Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 2072169 пати)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17295
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #165 на: 22 Мај 2011, 13:40:43 pm »
Дечки, абе што толку се замарате со mockup слики, кои нит се вистински, нит се реални?
Ова ќе искочи така? Зошто мислиш дека нема да излезат уште 5 модели кои ќе се слични со него? (Х5, Х3, Х6, Х1 - ГТ5, ГТ3?, Серија 4?)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Потсетување, за нешто што неможеа ни да замислат фановите на БМВ дека ќе се служи по ресторани. Aма си го излапаа немиен. Следат две фотографии од БМВ Серија 1.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дени, првото БМВ со ГТ значка, го има во Гостивар на германски табли. Погрдо нешто немам видено... од едната страна пишува ГТ а од другата 550i...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20595
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #166 на: 22 Мај 2011, 13:50:33 pm »
Е добро утро!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #167 на: 22 Мај 2011, 18:51:59 pm »

Еве еден од газовите за кои правиме муабет, а ќе ги гледаме бајаги често изгледа...

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #168 на: 22 Мај 2011, 19:02:00 pm »
И јас како фан, на БМВ искрено кажувам дека Х1 не ми се свига... ама Х3 а особено Х5 и Х6 ми прават мерак...

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #169 на: 22 Мај 2011, 20:11:34 pm »
х1-не
х3-можеби
х5-да
х6-не
Анти-фан на БМВ сум!
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #170 на: 23 Мај 2011, 02:13:46 am »
Или сум јас чудак ама ми се свиѓа многу х1 ама само од надвор...од внатре ми е некако исто во сите нивни модели...а за таа класа за мене убедливо најубав ми е Q5...ни многу голем ни мал...да можев да го имам...:D

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #171 на: 23 Мај 2011, 04:26:35 am »
Излезено е веќе и доста е популарно во Западна Европа скоро бев натаму и го имаше доста по улиците за нов модел.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #172 на: 24 Мај 2011, 20:35:38 pm »
Да да, па таа слика од Х1 јас ја сликав пред соборен Храм. Се вози и таа грозота - има ретарди насекаде. Значи за Х1 може слободно да кажам, дека тоа е нешто нечистотија во Штип. Толку, се е кажано.

Инаку, има и СПОРТСКА верзија од новиот BMW 5 Izmet Edition.



« Последно менување: 24 Мај 2011, 20:39:51 pm Deni »

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #173 на: 24 Мај 2011, 22:13:02 pm »

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11708
  • Архитект
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #174 на: 24 Мај 2011, 22:47:00 pm »
Некој од од куманово си купил 5GT, било љубов на прв поглед во салонот. Типот просто не можел да му одолее на ГТ (грозните тркала) и си го искеширал ОДМА!! Изгледа типот е навикнат на грди нешто покрај себе или пак сака да остави впечаток на некој што нема смисла од животот за да не го замараат криминалци.. Кој знае...........

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20595
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #175 на: 24 Мај 2011, 23:50:36 pm »
Да да, па таа слика од Х1 јас ја сликав пред соборен Храм. Се вози и таа грозота - има ретарди насекаде. Значи за Х1 може слободно да кажам, дека тоа е нешто нечистотија во Штип. Толку, се е кажано.

Инаку, има и СПОРТСКА верзија од новиот BMW 5 Izmet Edition.

Официјално, нема... Оваа или некој тјунер ја обработувал, или некој си купил БМВ лепра, па турил бандажи да ја пролепша...

Некој од од куманово си купил 5GT, било љубов на прв поглед во салонот. Типот просто не можел да му одолее на ГТ (грозните тркала) и си го искеширал ОДМА!! Изгледа типот е навикнат на грди нешто покрај себе или пак сака да остави впечаток на некој што нема смисла од животот за да не го замараат криминалци.. Кој знае...........

Браво за типот... Али не ме чуди... Ако може луѓе да се летаат по Х6 или Порше Кајен, онда и 5 ГТ ќе си го најде своето место... Ем башка, логички гледано, одличен избор е... Ти го возиш, унутра си, и најубоо ти е, а од друга страна, жива гадоина е, па никад нема да ти го украдат :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14069
  • Пудингот на шоферството
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #176 на: 25 Мај 2011, 06:20:10 am »
A sto tolku ne ve bendisuva kaj serija 5gt,kaj x1,kaj x3....ako se zboruva za dizajnot(ne mozi da pravite muabet poso na nekoi mu se bendisuva na nekoi ne),ako zboruvate za istoriski otstapki na kompanijata(site kompaniii pocnaa da gi pravat,pa zosto BMW bi ostanala imuna na toa).... ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #177 на: 25 Мај 2011, 08:51:53 am »
Abe trendot e takov, site samo izmisluvaat novi modeli.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29269
    • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #178 на: 25 Мај 2011, 09:13:22 am »
A sto tolku ne ve bendisuva kaj serija 5gt,kaj x1,kaj x3....ako se zboruva za dizajnot(ne mozi da pravite muabet poso na nekoi mu se bendisuva na nekoi ne),ako zboruvate za istoriski otstapki na kompanijata(site kompaniii pocnaa da gi pravat,pa zosto BMW bi ostanala imuna na toa)....

Затоа што имаш отстапки и отстапки. Некои отстапки се успешни, некои не. 5GT серијата е промашај, дури и од BMW го признаа тоа пред некој ден. Не само што не продале толку колку што очекуваат, туку и им зима од продажбата на серија 7.

Е сега, ако правиме муабет за добри отстапки, легендарно добра отстапка (барем неодамна) е своевремено CLS на Мерцедес. Од досадната Е класа го направија CLS-от, и направија револуција. BMW пробаа од 5-ката да направат нешто, ама ја утнаа работата.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #179 на: 25 Мај 2011, 09:43:27 am »
Да да, па таа слика од Х1 јас ја сликав пред соборен Храм. Се вози и таа грозота - има ретарди насекаде. Значи за Х1 може слободно да кажам, дека тоа е нешто нечистотија во Штип. Толку, се е кажано.

Инаку, има и СПОРТСКА верзија од новиот BMW 5 Izmet Edition.


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Некогаш кога ќе ми треба режисер за хорор филм полн со гнасни сцени ќе те земам за режисер...неприкосновен си за гнасотии!!!