Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1798687 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14025 на: 22 Април 2023, 19:48:05 pm »
Браво клабер, си пристапил кон проблемот зрело, одговорно, решително!!!

Јас само би те советувал да не мислиш на теретана, бидејќи лично за мене атлетско тело е секогаш подобро од билдерско. Вежбите што ги правиш се сосема доволни а ако сакаш уште секогаш има нечив двор за прекопување :D
A ti mislish konkje pojs v teretana kje se naprajs ko ronnie coleman? Ehe kolku trebat lapanje i bockanje za taka da izgleas... kje izgleas 90% ko shto si sega ako gonzadrzis istiot rezim nan adenje.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14026 на: 22 Април 2023, 19:55:16 pm »
Браво клабер, си пристапил кон проблемот зрело, одговорно, решително!!!

Јас само би те советувал да не мислиш на теретана, бидејќи лично за мене атлетско тело е секогаш подобро од билдерско. Вежбите што ги правиш се сосема доволни а ако сакаш уште секогаш има нечив двор за прекопување :D
A ti mislish konkje pojs v teretana kje se naprajs ko ronnie coleman? Ehe kolku trebat lapanje i bockanje za taka da izgleas... kje izgleas 90% ko shto si sega ako gonzadrzis istiot rezim nan adenje.
Честа заблуда е тоа. Пречеста. Билдерско тело е невозможно да направиш. Не возможно. 0. Ете така, го кажавме. Сега може даље.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5073
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14027 на: 22 Април 2023, 20:43:45 pm »
Јас би секогаш,  калиестетика пред теретана, по потреба и калиестетика со тежини. Мн поубаво и пореално сњ дефинира телото, а и поцврст си real life со такво вежбање него со фрлање кичма со дедлифт, скватс и други глупости.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14028 на: 22 Април 2023, 22:39:27 pm »
Sve si imat nasoka, pozitivni i negativni strani. Ja kicmata ja oprajv so deathlift, ama ne skoja kicma e isto deformirana i ne sekomu bi mu prijalo deathlift. A inaku za sila deathlift po moe  e br.1. No ne i za agilnos, elasticnost itn..   mojs 300kg da krevas deathlft a 2 pati da ne mojs na vrato da se krenis. Sve si imat svoj marifet. Shto zna toa 5x5 mi fakja oko samo ushte se kana. A nemat nishto negativno i vo gimnastika, samo malu su star za tie raboti, a su imal zhelba ama kicevo koj klub xD

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1964
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14029 на: 22 Април 2023, 23:04:19 pm »
Браво клабер, си пристапил кон проблемот зрело, одговорно, решително!!!

Јас само би те советувал да не мислиш на теретана, бидејќи лично за мене атлетско тело е секогаш подобро од билдерско. Вежбите што ги правиш се сосема доволни а ако сакаш уште секогаш има нечив двор за прекопување :D
A ti mislish konkje pojs v teretana kje se naprajs ko ronnie coleman? Ehe kolku trebat lapanje i bockanje za taka da izgleas... kje izgleas 90% ko shto si sega ako gonzadrzis istiot rezim nan adenje.
Честа заблуда е тоа. Пречеста. Билдерско тело е невозможно да направиш. Не возможно. 0. Ете така, го кажавме. Сега може даље.

Ух, ова е тема која скарала многу луѓе. Нема билдери на форумов, инаку че имаше постови.

@vladic3110 има ли страна за тоа калистетика? Јас не го разбирам тоа, на јутуб има многу дечки, и сите различно тераат.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4286
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14030 на: 22 Април 2023, 23:15:20 pm »
Јас сум бивши искусен билдер како тинејџер (17-18 год)
За 6 месеци си поставив цел да качам минимум 6кг и тоа го постигнав. Вежбав фул боди 6 дена, 7миот ден одморав. Пиев 1кг протеин месечно и внесував 3000+ калории дневно според MyFitness Pal апликацијата која многу ми помогна.
Од 48кг. стигнав до 54кг. со тело со кое тогаш бев задоволен, добив доста бицепс (на таа тежина) дури и вештачки изгледаше, и го обновив 6-pack-abs кој го имав претходно од тешки и напорни тренинзи на кик бокс. Наредна цел ми беше 60кг. (и сеуште ми е) но се откажав од теретаната поради напорна работа во автомобилска индустрија (со пат околу 10ч.), со цел да заработам доста пари за комплетна обнова на астрата и парата ме излажа(50% повисока отколку моменталната минимална плата во државава) и ослабив доста од мака... Работев многу често во сабота 3та смена кога моето друштво беше по забави.
Сега сум ослабен 2кг. и планирам да почнам во теретана, појдов еден ден ама немав ни 50% од силата која ја имав претходно и се откажав, а немам ни друштво моментално за во теретана, а сам не би одел. Многу лошо што мојава генерација почна со дрога наместо суплементи, со пушење и алкохол наместо теретана.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14031 на: 22 Април 2023, 23:33:58 pm »
Bear za bilderi prajme muabet, ne za hemicari :)
Ato 54 kg se normalna kilaza za tie godini. Sega mojs da si so 50% masti, mojs i so 10-15%... ama pak si daleku od strafceneger, ronie i ona shto go imame povekjeto kako zamisla za bilder. T.e. shto ni e nametnato. Ima polno bilderi shto izgledaat normalno i pristojno. Pobaraj iron fitnes, thanx na yu, anathony ne znam kolku e natural. E sea ako ojs na natprevari i ako zemis 1.000.000$ bockaj se xD

