Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1798612 пати)

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1424
  • Eбач на батерии :D
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4590 на: 07 Октомври 2018, 19:04:08 pm »
Беше ли денеска некој на трката ?

Импресии?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4591 на: 07 Октомври 2018, 19:08:54 pm »
Пристојна организација.
Слабо коли.
Стари коли.
Сиромашни сме.

Се надевам ќе има повеќе настани од ваков карактер во државава.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29269
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4592 на: 07 Октомври 2018, 19:10:28 pm »
Морам и јас да ја пофалам организацијата оваа година. Голем плус за оградениот простор и за навременото стартување и сите пропратни активности.

Помалку коли во однос на лани, ама сепак интересно. Огромна поддршка до сите што се тркаат и на сите им посакувам побрзи и поинтересни коли. :)

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4593 на: 07 Октомври 2018, 19:34:13 pm »
Организацијата е подобрена за разлика од лани и од претходните години, дали е резултат на ланскиот инцидент или се освестија туку така- не знам, ама тргна малку напред работава. Следните трки очекувам уште подобра организација, бидејќи почнаа пари да се даваат за тоа. Се опаметија да ја вратат старата конфигурација на стазата со делот низ паркингот со што се губи "драг" карактерот на трката и тоа е добро.

Околу колите, шта речи. Конкуренција никаква во сите класи, освен малку во A-1150. Во Србија е покољ во Хибрид и Мали Н, од почеток до крај се менуваат првите 10 места и е многу интересно за публика. Треба вклучување на сериозни спонзори и каков таков прилив на пари кај возачите, бидејќи со капаици без пари - толку. Сиромашни сме, а автомобилизмот не е спорт за сиромашни. Со приправени коли трки не се возат, а кај нас во 98% од случаите се дешава токму тоа. Можеби ќе мрдне работава со организирање на некој куп (како на времето што имаше Тико куп и 106 куп) со еднакви коли каде што ќе се види борба. Исто и техничкиот мора да биде строг, имаме среќа што немало некој страшен инцидент каде што несоодветната опрема може да доведе до сериозни последици, дај боже и да не се деси, али рол-бар OMP CrMo и рол-бар од шавни цевки за водовод се два различни поими. Кола без кочници исто на Скопје круг е рецепт за инцидент, кола без вешање не знам што бара на трки воопшто. Да се надеваме дека ќе тргне напред работата, боље календар со 5 квалитетни трки, отколку 10 трки со по 2 коли во класа.

Отсутен BrziGonzalez

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4594 на: 07 Октомври 2018, 19:46:03 pm »
Бев и јас, интересно.. ама како што кажаа членовите погоре.. Сиромашни сме.. а овој спорт си сака кеш...
Се надевам во иднина ќе има подобра организација и повеќе ќе се вложува во ова. :)

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1424
  • Eбач на батерии :D
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4595 на: 07 Октомври 2018, 19:53:45 pm »
Југо југо ама нервозно југо.

Алфата што мотор има?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4596 на: 07 Октомври 2018, 20:17:29 pm »
Навијавме со Симо, транспаренти бакљи ама ништо, ај следната година ...


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4597 на: 07 Октомври 2018, 20:25:49 pm »
Twin Spark ама не знам што поточно. Здравје, можеби за понатаму ќе ја припремат подобро, вака со стандардните тешки 17-ки бандаши, со стандардни кочници, недоволно „залепена“ у земја, веројатно беше само тест и почеток...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5725

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5231
  • VW Golf MK3 1.9 TDI

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17295
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4600 на: 08 Октомври 2018, 11:31:40 am »
Twin Spark ама не знам што поточно. Здравје, можеби за понатаму ќе ја припремат подобро, вака со стандардните тешки 17-ки бандаши, со стандардни кочници, недоволно „залепена“ у земја, веројатно беше само тест и почеток...

Коска Џуниор рече на фејсбук дека менувачот заглавил во втора, така извозил огромен дел од трката.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5231
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4601 на: 08 Октомври 2018, 12:52:43 pm »
Чинам некој овде зборуваше за тоа дека членството во ЕУ лечело корупција и криминал?
Епа ајде малку риалити чек: Детали за убиството на бугарската новинарка – толку брутално била удирана по главата што не можеле да ја идентификуваат.
Цитат
Бугарските власти го испитуваат бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова, која работела на истражувачки стории за корупција со средства од Европската Унија.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4602 на: 08 Октомври 2018, 13:05:46 pm »
Ван, тоа беше за членството во евроазиската унија, пак погрешно си читал. Таму се лечи криминал и корупција, освен ако не е од царот. Остани кај автомобилските теми ако знаеш нешто, ако не ајде на политички форуми.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5231
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4603 на: 08 Октомври 2018, 13:12:12 pm »
Армекс, тоа се две различни работи. Прво, последен пат кога проверив Бугарија беше членка во Европската Унија (која очигледно не е подобра во однос на криминал и корупција наспрема светскиот просек). Второ, чекај да проверам како се вика темава... Ах да, Рекла Казала тема за разноразни рандом офтопик муабети.

А ти, нешто као форумска полиција си или чисто онака те нервира кога слушаш работи кои ниту можеш да ги спориш, ниту сакаш да слушаш?

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4604 на: 08 Октомври 2018, 13:17:39 pm »
Луѓе што се сметаат за скептици делуваат ретардирано во моите очи кога ја воспеваат само онаа страна што им се допаѓа. Не сум форумска полиција, не бранам и не напаѓам ничии ставови, освен утопија секој систем има свои добри и лоши страни.
Да дополнам, не знам која мафија да и буричкаш у говната нема да ти го направи истото. Во било која држава на светот.