Автор Тема: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline  (Прочитано 273333 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« на: Јануари 15, 2012, 14:51:07 pm »
Мојот 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline.Не знам што дополнително да напишам. :) Сликите се можеби малку матни, ама набрзинка се сликани пошто ми беше многу ладно. Сега за сега, импресиите се одлични. Многу ме импресионира квалитетот на завршна обработка и користените материјали, а импресионираат и ситниците како обложените со материјал касета и места за тракатанци во вратите. Дампирањето е одлично, а внатре е многу тивко и смирено.

Сега за сега (на неразработен мотор) потрошувачката според борд е околу 7 литри на 100 километри, исклучиво во градски услови. Понатаму очекувам да се намали уште малку. Да поминам уште пар стотици километри, и да стигнеме убаво да го сликаме, па ќе направам еден убав сеопфатен тест за порталот.

Бујрум коментари. :)

P.S. Леонтина отиде кај домаќин човек, кој ќе ја чува и ќе ја пази. Ќе ја видите во населба Аеродром и ќе ве замолам да и дадете максимална почит, како што и заслужува.

Едит (26.02.2012): Еве уште неколку фотки, благодарение на Дени.« Последно менување: Февруари 26, 2012, 15:00:49 pm zeroSignal »

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1 на: Јануари 15, 2012, 14:53:19 pm »
ааааа.... ете гооо.... ајде, со среќа (уште еднаш). одличен избор, со здравје да се вози.

одлично !

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2127
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #2 на: Јануари 15, 2012, 14:56:43 pm »
Уфффф прекрасен избор,со здравје нека ти е голфиштето,моќен мотор...2 000 000 км да му начукаш....
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #3 на: Јануари 15, 2012, 14:57:22 pm »
Е не.П.С. Една од најдобрите возила на форумов и
државава. Секако има потенцијал да стане и
најдоброто. Одличен избор, како и што му
доликува на еден врвен познавач на
автомобилската технологија. Со здравје да
си го возиш. Те личи!

П.П.С: Се надевам дека оваа кола нема да
има име.

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3790
 • Боинг 747
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #4 на: Јануари 15, 2012, 14:59:59 pm »
Бре бре бре мерациииииииии.

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 697
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #5 на: Јануари 15, 2012, 15:01:07 pm »
Одличен избор на кола, а уште подобар избор на мотор. Со здравје да ја возиш и ако може да кажеш колку пари го зема ако не е тајна. :)
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #6 на: Јануари 15, 2012, 15:03:46 pm »
ммммм не обожавам голф..... ама сепак ти завидувам

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #7 на: Јануари 15, 2012, 15:08:42 pm »
Со здравје да си го возиш...........
Супер се седиштата.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1809
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #8 на: Јануари 15, 2012, 15:09:58 pm »
Уххх, Респекат класен, знаеш ти што е добро..... многу безгрижни километри.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #9 на: Јануари 15, 2012, 15:13:22 pm »
Ти посакувам милиони безгрижни километри поминати со ќеиф! Од сликите најголем впечаток ми оставија alcantara седиштата и екранчето, двете работи што мојата идна нова кола мора да ги има :D
Уште еднаш со среќа!

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5364
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #10 на: Јануари 15, 2012, 15:14:30 pm »
Mnogu bezgrizni kilometri.
Dobar paket na oprema.

Tuka go zema ili?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7497
 • Плинаш!!!
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #11 на: Јануари 15, 2012, 15:17:20 pm »
Ајде класен со среќа нека е. Одлично е опремено количето, а за избор на бојата имаш чиста 10ка

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #12 на: Јануари 15, 2012, 15:17:41 pm »
Зеро со здравје да си ја возиш и многу многу километри без дефекти. Одлична е колата, моторот уште по одличен особено во комбинација со оваа кола и оваа опрема. Да ја пазиш и мазиш како леонтина, во што и не сумљам но да си кажам :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #13 на: Јануари 15, 2012, 15:17:57 pm »
Лепотанче, со здравје да го возиш !

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #14 на: Јануари 15, 2012, 15:19:34 pm »
Фала за убавите зборови дечки, поубави коли да си купите сите до еден!

Да, тука е купен, од Порше Македонија.