Автор Тема: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...  (Прочитано 42264 пати)

Присутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #225 на: 19 Октомври 2012, 09:43:51 am »
На osmica8 одсекогаш му бодел очи S3 затоа што е предобра конкуренција споредувајќи го со Ајфонот.

Има нешто појако од овa што работи на Андроид?
Ајде можи наредниот кога ќе му стават 8 јадрен процесор, ќе биди побрз од ајфон.

http://www.youtube.com/watch?v=P1UEraHDoAQ&feature=relmfu



Секако бе 8-ка дека има, само треба да побараш и да не споредуваш вчера излезен телефон со телефон од пред пола година. Бар ти си разбран човек и знаеш дека технологија од ден во ден се менува



Ај да не спомнам што значи на Галакси 3 да му бутнеш едно CyanogenMod-че, пошто нели така нема да биде од фабрика излезен.

БТЊ

Which test: Galaxy S3 wins battery challenge, heavily beats Apple’s iPhone 5

БТЊ, што му треба на Ајфонов, уште 12 јадра за да извади подобра слика од претходникот?



 :-* :-* :-*

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #226 на: 19 Октомври 2012, 10:00:42 am »
Мене ми треба машина за перење многу повеќе од ајфон - за среќа имам (баш) самсунг машина за перење.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #227 на: 19 Октомври 2012, 10:06:24 am »
IPhone 5 ne e pojak od eden obicen kineski telefon :

Meet Oppo Find 5.



Oppo Find 5 has a FullHD 5-inch screen, pics and specs emerge

The Oppo Find 5 is no stranger to us, we've already heard the rumors. And this time around they seem to be confirmed to the letter.
The Oppo Find 5 has a 5-inch screen of FullHD resolution with a narrow 3mm bezel. It runs on 1.5Ghz Qualcomm's APQ8064 quad-core chipset with 2GB RAM. The aluminum unibody has a thickness of merely 6.9mm and the 12MP camera with a Sony backlit sensor allegedly doesn't bulge at all.
But that's not all, as there is also a nice and hefty 2500mAh battery inside to power the thing. Oh, and there's Android 4.1 Jelly Bean pre-installed.
 


Oppo Find 5
A 5-inch screen with Full HD resolution, now that does ring some bells, doesn't it? The recently introduced HTC J has similar specs but it's for Japan only.
The Oppo Find 5 will be available in 16GB and 32GB versions

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Присутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #228 на: 19 Октомври 2012, 10:14:33 am »
На osmica8 одсекогаш му бодел очи S3 затоа што е предобра конкуренција споредувајќи го со Ајфонот.

Има нешто појако од овa што работи на Андроид?
Ајде можи наредниот кога ќе му стават 8 јадрен процесор, ќе биди побрз од ајфон.




Секако бе 8-ка дека има, само треба да побараш и да не споредуваш вчера излезен телефон со телефон од пред пола година. Бар ти си разбран човек и знаеш дека технологија од ден во ден се менува


Ај да не спомнам што значи на Галакси 3 да му бутнеш едно CyanogenMod-че, пошто нели така нема да биде од фабрика излезен.

БТЊ


БТЊ, што му треба на Ајфонов, уште 12 јадра за да извади подобра слика од претходникот?


 :-* :-* :-*

Не ми боди очи толку самснсугов колку што ми боди очи споредбата со ајфон. Смешна ми е.
Ти знаеме дека си хејтер на ајфон во пакет со Класниот.

Овие бројките што ги имаш постирано ќе ги земам како не релевантни бидејќи немаат основа. Покажи ми видео како моето што го ставив, да видам во секојдневна употреба каде се покажува Галаксито како супериорен?
А кога веќе спомнуваш кастом ром или модифицирана верзија, тогаш дај и ајфонот да му забајаам троа да видиш што е брзина. ;D ;D

Споредбиве тие се како на Suzuki - 1 GHz > 800 Mhz WOOOW!!
Многу ме интересира што прави квад кор процесор во самсунгот, на можи да се носи со малечко дво јадренце.
Изгледа јадрата на самнсунгов се како коњите на хјундаи....

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #229 на: 19 Октомври 2012, 10:16:39 am »
no name kineski telefon > iphone 5

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Присутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #230 на: 19 Октомври 2012, 10:19:39 am »
@osmica8

Видео нема да ти дадам само за те убедам тебе.
Класниот го имаше на 5-минути мојот Галакси 1, па нека сподели мислење да не испадне дека сам си го фалам.
Сега и на Матеј ќе го средиме, па ќе си каже и он што има да каже.

За тебе што е соодветно да се споредува со Ајфон?
Ене земи го кинескион и споредувај го.

