Гласање

Кој ќе биде автомобил на годината во Македонија?

Citroen C4
8 (11.1%)
Audi Q3
14 (19.4%)
Mercedes B
8 (11.1%)
Hyundai Elantra
8 (11.1%)
Kia Rio
19 (26.4%)
Chevrolet Aveo
3 (4.2%)
Ssangyong Korando
1 (1.4%)
Toyota Yaris
4 (5.6%)
Suzuki Swift
7 (9.7%)

Вкупно гласови: 72

Автор Тема: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!  (Прочитано 9671 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26901
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Откако беше објавена првичната листа, сега ги имаме и финалистите во изборот за автомобил на годината!

- Citroen C4
- Audi Q3
- Mercedes B
- Hyundai Elantra
- Kia Rio
- Chevrolet Aveo
- SsangYong Korando
- Toyota Yaris
- Suzuki Swift

За да биде прегледно, и за да имаме ново гласање, имаме и нова тема со нова анкета - кој е вашиот кандидат?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #1 на: Јануари 03, 2012, 10:13:00 am »
Мерц Б :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32369
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #2 на: Јануари 03, 2012, 10:17:06 am »
Јас мислам новото Авео. Ако е пристојно квалитетно и продолжи да има ниска цена тогаш мислам дека ќе биде полн погодок за во Македонија и македонскиот стандард. Иначе втор избор ќе ми беше Свифтот а трет Рио.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #3 на: Јануари 03, 2012, 10:20:42 am »
Ако го гледаш стандардот, автоматски ги отпишуваш мерц и ауди...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
 • 69
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #4 на: Јануари 03, 2012, 10:27:00 am »
Кога се ке ставам на кантар многу се мислев помеѓу Мерцедесот Б и Аудито, но сепак ја избрав Б класата...Незнам, можеби погрешив, но некако повеќе ме повлече од историски гледана точка...
Другите  мислам дека се далеку од овие две возила неспоредливо далеку...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32369
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #5 на: Јануари 03, 2012, 10:31:36 am »
Кога се ке ставам на кантар многу се мислев помеѓу Мерцедесот Б и Аудито, но сепак ја избрав Б класата...Незнам, можеби погрешив, но некако повеќе ме повлече од историски гледана точка...
Другите  мислам дека се далеку од овие две возила неспоредливо далеку...
Другарче, правиме муабет за во Македонија а ти се мислиш меѓу Мерцедес и Ауди. Јас мислам дека класниот треба да ги наведе критериумите за избор, па  после да видиме дали нашиот избор ќе се поклопи со изборот на некои „независни“ „органи“.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #6 на: Јануари 03, 2012, 10:36:54 am »
Останувам на претходниот став. Корандо ;D
допуна слики, да не збориме на слепо:« Последно менување: Јануари 03, 2012, 12:31:53 pm Cuore Sportivo »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26901
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #7 на: Јануари 03, 2012, 10:55:04 am »
Мој избор е Киа Рио.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #8 на: Јануари 03, 2012, 12:13:32 pm »
Kia Rio
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #9 на: Јануари 03, 2012, 12:16:28 pm »
Ria Kio ! Овај SS (Suzuki Swift), sorry :)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3406
 • Samo VW je auto!
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - 
« Одговори #10 на: Јануари 03, 2012, 12:26:26 pm »
Џабе зборите... Оваа година кола на годината ќе биде Хјундаи Елантра 80 % сум сигурен :)
НО мојот глас падна на Цитроен Ц4
GTI je zmaj

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #11 на: Јануари 03, 2012, 12:44:19 pm »
Kia Rio
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26901
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #12 на: Јануари 03, 2012, 13:22:18 pm »
Елантра нема да биде, сигурен сум.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #13 на: Јануари 03, 2012, 13:27:47 pm »
Elantra ke bidi vo Amerika, kaj nas verojatno Rio.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16416
 • Keep it 100
Одг: Автомобил на Годината во Македонија 2012 - Финалисти!
« Одговори #14 на: Јануари 03, 2012, 15:20:55 pm »
Rio De Janeiro!!!!!