Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 597599 пати)

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29269
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2175 на: 10 Август 2017, 10:47:17 am »
Од 25.490 почнува. Додади на тоа Sync 3 со навигација, паркинг сензори напред и позади, алу бандажи и уште неколку ситници..

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8821
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2176 на: 10 Август 2017, 10:57:03 am »
се си мислам дилериве имаат некоја анализа може е вистина може не, дека кај нас народ се пали на опрема а мотор не го интересира

јас попрво би одел ако има опција за иста цена со 2.0 дизел a малце помалце опрема, навигација и некои такви глупости не ми требааат ама изгледа народ се пали на тоа

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29269
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2177 на: 10 Август 2017, 11:15:05 am »
Зависи кои ти се потребите од колата. Ако твојата работа значи дека многу ќе патуваш, навигацијата итекако значи. Од друга страна, 1.5-литарското моторче си брка работа. Колата не е ракета, ама сосема океј вози (јас дури и се изненадив, признавам), а од друга страна е исклучително економична - нешто што е многу важно ако колата се зема примарно за работа.

Тоа што нам ни се чудни трендовите, не значи дека не постојат. VW го нуди Passat со 1.6 TDI, Opel ја нуди Insignia со 1.6 CDTi, Renault го продава Talisman со 1.5 dCi - и ова се све мотори со по 110-120 коња.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4715
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2178 на: 10 Август 2017, 11:19:54 am »
се си мислам дилериве имаат некоја анализа може е вистина може не, дека кај нас народ се пали на опрема а мотор не го интересира

јас попрво би одел ако има опција за иста цена со 2.0 дизел a малце помалце опрема, навигација и некои такви глупости не ми требааат ама изгледа народ се пали на тоа
На сите што дојдоа да ја гледаат мојава, најинтересни им се лед сијаличките шо светат под кваки и врати. Значи не 300 коња, не заден погон, не спортско подвозје, не спортски седишта, све тоа е небитно....сијаличките се врвот...ваљда на таа карта играат дилерите, стај лед позициони и иде ко алва.

А да и зашто нема навигација, ко демек некој ја користи, пола фаци пуштаат навигон/гугл мапс на тел и покрај фабричката навигација, пошто е полесно, побрзо и боље за земји како шупакленд и останат балкан. Све тоа е ради муабет: аааа еве иам екранче и џоистик.


Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2179 на: 10 Август 2017, 11:25:59 am »
се си мислам дилериве имаат некоја анализа може е вистина може не, дека кај нас народ се пали на опрема а мотор не го интересира

јас попрво би одел ако има опција за иста цена со 2.0 дизел a малце помалце опрема, навигација и некои такви глупости не ми требааат ама изгледа народ се пали на тоа
На сите што дојдоа да ја гледаат мојава, најинтересни им се лед сијаличките шо светат под кваки и врати. Значи не 300 коња, не заден погон, не спортско подвозје, не спортски седишта, све тоа е небитно....сијаличките се врвот...ваљда на таа карта играат дилерите, стај лед позициони и иде ко алва.

А да и зашто нема навигација, ко демек некој ја користи, пола фаци пуштаат навигон/гугл мапс на тел и покрај фабричката навигација, пошто е полесно, побрзо и боље за земји како шупакленд и останат балкан. Све тоа е ради муабет: аааа еве иам екранче и џоистик.
Со фул опрема да е

Поранешната "клима" е навигација и камера сега. ;)
Па и сијалички под квака ете...

Отсутен Hardboy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 163

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1285
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2181 на: 05 Септември 2017, 09:55:46 am »
Зависи кои ти се потребите од колата. Ако твојата работа значи дека многу ќе патуваш, навигацијата итекако значи. Од друга страна, 1.5-литарското моторче си брка работа. Колата не е ракета, ама сосема океј вози (јас дури и се изненадив, признавам), а од друга страна е исклучително економична - нешто што е многу важно ако колата се зема примарно за работа.

