Автор Тема: Ford Fiesta  (Прочитано 9550 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #30 на: 04 Мај 2012, 12:51:43 pm »
Извади ги плавите светла, под хитно.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #31 на: 04 Мај 2012, 16:10:11 pm »
Извади ги плавите светла, под хитно.

Amen!

Отсутен r@cer

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
  • live to ride,ride to live
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #32 на: 04 Мај 2012, 16:52:43 pm »
Plavoto svetlo vo sal tablata e ostanato a pozicijata plava vo farovite e smeneta sega se beli led sijalici

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #33 на: 04 Мај 2012, 16:58:41 pm »
Паметно за позициите.

Отсутен r@cer

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
  • live to ride,ride to live
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #34 на: 04 Мај 2012, 17:05:15 pm »
toa bese chisto za test gornata slika bez branikot ako primetite se beli led sijalici a vo sal tablata jas ja "instalirav" bidejki fabricnoto svetlo shto e vo temnica nish ne se gleda ama ostana plava naskoro kje zemam Crveni led za vo sal tabla mislam deka kje bide bolje da se vklopi so bojata na kolata (ako imate predlog ili mislite deka gresham kazete popravete me) :)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #35 на: 05 Мај 2012, 21:12:02 pm »
Абе r@cer гледај ние даваме само мислење :D и совети, не не слушај нас само.

Искрено, значи ако ме прашаш мене, воопшто не би се замарал со такви ствари какви светулки би ставал и сл. Во основа шал таблата е за тебе. Тебе треба да ти ги одмора очите дур возиш. Има многу дечки ставаат некои силни LED-ови на шал табла и го гледаш отсјајот на нивата фаца. Тоа ги замара очите на долга релација.

Јас пак ќе ти речам, да бев на твое место би со средил количето да биде бонбона.

Искрено многу ми прави ќеиф мене кога ќе видам старо количе со средена шал табла, фарбана мат средена, инструмент таблата да е чиста седиштата освежени, теписон среден, немора којзнае што надворешна фарба.
Па ако го спуштиш и некое бандашче да ставиш ќе биде авионче.

За мотор не се сеќирај, се наоѓа тоа.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #36 на: 05 Мај 2012, 21:30:32 pm »
Да стварно..можеш и некои пластики со карбонче д си ги залепиш, евтино а супер..зборам кај пластиките..а убаво ти реѓе Лорд, можеш цела шал табла да ја средиш мат црна..одлично ќе дојде..ќе зачистиш ново теписонче ова она, за евтини пари ќе ја средиш внатре бомбона :)

Отсутен r@cer

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
  • live to ride,ride to live
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #37 на: 06 Мај 2012, 16:42:32 pm »
Fala na sovetite....kako shto rekov predhodno telefonot mi e rasipan chekam letoska nov da zeam so pojaka kamera inace sea skoro nekoi delovi od sal tablata (Znakce fiesta reshetkite za parno kutija kaj osigurachi i dr) se isfarbani so sprej crveno ali poshto neam Aparat nemozam da vi pokazam :P xD imam u plan da ja farbam ili da ja smenam (Fiesta mk3)....nekoj mi kaza mat crna,nekoj mi kaza so karbon ama kje vidime :) eve da ne butam sliki na forumov kje vi dadam link svezo staven denes Slideshow sho sum naprail novo neshto ste videle nesho ne :)

  ;D

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #38 на: 06 Мај 2012, 19:50:03 pm »
Културно средено Фиестиче...во рамки на твојот буџет претпоставувам...




Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #39 на: 06 Мај 2012, 20:05:39 pm »
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=388738

Одма имаш друга кола ;)

Отсутен r@cer

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
  • live to ride,ride to live
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #40 на: 06 Мај 2012, 22:38:13 pm »
@Carpathian Lord vakaslicno  ja zamisluvam od nadvor i od vnatre slichno :)
@Rakun4e ne se loshi ali sum im Frlil merak na ATS Classic i sum rekol ili tie ili nikoi drugi xD

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #41 на: 06 Мај 2012, 23:10:18 pm »
Ги читнав сите мислења, и видов дека иако количево е постаро, сепак не е толку лошо и со неголема инвестиција може да се дотера до некое си добро ниво на тунинг. Е сеа ако сака да вложува повеќе во неа, може да најде два боди кита за тоа возило и со уште некоја ситница добиваш визулено многу убав изгледа на колата. Потоа ке треба да уложи уште некоја пара за нов бензинец мотор и останатото е ситна пара. Ссамо напред другар, сакам да видам што ке излезе од целиов проект.

Отсутен r@cer

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
  • live to ride,ride to live
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #42 на: 06 Мај 2012, 23:35:54 pm »
Vi blagodaram na Sovetite i Podrshkite.....pa letovo kje se raboti intenzivno na Fiestata taka da za 1 god 2 bi trebalo da bide kolku tolku gotova :))

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #43 на: 07 Мај 2012, 11:46:12 am »
ATS-ки многу убаво би и легнале.

Јас би ти препорачал да одиш на clean look. Без боди китови (освен оние фабричките), без ништо.

Инвестирај си ги парите на механика или лимарија. Колку да ти изгледа убава сега со некои спојлери по 10 години ќе изгледа кич.

Вистинските возачи уживаат во она што го имаат под хауба а не над* :)

Ако сакаш респект од вистински возачи послушај ги моите совети, знаеме да процениме не се секирај, а ако ти е за бркање пи**ки секој екстра спојлер ти е добредојден :) :) :)

* Вештачки усиси, извитоперени пластики, LED диоди, неонки, 20 инчни бандаши, и сл. срања :)

Отсутен r@cer

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24
  • live to ride,ride to live
Одг: Ford Fiesta
« Одговори #44 на: 07 Мај 2012, 16:45:10 pm »
da da limarijata kje se sredi fabrichka kje ostane osven polumesecite planiram da gi proshiram i na haubata lim da i zavaram da iskoci kako Naluteni oci ako me razbirate :) kje moram da naracham od UK zadni stopovi i predni cisti zmigavci najvishe rabota kje ima Interier i Motor (na kolata nekjam nish Veshtachko iako zvuchi primamlivo) kolata ja praam isklucivo za svoj merak a ne za kur*enje ili dr raboti....(neznam dali nekoj slushnal za motor od ford RS 2000-16v Dohc 2000 kubika mn e slicen so vw GTI samo shto ovoj e pobrz od GTI toj sakav da go stavam na Fiestata megjutoa e mn redok... kako i da e ima vreme kje se najde neshto :D......