А цената, немој ни случајно да се надеваш дека ќе биде иста како претходникот. До вчера ми беше швабо во посета, Ајфон никогаш не бил поскап во DE.
http://www.t-mobile.de/iphone

Си ја билдаат цената пошто има хипстерска раја што све тоа ќе го плати ;D

Присутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #231 на: 19 Октомври 2012, 10:27:57 am »
 :'( :'(
Баш сакав едно видео......

Незнам за кој кинески ми збораш, сигурно нема да го споредувам со кинески телефон.
Најди ми модел кој има на тоа ниво материјали и детална обработка. Незнам, VERTU едно време имаја јаки модели...

А со што ќе споредува КласниО или Матеј? Самсунг пред и после?
Ајфон од стално имал иста цена, нов. Само кај нас малку си се чепнати во глата.

ЕДИТ:

Можи вака?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3115&idPhone2=3275

Донеси го галакси S и дајте ми 4ка со ios 6 да му забајаам малку. Па ќе споредуваме со видео. Можи?

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #232 на: 19 Октомври 2012, 10:29:18 am »
izguben ;D

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #233 на: 19 Октомври 2012, 10:41:20 am »
А цената, немој ни случајно да се надеваш дека ќе биде иста како претходникот. До вчера ми беше швабо во посета, Ајфон никогаш не бил поскап во DE.
http://www.t-mobile.de/iphone

Си ја билдаат цената пошто има хипстерска раја што све тоа ќе го плати ;D

4s лани во DE


Денес ако плаќаш 90 евра (не 100 како лани) плаќаш 30 евра помалку за 5ката, плус 10 месечно мањак (240 за 24 месеци). Во најскапата тарифа iphone5 е поефтин 270 евра вкупно.

Денес ако плаќаш 55 евра (не 60 како лани) плаќаш 10 евра повеќе за 5ката, но 5 месечно мањак (120 за 24 месеци). Во најскапата тарифа iphone5 е поефтин 110 евра вкупно.

Поефтините тарифи биле по поволни за 4s, отколку за 5ката.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #234 на: 19 Октомври 2012, 10:48:55 am »
со париве можеш бубрег да си купиш ;D ;D ;D

(нормално монтажата и ДДВ не е вклучена во цената)

Присутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #235 на: 19 Октомври 2012, 11:16:16 am »
:'( :'(
Баш сакав едно видео......

Незнам за кој кинески ми збораш, сигурно нема да го споредувам со кинески телефон.
Најди ми модел кој има на тоа ниво материјали и детална обработка. Незнам, VERTU едно време имаја јаки модели...

А со што ќе споредува КласниО или Матеј? Самсунг пред и после?
Ајфон од стално имал иста цена, нов. Само кај нас малку си се чепнати во глата.

ЕДИТ:

Можи вака?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3115&idPhone2=3275

Донеси го галакси S и дајте ми 4ка со ios 6 да му забајаам малку. Па ќе споредуваме со видео. Можи?

Не мора видео, еве ти го телефонот, гали го 1 ден.
Нивото на материјали и деталната обработка го прави по таа цена по која што е. Нормално уште 15$ за гумена маска.

Класниот спореди Андроид искуство на 2,5 години стар телефон, незнам дали имал прилика претходно да види како функционира. Матеј ќе си спореди пред и потоа.

Ако сакаш споредба, еве ти го, бај му на твојот, па спореди ги. Сними видео и стај го тука.

@Banzai она што го кажав погоре за цените е цитирано од газдава. Како Епл фрик, чива што канцеларија е уредена во Епл стил, и како корисник од Ајфон 2 па навака сите модели, Мекбук, Мек Ер, Ај Пад, тој вчера рече, не се нормални овие со ценава на Ајфонот, има големи шанси да си земам С3, инзвонредно парче хардвер е.
Човекот што вози Порше, има X5 и Ауди А1 и се’ што Епл извадиле, вели „Не се нормални овие со цената на Ајфон 5“.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #236 на: 19 Октомври 2012, 11:27:41 am »
Епа изгледа не е доволно информиран, или има некоја циганска тарифа од 30 евра ;D

Кажи му дека поефтино му е ако плаќа 100че месечно :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #237 на: 19 Октомври 2012, 11:33:00 am »
За неограничени разговори со МКД, не плаќа 30-че ;)
Незнам само дали е на T-Mobile.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #238 на: 19 Октомври 2012, 11:36:56 am »
Епа тогаш поефтино му е да си земе 5ка отколку што ја платил четворката, освен ако не ја земал сега летово па нормално имало можда и поефтини понуди како модел на заминување :)

А освен на T-mobile, не може да биде на друга мрежа регуларно со претплата и вклучен телефон. А neverlock е друга приказна, и никако не се купува во октомври, тек околу нова година е разумно. Али секоја година е исто.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #239 на: 19 Октомври 2012, 12:11:26 pm »
Oн Топик, тек сега го изгледав видеоно од 8-ка.
И едно време кога го прочитав постот стварно помислив дека можеби 5-ката е побрз.
Ама го изгледав видеото.