Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2833212 пати)

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6381
Ужас....пијан бил тој со пикапот според коментариве.


Иначе, на следново видео 25 годишен пијан копук (1.8 промили) пробува да избега на полиција. Нормално, го фаќаат.


Казна: 10 дена притвор, 1400 евра парична казна и одземање возачка 4 години. Друг пат пак нека пие.
« Последно менување: 11 Јуни 2019, 07:12:14 am vlatko.klp »

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16664
  • Keep it 100


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43413
  • Il Moderatore
Xhipпот на покрив :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29278
    • CARclub.mk
Аух. Среќа, добри се сите.

Фул сајз слика.


Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
џипче си е џипче
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6943
Само Q7, GL или X7 бајо мој.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4716
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)



Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16664
  • Keep it 100
Peugeot 406 Coupe и Golf 5?

Отсутен Knight_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1260
Од цементара до влез на драчево само среќа да имате толку ќе кажам. Неколку пати се наоѓам во ситуациа да мора да возам 100км/ч зошто со 60/70 сум бил загрозен дека ќе се закова некој во мене од што лудо се вози. Пред 2 дена исто еден со црвено ауди а8 го гледам на ретровизор лево десно се пика сите бргаат од него доаѓа до мене едвај имаше место за пола кола врти во меене како смарт да вози се утепав од кочење у врата ќе ме удреше ама мангуп. И секако на зелено 3 пати сее проверува на тие семафори зошто "не важат".

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6943
Не знам дали некаде возлку многу се гине во сообраќај како на Балканов.

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8553
  • Пичлеме
Се гини секаде каде ќе стапни балканец...

Млад брачен пар од Скопје загина во Италија

Цитат
Според медиумот возилото со кое патувал парот од скопската населба Методија Андонов- Ченто, а заедно со нив и шестмесечно бебенце, удриле во камион паркиран на обележано место за паркинг на автопатот.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4716
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Од цементара до влез на драчево само среќа да имате толку ќе кажам. Неколку пати се наоѓам во ситуациа да мора да возам 100км/ч зошто со 60/70 сум бил загрозен дека ќе се закова некој во мене од што лудо се вози. Пред 2 дена исто еден со црвено ауди а8 го гледам на ретровизор лево десно се пика сите бргаат од него доаѓа до мене едвај имаше место за пола кола врти во меене како смарт да вози се утепав од кочење у врата ќе ме удреше ама мангуп. И секако на зелено 3 пати сее проверува на тие семафори зошто "не важат".
Таму редовно летаат со преку 100 и семафорите се за украс, немам видено ќор џандар натака, ваљда затоа.


Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Наместо таму да стојат и мерат, ми застанале Катланово и Градско патарина, катастрофи.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.