Автор Тема: Astra G - Губење на разладна течност  (Прочитано 21983 пати)

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #60 на: 03 Јули 2012, 20:25:07 pm »
Само дихтунгот за глава е 45 евра-квалитетен.Кажи кој мајстор ги прави за 5 евра, наместо јас да ги работам ќе му ги носам на него.Ни лук јал ни лук мирисал.... ;D
Не верувам дека е дихтунг на глава....
« Последно менување: 04 Јули 2012, 12:13:06 pm marsher »

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #61 на: 03 Јули 2012, 20:49:29 pm »
Ne veruvam da e dihtung. Prosto nesto mi e cudno... Velam minimum 50 eur... Bez materijal t.e. dihtung i STRAFOVI za glavata kako i silikon za strafovite (ako e taka na opel) no kaj povekjeto motori se preporacuva sekoe otvoranje glava NOVI STRAFOVI.

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #62 на: 03 Јули 2012, 21:07:11 pm »
не е опел француз.. ;D....

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #63 на: 03 Јули 2012, 21:09:07 pm »
Абе ќе видам утре. Има каде рентгенски да се провери главата. И рамнење да треба во истиот сервис се прави и тоа или кај мене на работа ќе ја израмнат. Бугар и јас мислев на пластичното казанче ама ќе покажеше денес кога му набија притисок во системот. Не пропушти од нигде ниту вода ниту падна притисокот. Го држеше постојан. Сабајлето кога пробвавме имаше пена и меури. Попладнево ја оставив работеше во место на работна температура немше ниту пена ниту меури. Ама не се замарам повеќе со тоа. Има кој утре да кажи што е и како е.
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #64 на: 03 Јули 2012, 21:10:20 pm »
Da no sepak e preporaclivo.. Francuzite se kako francuskite cucinja (kako i onie od poranesnite kolonii), ubavi, nezni, NELJUBEZNI, ENORMNO ZAHTEVNI I SKAPI ZA PODDRSKA.... E toa e francuska kola :)

@proff  - otkaci ja taa kola. Za zal samo jadovi. Poarno zemi Golf IV TDI barem ke se preporodis vo sekoj smisol.. Aman vise od popravki.

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #65 на: 03 Јули 2012, 21:12:42 pm »
А што врска имаат французите и французинките со проблемот на Профф? :D
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #66 на: 03 Јули 2012, 21:15:16 pm »
Абе околу 60Е е сетот дихтунзи, па рамнење, ако треба цела глава е друга работа но таа ми е обезбедена ако треба, па работна рака... абе марфи секогаш е во право кога вели Ако треа да имаш трошок ќе го имаш кога најмалкутреба :) Таман пред да одам на одмор што значи неможам да одлагам сервис ...
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #67 на: 03 Јули 2012, 21:16:37 pm »
Нема никаква врска бе Филип... Тоа маршер и бугар си прават чешалка на форумот :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #68 на: 04 Јули 2012, 02:58:15 am »
60E сетот дихтунзи е сега не ми текнува дали и штрафовите беа во таа цена или плус беа и работна рака уште 4000 ден. кај Црнката ме кошташе мене.

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #69 на: 04 Јули 2012, 08:09:08 am »
Абе нема играње со тој пролем... Одам сега после 9 да видам шо ќе излези
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #70 на: 04 Јули 2012, 08:22:16 am »
So srekja

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #71 на: 04 Јули 2012, 08:23:46 am »
А што врска имаат французите и французинките со проблемот на Профф? :D
За штрафовите беше муабетот.Кај французите, ако не ги смениш со нови пукаат ко пуканки...

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #72 на: 04 Јули 2012, 11:11:20 am »
Админ затвори ја темата :)
Проблемот беше банален. Пукнато пластично цевче од казанчето за вода и раширено црево на тој влез во казанчето. Залепено, ставена пластчна навлака и нова стега
Сите искажани мислења имаа логика но за она со деклата имало уште многу показатели кои требало да постојат за да се утврди дека е таа што кај мене ги немаше. Во меѓувреме во сервисот дојде и претставникот на wurth кој ми кажа дека тие имаат средство кое точно потврдува или исклучува проблем со декла и тоа само со земање на примерок од разладната течност. Така да за некој што во иднина ќе има таков проблем ќе можи да се утврди тоа без растурање на моторот.
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #73 на: 04 Јули 2012, 12:23:16 pm »
А што врска имаат французите и французинките со проблемот на Профф? :D
За штрафовите беше муабетот.Кај французите, ако не ги смениш со нови пукаат ко пуканки...


Не сум прочитал :D



Банален проблем или не, доволно за да нервира, добро е што се среди
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Astra G - Губење на разладна течност
« Одговори #74 на: 04 Јули 2012, 12:24:47 pm »
Не само шо нервира туку не ти дава мир..тој проблем можи да заврши фатално ако не се свати озбилно
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!