Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1798722 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5445 на: 25 Декември 2018, 22:02:49 pm »
Не би биле Македонци ако не направевме така.
Мислам дека сегде се јадат меѓусебно, но кога ќе дојде некој друг се похомогени од било што и да е, што не е случај кај нас....

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5446 на: 25 Декември 2018, 22:10:27 pm »
" Али више кога ме влечеш за јазик..." Kazi de shto se ustucavas, rekov deka ne znam kako bilo... Ne mora da ti gi vadam so klesti zborovite? Oti te zabole, toa oruzje pripagjalo na R.M. bilo i tvoe i moe i od site Makedonci. Shto bi se desilo ako ne gi sprecele tie shto sakale da sprecat ... Vojna? Shto potoa?
Dihtug shto najpostena? Za shto ispadna Kiro najpameten togas? Od koj kje izgorese? Srbija togas vojuvase so povekje drzavi pa sega barem drzavi imaat i gordi se na svojata nacionalnost. A nie shto? Da ne jadime kjotek sme se pokorile? Toa ti e pametno?

Толку, кажав што имам да кажам. Биди среќен, што заврши така, пошто слика за нашата држава немаше да биде словенија, туку ќе беше босна или косово.
Инаку, што се однесува до материјалното оружје. Тоа не беше наше. Тоа беше на ЈНА, која ние не ја сакавме и ја избркавме. По која логика, ако некого не го сакаш, тој да ти остава дарови? Да се е*еш а да не ти влезе? И јаре и паре? Нема брат.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5447 на: 25 Декември 2018, 23:03:31 pm »
Не би биле Македонци ако не направевме така.
Мислам дека сегде се јадат меѓусебно, но кога ќе дојде некој друг се похомогени од било што и да е, што не е случај кај нас....
Бицикле, ти или си двојна личност или повеќе луѓе сте логирани од еден акаунт. Неможе бе пола постови да ти се латиница и полуписмено напишани а другите да ти се кирилица со поими. Зеро нека провери по ип адреси што е со тебе, или си тоа или си кУмуЊарСки шпиУн.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5448 на: 26 Декември 2018, 00:17:03 am »
E me otkri. Ednite mi se pred, drugite posle zemanje apcinja.
Od mob mi e maka epten da pishuvam, bashka prstite mi se kako kjebapcinja i gledam kolku da napisham so shto pomalku zborovi i zatoa e taka klosharski napisani.
Nego stvarno, toa shto im dade pashosi na 200.000 migranti Kjiro drugo vaka neshto po vpecatlivo ne se sekjavam da napravil. 90-tite ne sum bil ni svesen za moeto postoe je, a me interesirasho napravil tolku pametno Kjiro, pa zatoa rekov ako sakas da pishis. Ako ne zdravje :)
Drugo shto se sekjavam deka imashe embargo ama ne znam koga tocno i deka kjiro izjavi deka sme dosle od zad karpatite, dodeka sega barame pravoto na Aleksandar Makedonski sho za mene e dosta zbunuvacki. Sepak toa e dolg period i ne moze bas tocno da se kaze i dokaze, no ako odime na site strani sami kje se rastrgnime, ne moze da bidime stari sloveni a voeeno i potomci na Aleksandar. Zapazi go momentot deka izjavata e od Prviot Pretcedatel na (po tolku god) Nezavisna R.M.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5449 на: 26 Декември 2018, 00:28:31 am »
" Али више кога ме влечеш за јазик..." Kazi de shto se ustucavas, rekov deka ne znam kako bilo... Ne mora da ti gi vadam so klesti zborovite? Oti te zabole, toa oruzje pripagjalo na R.M. bilo i tvoe i moe i od site Makedonci. Shto bi se desilo ako ne gi sprecele tie shto sakale da sprecat ... Vojna? Shto potoa?
Dihtug shto najpostena? Za shto ispadna Kiro najpameten togas? Od koj kje izgorese? Srbija togas vojuvase so povekje drzavi pa sega barem drzavi imaat i gordi se na svojata nacionalnost. A nie shto? Da ne jadime kjotek sme se pokorile? Toa ti e pametno?

Толку, кажав што имам да кажам. Биди среќен, што заврши така, пошто слика за нашата држава немаше да биде словенија, туку ќе беше босна или косово.
Инаку, што се однесува до материјалното оружје. Тоа не беше наше. Тоа беше на ЈНА, која ние не ја сакавме и ја избркавме. По која логика, ако некого не го сакаш, тој да ти остава дарови? Да се е*еш а да не ти влезе? И јаре и паре? Нема брат.
Ne znam, zatoa prasav. Pa del od jna bilo i makedonija, znaci del bile i nashi... Zs sme ja nekjele? Bash pivekje lugje znam  shto placat po yu nego shto ne ja sakaat. Valjda yugoslavija i jna odat vo eden paket. Togas zosto nekoj voopsto sakal da ostanat tie tenkovi vo mk a ne bile nashi?
Kosovo si e ok za albancite, za srbite ne cini. Sega ne te razbrav bash od koja strana treba da se postavime nie vo situacijata. Bosancite barem znaat shto se i koj se mada se postojano vo vojna tie ( srebrenica mislam deka se kicmat ). 

