Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2962272 пати)

Отсутен DimitarMK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1908
Во право е велосипедистот ама ја претера, ко којзнае колкава да е работата. Fucking, па fucking. Можеше многу поучтиво да постапи, а таа да вратеше едно I'm sorry и да се потргнеше. И тоа муабетов го правам од перспектива на велосипедист. Кола возам еднаш неделно :D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
баш така... со карање нема епилог позитивен. јас би подзастанал, би дошол до стакло и би рекол дека е во грешна лента. ако ми рече сори, ке си продолжам, е ако почне да се расправа ке добие серија од навреди и ке си продолжам.

а инаку, видно е дека типкава е возач почетник. видела малку тесно грло за возење и ја фатило паника.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Сосема го разбирам типов, вози 50 метра во своја лента, а госпоѓата вози 100 во негова лента и не се трга...
Сериозно немам намера на таква учитиво да и се обратам... Не заслужила слепата...

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
П.П.С. Уште не ми е јасно како овој има здрава вилица. Никако неможам да си објаснам.
На три дена си купува нова пошто му ја кршат старата... :D Дента на клипот сеуште никој му ја нема скршено...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Dobar deni, dobar den! Gospogjo vozite vo pogresna lenta, da pa sto...? Da i go napikam na mamicati u sred picka ete sto a tebe u toga gazot smrdosan! Mrs be peder eden na tocak si se kacil i uste ke mi azdisuvas tuka seljaciste edno smrdeno! More ebi si mjakata smrdlo edno seljacka, kurvetino glupa!


Taka bi tecel muabetov od klipot dodkolku dejstvieto se odbivase nekade vo Makedonija !

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Па ако го гледаш клипот, ќе заклучиш дека баш така се испонаша дечкото.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Убаво и кажа велосипедистот на женава возач,вака треба секој велосипедист во ваква или слична ситуација да постапи.

Not a valid youtube URL
Ова да ми го направи некој ќе го прегазам. Најсериозно. Ако продужи да кења и во рикверц уште еднаш ќе го прагазам.

П.С. Вака треба да постапи пошто е жена? Пошто да беше некој нормален ќе искочеше и ќе му го набиеше точакот во газот, толку длабоко да после ќе бара права за возење на инвалидска количка по улица.

П.П.С. Уште не ми е јасно како овој има здрава вилица. Никако неможам да си објаснам.

Вака да ми застане  возило пред мене во мој правец на движење додека возам велосипед,и ми го загрозува животот,незнам баш како би поминал
возачот на колата.
И зошто да му излезе тој од возилото и да се прави дека е во право,ко вози на страната од улицата кај што не му е место.

Ова треба напикување на точакот и камерата у г'с.

Уште така да беше лесно тоа да се направи.

Си пробал?

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Ебате срната смотана ;D

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4584
  • ~ Full of soul ~
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
па што фино се паркирал... на рамно да си излезе...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време


Отсутен Vlatzki

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2071
Deca be. Koga ke naucat deka takvi ludorii ne se pravat navecer i na nepregledni krivini...

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Deca be. Koga ke naucat deka takvi ludorii ne se pravat navecer i na nepregledni krivini...

Ќе научат кога џандарите ќе почнат да ги казнуваат редовно и индискриминативно (за пречекорување на ограничувањето)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Колите го направиле она за што се предвидени. Нема повредени. А и релативно спор бил ударот. Ова е предизвикано од немање ABS пред се.