal(moja pretpostavka). Se slucuvaat razlicni pozicii kade e mozno da e vinoven i Pajero'to... Bez razlika i koj e vinoven vo soobrakajkava kukata treba da se vadi.

Аха, ако кочиш на жолто крив си ? Отвори го законот за безбедност и прочитај што пишува за жолто светло ;)

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Абе битно е да се дрви некој муабет без врска...

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
ne znaete kako se slucila soobrakajkata, taka da nemozeme da sudime koj e vinoven no sigurno Pajeroto naglo zakocil na zolto i ovoj pozadi go opnal(moja pretpostavka). Se slucuvaat razlicni pozicii kade e mozno da e vinoven i Pajero'to... Bez razlika i koj e vinoven vo soobrakajkava kukata treba da se vadi.

Аха, ако кочиш на жолто крив си ? Отвори го законот за безбедност и прочитај што пишува за жолто светло ;)
drugar zakonot e edno a praksata nesto drugo :) davam primer za mozni nagli kocenja na semafor... kade vo daden moment so taja brzina koja se vozi na semaforot vo avtokomanda toj napred naglo zakoci se ucukuvas vo nego... deka kocel na zolto samo e pretpostavka, mozda nekoj pred pajeroto mu zakocil poradi x pricini i toj zakocil... ne velam deka e vinoven pajeroto no ne podrazbira deka avtomatski toj sto ke udri odzadi e vinoven. Da zakonot go veli toa, taka e polesno da se sprovede... ;)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
se urna mostot od pretovaren kamiJon. Mostot e prva lekcija od statikata kako uspeaja :)
http://www.netpress.com.mk/mk/vest.asp?id=129329&kategorija=6&utm_source=daily.mk
Not a valid youtube URL
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
...какви глупости се трескаат овде...  ::)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Сепак не е легална куката.
Постои закон и тој ќе си го окрка за куката, Кука мора да има само ако влече приклучно возило. Во секоја друга прилика, куката треба да биде демонтирана. Затоа постојат еуро куки. Ама тоа нема да му ја опраи штетата на овој од позади што опнал нити ќе му помогне на било кој начин, пошто он си е крив за опнуењето.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Јас колку што знам крив е секогаш тој што мава! АКо си ги удрил брат тешко ќе се извлечеш ! Другарче мое у полиција работи, на негова страна му преминува на лента пред него без жмигавец и овој го учука од позади! Џабе се, кога дојде екипа на увид вика си го учкал брат, шо не си држел доволно растојание?

Муабетов ми беше, секој ден гледам залетани, занесени, како праат муабети на телефон и кога некој пред него ќе закочи оти му излетал пешак или куче или да пропушти некого, овој се учукува во него!

Некна на исти начин се учука еден со Сто кец у Тико! Овој со 101 си разговара на телефон и си тера, на Тикото му претрча куче и овој закочи а телефонџијава со 101 се залепи одпозади у него! Баш кај мене пред куќа се случи па сеирџиски си го проследив со малиот целиот настан!

И кој е крив? Тикото (ако имаше кука) или 101 шо ем не гледа, ем побрзо вози од дозволеното ем на телефон си праи мубает?

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Така де, држење растојание си е држење растојание, баш поради тие ненадејни кочења.

Инаку зошто би држел растојание ако знаеш кога ќе закочи, ќе закочиш и ти и супер, на браник цело време ќе му бидеш. Како во Србија Југо Хибрид што се вози. ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
...какви глупости се трескаат овде...  ::)

This. Дури и тешко за верување.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
незнам како да ја нацртам сообраќајката на семафорот кај бриколаж,требаше да сликнам.кадет -| пунто како што се цртичките.пунтото на семафор за право,а кадетот како со предницата успеал да го опне пунтото не ми е јасно.изгледа излетал и преку островчето влегол у лентата за лево

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
...какви глупости се трескаат овде...  ::)

остај...

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Епски работи пишани на форум...


Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Ова повеќе е за во комeдија ама ај ! :)