Автор Тема: Opel и неговите модели  (Прочитано 691899 пати)

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2445 на: 25 Март 2015, 18:16:27 pm »
Јас мислам Golf е вистински избор. Ни вектри ни мектри ни бемвиња.

Јас мислам да се потрудиш малце повеќе во тролањето ;D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2446 на: 25 Март 2015, 18:37:12 pm »
Добро де, ете, реков погоре - не мора фул цена на М5, али доволно многу треба за да не е исплатливо.

Плус, ете, ќе уложиш едно брдо пари. Барем 30-тина бона, сигурно и повеќе со trial & error, работна рака и сите потребни сертификации што се бараат во Европа, и после сето тоа, пак возиш Вектра, една од универзално најкритикуваните коли од тој период.

30 bona?

Za 30 bona ne mozes da kupis ni BMW 3ka so osnoven motor.

A koga bi biral pomegu Vectra OPC so 500+ konja koja kolku tolku se drzi so ganc nova M5 ka ili osnovno, mizerno BMW 3 so taxi nivo na oprema, togas druze, posle seto toa, na kraj i toa kako pak bi vozel
Vektra OPC, a koj saka slobodno neka mi mafta so spisanija vo koi kolata e kritikuvana.

Vo toa bese ubavinata na klipot, pred da mu se navrtite ko golubi na spomenik.


Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2447 на: 25 Март 2015, 18:50:42 pm »
Znaci Vektr OPC da stigni do 500ks treba prvo da ja kupis + da dajs etebda recime okolu 30K evra...Znaci ne dobivas za 30K evra Vektra so 500ks...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2448 на: 25 Март 2015, 18:57:05 pm »
Ma kakvi bre 30K...

Eve ti ceni na tubinata sto ja ima staveno.

Garrett GTX3076R Dual Ball Bearing Turbo

HP Gains: 360 - 640HP
Price: $1,529.99
On Sale: $1,287.50

http://www.turbokits.com/Turbo_Chargers/Garrett/GTX_Series/Garrett_GTX3076R_Dual_Ball_Bearing_Turbo/1141/
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=GRT-TBO-101&Category_Code=




Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2449 на: 25 Март 2015, 19:00:41 pm »
It`s a fuckin` Vectra! Со внатрешност полоша од најефтиното BMW, со дизајн полош од најлошо дизајнираното BMW, со имиџ на лузер кој немал пари за пасат... На кого му е гајле што има 500 коњи?!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2450 на: 25 Март 2015, 19:08:55 pm »
Bre,bre,bre...sto sve ne procitav vo temava popladnevo.

Please go on.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2451 на: 25 Март 2015, 19:11:44 pm »
Чуден ментален склоп/размислување имаат сопствениците/фановите на опел кога ќе се спомне опел. ;D :D

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2452 на: 25 Март 2015, 19:12:45 pm »
It`s a fuckin` Vectra! Со внатрешност полоша од најефтиното BMW, со дизајн полош од најлошо дизајнираното BMW, со имиџ на лузер кој немал пари за пасат... На кого му е гајле што има 500 коњи?!

И вака очајна вектра пак е далеку подобар избор од алфа во таа класа. :D Каква иронија.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2453 на: 25 Март 2015, 19:22:39 pm »
It`s a fuckin` Vectra! Со внатрешност полоша од најефтиното BMW, со дизајн полош од најлошо дизајнираното BMW, со имиџ на лузер кој немал пари за пасат... На кого му е гајле што има 500 коњи?!

Чуден ментален склоп/размислување имаат сопствениците/фановите на опел кога ќе се спомне опел. ;D :D

Sorry...ne zasluzuvate podobar reply.
I da...leviot e za edniot, desiot za drugiot. ;D


Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2454 на: 25 Март 2015, 19:35:05 pm »
Stratro, kolku cini da ja kupis nova Vektra OPC I uste kolku pari odprilika ti trebaat da ja napravis 500ks.

Sosem drug muabet e deka toa e samo Vektra, kolku bi izdrzala so taa konjaza I sl...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2455 на: 25 Март 2015, 19:38:42 pm »
Добро бе луѓе, што имате толку против Опел?

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2456 на: 25 Март 2015, 19:39:32 pm »
It`s a fuckin` Vectra! Со внатрешност полоша од најефтиното BMW, со дизајн полош од најлошо дизајнираното BMW, со имиџ на лузер кој немал пари за пасат... На кого му е гајле што има 500 коњи?!

И вака очајна вектра пак е далеку подобар избор од алфа во таа класа. :D Каква иронија.
Која алфа е во класа со вектра ? 159 ??? Ако е 159, те молам избриши си го постот ќе ти се смеат и мали деца што си играат со бураго количиња. ;D :D


It`s a fuckin` Vectra! Со внатрешност полоша од најефтиното BMW, со дизајн полош од најлошо дизајнираното BMW, со имиџ на лузер кој немал пари за пасат... На кого му е гајле што има 500 коњи?!

Чуден ментален склоп/размислување имаат сопствениците/фановите на опел кога ќе се спомне опел. ;D :D

Sorry...ne zasluzuvate podobar reply.
I da...leviot e za edniot, desiot za drugiot. ;D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Па на крај краева, ни опел не заслужува толку дискутирање и лижење на буквите од тастатурата. ;D :D :D :D

Стратро ме изненади со вакви размислувања околу тематика опел.. ко да праам муабет со напаленине тркачи од населба/веро со астра на која ставиле 2.0 и ајде сите ќе паѓаме у несвест. Опел е едноставно, нема ништо посебно.
Фали уште да пишеш како што пишуваат во опел груп на фб...  ОПЕЛ= ЛЕПО, а све што је лепо и БОГУ је драго. ми се приповраќа  8)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2457 на: 25 Март 2015, 19:39:53 pm »
Од 50.000 евра во Германија, од 44.000 евра во Македонија.

Тјунингот до 550 квалитетни коњи сигурно кошта околу 20-30.000 евра.

--

Тјунингот на една специфична Корса (што сите ја знаете) е платен во Бугарија околу 13.000 евра. Чисто да е јасно колку кошта тјунинг на мотор со 4 цилиндри на 500+ коњски сили.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2458 на: 25 Март 2015, 19:52:54 pm »
Prvo - Vektra OPC e V6, ne 4 cilindri.
Vtoro - chipot i kosta 600 evra.
Treto- turboto i kosta 1500 $.
Cetvrto - Vektra OPC na novo ne se prodava, videte kolku kosta na mobile.de
Peto, doponi ja listata na delovi so ceni bez da gi vadis sumite od rakav i stigni do 100.000 eur za da ne ti padne izjavava vo voda ili editiraj ja kako sto ti predloziv.


Сигурен сум дека Вектрата е значително полесна од BMW-то. Да не праиме муабет дека се вложени грдни пари за да се добијат тие 550 коња што се во вектрата - можеби колку за ново M5..

Sesto, vratete se strana nazad i procitajte go opisot na videoto Vectra vs M5 i pisete mi sto tolku vi zabode oci. Ne slucajno cel go kopirav.


Spenser...what can i say.
I`m full of suprises.
 :-*
« Последно менување: 25 Март 2015, 20:02:16 pm Stratro »

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: opel и неговите модели
« Одговори #2459 на: 25 Март 2015, 19:58:30 pm »
 Нема што да едитирам. Си пишав можеби колку за ново М5. Ете, сум претерал, признавам. Ама далеку дека ќе се заврши работа само со друго турбо.

А ако мислиш дека за V6 e поевтин тјунингот.. ОК.