Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2963286 пати)

Отсутен Nino-

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 453
  • Ultimate driving experience

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Пред малку поминав на раскрсницата во Автокоманда. Имаше сообраќајка меѓу Pajero и Темпра ми се чини.
 
На колата предницата парче.



На Pajero-то ништо буквално...



Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Па сигурно ништо кога овој кретенов опнал кука позади... Морее ја да сум секој кој си фура кукак заради негова „безбедност“  казна од 500+ евра да да видиме дали другпат ќе загрозува животи.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Морее ја да сум секој кој си фура кукак заради негова „безбедност“  казна од 500+ евра да да видиме дали другпат ќе загрозува животи.

+1

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Куката плус повисоката ударна точка си го направило своето.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Па сигурно ништо кога овој кретенов опнал кука позади... Морее ја да сум секој кој си фура кукак заради негова „безбедност“  казна од 500+ евра да да видиме дали другпат ќе загрозува животи.

Па шо го бацил овој од позади ? :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14158
  • Пудингот на шоферството
Досега не познавам никој кој ставил кука ради ‘безбедност‘,секој ставил од потреба.Казна можеш да му пишиш само ако не му е атестирана,а ако му е атестирана можиш на таа иста кука да замешаш.
А во случајов и да не била куката штетата горе-долу ке беше иста или нијанса помала,ради тоа што џипот е повисок,а колата е пониска,плус на тоа кога ке се додаде дека колата коцела со што додатно се ‘наведнала‘ нанапред идиме до случај кога се ‘пикнува‘ под џипот.
 ;) ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Сепак не е легална куката.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Досега не познавам никој кој ставил кука ради ‘безбедност‘,секој ставил од потреба.Казна можеш да му пишиш само ако не му е атестирана,а ако му е атестирана можиш на таа иста кука да замешаш.
А во случајов и да не била куката штетата горе-долу ке беше иста или нијанса помала,ради тоа што џипот е повисок,а колата е пониска,плус на тоа кога ке се додаде дека колата коцела со што додатно се ‘наведнала‘ нанапред идиме до случај кога се ‘пикнува‘ под џипот.
 ;) ;D

и да е атестирана куката, ке добиеш казна ако ја имаш на кола а немаш закачено приколица. атестирана кука е евро кука, на која топката се вади. има закон ков вели дека не смееш да ја имаш топката на возило доколку не ја користиш во моментов... не знам точно колку беше казната ама чинам дека нешто околу 200-300 евра е... брат ми ја опи таа казна за неизвадена кука, без оглед што е атестирана, впишана и се по ред...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
во право е онак,баш ради оваа работа несмее да се има кука

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Јас баш поради оваа работа би ставил кука назад и браник напред, абе само Лада Бавча за кај нас со челични браници, кука назад ама пола метро долга и рогови напред, па бујрум нека маваат !

Толку торлаци има шофери тоа е чудо едно!

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Значи сега не е крив овој волов што се акнал, крив е акнатиов зошто имал кука? Добра логика..

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Na sekoj nedajboze moze da mu se sluci ova. Ne trolaj bezveze koga i samiot znaes deka ne si u pravo.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Не дека е светец, ама повеќе е крив тој што се акнал во него заради не држењето на доволно растојание.