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4286
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14032 на: 22 Април 2023, 23:36:34 pm »
Килажата е премала за висина од 170цм и 19 години, крајна цел ми е 70кг.
Бицепсот лажеше доста око, не би да се брукам на темава да праќам слики од бицепс и поради тоа изгледав пристојно (не билдерски, туку тежински) визуелно гледано.
Е сега помош како да покачам килажа, но без теретана и без да добијам "сало и стомак" и да го задржам 6 pack.
Во глобала јадам доста нездраво, најчесто благо и се случува дневно да изедам и до 1кг благо.
Не беше здрава исхраната која ја внесував додека вежбав, но добив килажа, мислам дека во првите 3 месеци качив 6кг и после олабавив, но немав проблем со стомак, сало и такви работи туку си задржав 6 pack.
« Последно менување: 22 Април 2023, 23:43:20 pm nestor04 »

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14033 на: 23 Април 2023, 01:47:36 am »
E ne ja zedov visinata vo predvid :) poznanik so 55kg beshe prvak vo muva kategorija 90-tive god mislam. 5ti na balkansko. So nekoj santim pomalku ali bo sklad beshe. Da jadis i da ne vezbash a da ti rastat muskuli jas ne znam nacin :) ali ko znaes deka jadis ne zdrava ishrana ... aj za izgled ama i zdrvajeto e bitno. Inaku i spienjeto e mnoogu bitno kako za izgled taka i za zadravje.

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4286
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14034 на: 23 Април 2023, 02:59:09 am »
Не мислев на градење на мускули, него на тежина, па ако треба и стомак нека има, јадам повеќе од цела моја околина и пак сум 50% послаб, ништо не се фаќа за мене 😂

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14035 на: 23 Април 2023, 07:34:35 am »
Sve si imat nasoka, pozitivni i negativni strani. Ja kicmata ja oprajv so deathlift, ama ne skoja kicma e isto deformirana i ne sekomu bi mu prijalo deathlift. A inaku za sila deathlift po moe  e br.1. No ne i za agilnos, elasticnost itn..   mojs 300kg da krevas deathlft a 2 pati da ne mojs na vrato da se krenis. Sve si imat svoj marifet. Shto zna toa 5x5 mi fakja oko samo ushte se kana. A nemat nishto negativno i vo gimnastika, samo malu su star za tie raboti, a su imal zhelba ama kicevo koj klub xD
Најбоља инспирација, башка наш човек си е Димас. Видеово покажува тело како изгледа. И леснотијата со која се придвижува.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14036 на: 23 Април 2023, 11:31:36 am »
Аууу браво. Тегојне ко жетони ги врлат. Ни ппдуен е ни отечен. Аамо од каде наш? Дека грција пишува долу десно во ќошот.

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4286
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14037 на: 23 Април 2023, 11:38:41 am »
Колку килограми има Димас?
Edit:Пронајдив податок дека имал 83кг што не се малку, а на видеото изгледа како да има 65-70кг.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14038 на: 23 Април 2023, 11:39:45 am »
Аууу браво. Тегојне ко жетони ги врлат. Ни ппдуен е ни отечен. Аамо од каде наш? Дека грција пишува долу десно во ќошот.
Македонија-Грција-Албанија преспанец ќе му дојде. Апла наш. Три држави еден народ.

Еве го Анатоли цел канал е злато. Вреди ептен да се погледне.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14039 на: 23 Април 2023, 11:48:33 am »
Ако е Македонски народ пеки. Да бе и овај анатоли ко ќе го видиш кускуле по 300 кг креват.
Не мислев на градење на мускули, него на тежина, па ако треба и стомак нека има, јадам повеќе од цела моја околина и пак сум 50% послаб, ништо не се фаќа за мене 😂
Гејнер онда.. ориз, пченка пченица, палента,бакрдан леП... ама пази на шеќерот. Ако не си темпераментен ( на пример да седиш на кафе и да мрдаш со ноџињата) можда хормоните како тироксин ти се изреметени. Ко пиев тутун и рачија и пиво тт мо беше осетно понизок. Можда го границите на нормала ама сепак имаше разлика. Предпоставува од пивото нај многу.
« Последно менување: 23 Април 2023, 11:55:48 am Bicikle »