Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 2174526 пати)

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1297
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19575 на: 29 Јуни 2024, 16:43:59 pm »
>36К

Колата е ајне клајне перверзион


Отсутен fuzzjaw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 368
  • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19578 на: 01 Јули 2024, 10:31:00 am »
Ми делува многу ефтино имам чуство да ако стои подолго време на отворено ке почне да се растопува пластиката oд сонцето .. :D
ама ова е најјако  (погон на сите четири тркала) ова возило ниту ке види црн пат за да се види дали ги има способности како на асвалт и вон асвалат жали боже фрлање пари на вакво за мене нефункционално возило пре би земал глц купе половен 2020  со 142 ххх км возен од адвокат/ка/стоматолог.. за 40илљади евра од колку ова.Не ми се допаѓа  реално спортаж за 33-34 илљади евра е институција како надворешно така внатрешно за ова,да се пробудим и да ме ради шкода - шкода зодијак пуцао би сам себи у ногу . Максимална цена на ова возило добро кажа Дени и тоа е многу мак 29990 крај приче.

Хаха, 40.000 евра за бижутерија со пројдени 142к?
Па ти или си сосем луд или си од Зајас, трето тешко.

Никад не би возел шкода  во животот никад реално не вреди јас кажувам што мислам мерцедес со 140илјади и шкода со 140 да споредиме верувам дека 100%секој мечка ке избере немора ни глц да е ни било која класа еве А нека е.

Mене не се допаѓа шкодата како бренд( у мое време дачиа и шкода беа канти ама у  времето и нај исмејувани :D бугари и румуни возеа тоа=Купи Дачија па плачија така велеа стариве  и за шкода )

Мислам дека се преценети СИГУРНО  со цени овој {џип} така ке го кажам врска нема со 4х4 го разбирам и Дени што напиша и тоа ок за на асвалт да потпомогне колку толку тогаш што ке ти вакво возило? земи лимузина и тоа е тоа

Да дадеш толку пари и да неможеш да поминеш 5 цм утре мраз за каков 4х4 збориме ? ова ни на мало мразче 5 цм нема да мрдне гарант јас не знам како да дефинирам вакво возило најјискрено, ме нерврира и ужаснува тоа погон на сите 4 тркала ова возило нема снага нема перфроманс за такво нешто во ранг 4x4коа се рече дефендер,ланд крузер.. да не набројувам уште брендови  тоа е брегалница да ја поминеш у најјаки  води надојдена (кај ке одиш со овој 4х4?) дали сме сериозни познавачи на редуктори дефернцијали предни задни преноси и слично за 4х4 возила да не правиме циркузи шкода е циркуз

Ова возила нема врска со 4х4 јас главам сечам ако ова кај зеро ги тестира теренциве неможам во м оментов местово да се сетам кај што го возеше џимнито пред неколку години има и статија, ова да го тестира по тој пат , по тие дупки, ровови и да е читаво и на асвалт и на црн пат јас глава сечам дека ова шкода има после само 2 сати тест ке биде како мачки да спиеле во нејзе и внатрешно и надворешно .

Добра рекла за 4х4 возило  во реалност голема 0 од тоа што нема сврха туку само привлекување на купувачи пријателски поздрав друже до тебе! :)

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6415
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19579 на: 01 Јули 2024, 11:48:07 am »
Демек мерцедес глц сув има подобри оффроуд карактеристики од шкода кодиак? Не тропај глупости чоек

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19580 на: 01 Јули 2024, 11:58:27 am »
Демек мерцедес глц сув има подобри оффроуд карактеристики од шкода кодиак? Не тропај глупости чоек
Брату приоѓање да ја собереш со глц сув мерц и шкода има и ите како важна карактеристика ... во сите сегменти се гледа не само погон на сите 4 тркала

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8423
  • Малерозен дрводарец
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19581 на: 02 Јули 2024, 02:09:32 am »
Џимка, па напрај тема.

Тури убаво слики.
Дај да видемо кај све си се качил.

Сигурно имаш и некоја добра слика од природа.

Не мора да га сликаш и дрвото позади кое си срал, де...
ама да прекинеш со какањето кај стигнеш - би било многу пожелно.






Оти, да не зему да искачу на вр' Шар Планина само на предан погон, па да зему ја да сликам!
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19582 на: 02 Јули 2024, 11:03:22 am »
Џимка, па напрај тема.

Тури убаво слики.
Дај да видемо кај све си се качил.

Сигурно имаш и некоја добра слика од природа.

Не мора да га сликаш и дрвото позади кое си срал, де...
ама да прекинеш со какањето кај стигнеш - би било многу пожелно.






Оти, да не зему да искачу на вр' Шар Планина само на предан погон, па да зему ја да сликам!

Немој толку високо да  се пентериш/качуваш че настрада лустер ... :D може и кротко легнато

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4752
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19583 на: 02 Јули 2024, 11:04:46 am »
Кога видов Југо на Караџица, умре мојот интерес за сувче и 4х4.


Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5380
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19584 на: 02 Јули 2024, 11:06:48 am »
Фиќото мое качуваше до рудник Беловодица со температура од 80 степени, стандард 750ка, горе беше само фиќото и Лада Нива, имаше еден со југо, маки мачел... Фиќото е подобро за качување, назад моторот, назад погонот, напред плус тежина и топ.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5358
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19585 на: 02 Јули 2024, 11:22:39 am »
Кога видов Југо на Караџица, умре мојот интерес за сувче и 4х4.
Југац е права ствар, кај што рашетавам по печурки има едно чиче со југо со витло напред ,гајле нема, го товари со печурки и смреки редовно. Пред месец два другар со чероки беше по истиот пат, ми вели мн мака јадов по патот :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19586 на: 02 Јули 2024, 11:43:41 am »
Кога видов Југо на Караџица, умре мојот интерес за сувче и 4х4.
Југац е права ствар, кај што рашетавам по печурки има едно чиче со југо со витло напред ,гајле нема, го товари со печурки и смреки редовно. Пред месец два другар со чероки беше по истиот пат, ми вели мн мака јадов по патот :D
Колку оди сува вргањ ? што цена има годинава

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19587 на: 03 Јули 2024, 09:08:11 am »
Светска премиера на Дефендер

https://www.youtube.com/watch?v=OrotT6ThqGo

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19588 на: 14 Јули 2024, 01:10:31 am »
Многу привлечна новава Панда, како надвор, така и внатре. Еден куп интересни детали и дизајнерски елементи. Исто така, неверојатно е како успеале да извадат 360 литри багажен простор (VW Golf има 375) во кола од класата на Citroen C3.


Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3663
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19589 на: 16 Јули 2024, 11:48:08 am »
Моменталните А4 и А5 изгледаат далеку подобро особено интериерот.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"