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5450 на: 26 Декември 2018, 11:02:05 am »
sekoj si ima razlicni stavovi i to e normalno, taka da nese karajte debatirajte si pristojno...
spored mene i nije sme ja  finansirale JNA kako i ostanatite, toa sto Srbite si ja prisvoija JNA  za da si go zemat oruzjeto e druga rabota. Nije ako sakavme da ne go dademe oruzjeto trebase da vlezeme vo vojna so JNA toest so srbija i da izginat luge.
Toa ne go storivme i blagodarnost do tije sto reagiraa so ladni glavi vo toa burno vreme i nikoj ne zagina.
I sega nije nemame problem bidejki nemame poveke oruzje tuku bidejki konstantno ne pljackosuvaat nasive branejki ne od nekoj drugi so OGROMNA pomos i podrska na goleeem broj lesinarcinja-sitni-dusicki-picki koj za sitna paricka i ebaa mamata na drzavavaa... neli bez ic sram ni perde i so golema sreka vo dusata deka uspeale i oni nesto da ukradat ... :)
i taka sega se selime i begame istoo kako i vo damnesnit evreminja od ropstvoto...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5451 на: 26 Декември 2018, 11:19:57 am »
Дечки, дали може да се користи само месинџер (мобилна и десктоп) апликацијата со истите контакти по бришење на фб акаунт?

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11708
  • Архитект
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5452 на: 26 Декември 2018, 11:44:25 am »
Јас имам месинџер, а немам фејсбук.
Никогаш не сум ни имал фејсбук.

Така да...... Шибај.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5453 на: 26 Декември 2018, 12:59:52 pm »
sekoj si ima razlicni stavovi i to e normalno, taka da nese karajte debatirajte si pristojno...
spored mene i nije sme ja  finansirale JNA kako i ostanatite, toa sto Srbite si ja prisvoija JNA  za da si go zemat oruzjeto e druga rabota. Nije ako sakavme da ne go dademe oruzjeto trebase da vlezeme vo vojna so JNA toest so srbija i da izginat luge.
Toa ne go storivme i blagodarnost do tije sto reagiraa so ladni glavi vo toa burno vreme i nikoj ne zagina.
I sega nije nemame problem bidejki nemame poveke oruzje tuku bidejki konstantno ne pljackosuvaat nasive branejki ne od nekoj drugi so OGROMNA pomos i podrska na goleeem broj lesinarcinja-sitni-dusicki-picki koj za sitna paricka i ebaa mamata na drzavavaa... neli bez ic sram ni perde i so golema sreka vo dusata deka uspeale i oni nesto da ukradat ... :)
i taka sega se selime i begame istoo kako i vo damnesnit evreminja od ropstvoto...
I srbi kje izginele baska hrvatite vekje bea premni za vojna, znaci tie od sever nie od jug kje im e*evme mamata :)
Mada loso bi bilobi toa scenario...

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5454 на: 26 Декември 2018, 13:04:51 pm »
 :D

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5455 на: 26 Декември 2018, 13:12:03 pm »
Шах-мат! Оп-скок! итн.
Колку едноставно звучи, особено ако некој треба да стави паричка во џеб и да не е во ров.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5456 на: 26 Декември 2018, 13:19:33 pm »
Е... А петарда да пукнат ќе се покакаме хехе :)
Како беше, туѓо не сакаме, наше не даваме :D Војна не чини во ниедно сценарио ама па и присвојувањето не чинело, од две зла бирај помало...

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5457 на: 26 Декември 2018, 13:29:32 pm »
Од 90 наваму, туѓо сакам, свое не давам :)

Т.О. магацините ни останаа, а во меѓувреме во матното некој сигурно нашол начин...за во исто време да се пласира дека се е однесено дури до утикачи...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20594
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5458 на: 26 Декември 2018, 13:47:41 pm »
Дечки, дали може да се користи само месинџер (мобилна и десктоп) апликацијата со истите контакти по бришење на фб акаунт?

Ако го деактивираш профилот, може, ако го избришеш, веројатно не.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5459 на: 26 Декември 2018, 13:53:09 pm »
Видиш, не ни знаев дека имало разлика меѓу деактивација и бришење профил.