Тоа што нам ни се чудни трендовите, не значи дека не постојат. VW го нуди Passat со 1.6 TDI, Opel ја нуди Insignia со 1.6 CDTi, Renault го продава Talisman со 1.5 dCi - и ова се све мотори со по 110-120 коња.

За флотна продажба тие возила се топ. Бизнис, долги патишта, пристојна патна брзина, економично возење, пристојна набавна цена...Значи колите служат и за превоз не само за тркање.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13601
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2182 на: 05 Септември 2017, 10:19:52 am »
На сите што дојдоа да ја гледаат мојава, најинтересни им се лед сијаличките шо светат под кваки и врати. Значи не 300 коња, не заден погон, не спортско подвозје, не спортски седишта, све тоа е небитно....сијаличките се врвот...ваљда на таа карта играат дилерите, стај лед позициони и иде ко алва.

А да и зашто нема навигација, ко демек некој ја користи, пола фаци пуштаат навигон/гугл мапс на тел и покрај фабричката навигација, пошто е полесно, побрзо и боље за земји како шупакленд и останат балкан. Све тоа е ради муабет: аааа еве иам екранче и џоистик.

Исто! Зедов најнова навигација 2017. Пола саат ми треба да внесам адреса или да барам на мапа па да ми искалкулира.

Да супер беше тоа 2005 година, сега со touch скрин телефони и брза интернет врска речиси е безпотребно.

Ако одам странство, си спуштам Google Maps offline мапи и то е то.

Ова би било некој резеревен backup ако ептен некогаш ми затреба навигација, а ете немам телефон или нешто слично.

Второ, луѓето секогаш наоѓаат маани за се, не се чуди.

И да имаш M-пакет, ќе ти речат, па што не зеде M зошто дизел.

Ако купиш М3, ќе ти речат, па што ќе ти е толку јака кола за низ Скопје.

Итн итн :)

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2183 на: 05 Септември 2017, 11:57:12 am »
Извини вака ама уште колку пати ќебго спомнуваш бмв то пошто сите веќе научивме дека купи бмв?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Hardboy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 163
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2184 на: 05 Септември 2017, 17:20:56 pm »
Јас незнаев дека има бмв. Какво?
И зошто никој не ја коментира понудата за голф дизел со солидна опрема 17 иљадарки :)

Отсутен ogledalo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 616
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2185 на: 05 Септември 2017, 19:08:13 pm »

И зошто никој не ја коментира понудата за голф дизел со солидна опрема 17 иљадарки :)
Zatoa sto e toa 90ks. A 90ks na forumov se nesfatlivi  8)
Ozbilno, 17 iljadi se mnogu pari za golf klasa. Focusot e 14, golema razlika e toa.
Kia sportage, SUV vozilo -"in", "cool", se nudi za 18400 dizel, benzin e 16 iljadarki. Zosto nikoj ne go komentira toa. A koga sme kaj Kia, pred nekoj den vidov deka vo Srbija proCeed pocnuva od 9.990 eur.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2186 на: 06 Септември 2017, 00:05:41 am »
nc ncc sfarno nestemu komentirale zamo zaradi konjivee  ;D
druze  takvi se oviJe ne komentiraat ko se malku konjii :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2187 на: 15 Септември 2017, 21:45:11 pm »
http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2017&mm=09&nav_id=1304021

Citroen C3 na jesenjoj akciji u Srbiji

Dva najatraktivnija nivoa opreme nude se u bogatijoj, Edition verziji po početnoj ceni od 10.890 evra.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17295
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2188 на: 21 Септември 2017, 22:44:47 pm »
Новото Типо си легна на брашно со цената. Чинам најефтин караван во Македонија?

http://www.fiat.mk/promotions/fiat-tipo-semejstvo-veke-od-10-990-e/

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2189 на: 21 Септември 2017, 23:10:25 pm »
Уууу! Замена за линеата а? Сите што имале службена Линеа ќе се многу среќни со ова случување. Нема да го има тој хорор повеќе на пазарот.