Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1928154 пати)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11955 на: 15 Декември 2021, 09:54:44 am »
90% од продавачите на Реклама5 и Facebook групите се преваранти. Тоа и остана во државава. Се што бесе асално замина.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11956 на: 15 Декември 2021, 10:49:57 am »
И најважно од сè, ќе живееш во снег од Октомври до Март.

Другарка што живее во Стокхолм, кажува дека понекогаш додека чека автобус, ако случајно се погоди да има сонце, го почекува следниот автобус на автобуската, за да поседи малку повеќе на сонце.

Нека, хвала.

Да се преселиш од Македонија, и да отидеш на ПОЛАДНО, за мене е нелогично. Ако се селам, златна Португалија, Шпанија.. Нека не е све идеално, ама барем нема да морам да зимам дополнителен витамин Д за да неам нагон да се самоубијам.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11957 на: 15 Декември 2021, 10:56:03 am »
И најважно од сè, ќе живееш во снег од Октомври до Март.

Другарка што живее во Стокхолм, кажува дека понекогаш додека чека автобус, ако случајно се погоди да има сонце, го почекува следниот автобус на автобуската, за да поседи малку повеќе на сонце.

Нека, хвала.

Да се преселиш од Македонија, и да отидеш на ПОЛАДНО, за мене е нелогично. Ако се селам, златна Португалија, Шпанија.. Нека не е све идеално, ама барем нема да морам да зимам дополнителен витамин Д за да неам нагон да се самоубијам.
Истиот муабет од другарка од Финска. Јуни-Август е океј, ем си доаѓаш на одмор во Грција и Македонија. Пројде ли тоа:

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11958 на: 15 Декември 2021, 10:57:06 am »
Грција ете ја, барем ќе те држи истото куроболие како и секој грк за тоа што се распаѓа државата.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11959 на: 15 Декември 2021, 11:01:29 am »
Апсолутно! Особено подоле некаде да фати човек, околу Атина... Или Крит? Боооо... Бањање во Ноември, од искуство зборам.

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 696
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11960 на: 15 Декември 2021, 11:02:58 am »
И најважно од сè, ќе живееш во снег од Октомври до Март.

Другарка што живее во Стокхолм, кажува дека понекогаш додека чека автобус, ако случајно се погоди да има сонце, го почекува следниот автобус на автобуската, за да поседи малку повеќе на сонце.

Нека, хвала.

Да се преселиш од Македонија, и да отидеш на ПОЛАДНО, за мене е нелогично. Ако се селам, златна Португалија, Шпанија.. Нека не е све идеално, ама барем нема да морам да зимам дополнителен витамин Д за да неам нагон да се самоубијам.

Sekoj so svoeto. Ne e do Shvedska druze ako imas ti nagon za samoubistvo :) Mene pak sonce da bleshti me nervira .. denovive koga e tmurno mi e super :) Ne sum ja doziveal Shvedska kako rabotnik na otvoreno sigurno e zeznato da se akash po dozdot i snegot zimno vreme i slichni vremenski nepriliki, ama za kancelariska rabota e SUPER!!! Nekolku pati sum pojden do Stokholm sluzbeno i nemozam da najdam zborovi da gi ispofalam.... Normalno toa se kratkotrajni poseti i nemozam da zboruvam kako e da zivees tamu ama imam mnogu kolegi koi zaminaa i ni na kraj pamet ne im e da se vratat, a groto bea so ideata aj ke porabotam nekoja godina da kjaram parichka za kola/stan/kredit. Imaat nekoi zakoni koi nam zakoravenite balkanci ni smetaat ama pa mora da ima zakoni i da se pocituvaat za da ima red inace ke stane kalakurnica kako kaj nas (a na dobar pat se so sekakov shkart od narod shto primija vo poslednive godini)

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11961 на: 15 Декември 2021, 11:07:49 am »
Убаво е да се бањаш на 32 до 36 степени, ама нашево и грчкото со 52 степени... И тоа не го бива.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5360
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11962 на: 15 Декември 2021, 11:11:14 am »
Јас зошто плачам, ко ја правеа оваа стопанкина, абе малце погоре границата да беше  кон Тополчани прилепско, место Меџитлија... Ќе си борџев како секој нормален грк..Место да го влечкам чамецот на пумпање во Дојран да фаќам караси во тињата, ќе си фаќав ципури во Лефкада :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11963 на: 15 Декември 2021, 11:12:31 am »
Sekoj so svoeto. Ne e do Shvedska druze ako imas ti nagon za samoubistvo :) Mene pak sonce da bleshti me nervira .. denovive koga e tmurno mi e super :) Ne sum ja doziveal Shvedska kako rabotnik na otvoreno sigurno e zeznato da se akash po dozdot i snegot zimno vreme i slichni vremenski nepriliki, ama za kancelariska rabota e SUPER!!! Nekolku pati sum pojden do Stokholm sluzbeno i nemozam da najdam zborovi da gi ispofalam.... Normalno toa se kratkotrajni poseti i nemozam da zboruvam kako e da zivees tamu ama imam mnogu kolegi koi zaminaa i ni na kraj pamet ne im e da se vratat, a groto bea so ideata aj ke porabotam nekoja godina da kjaram parichka za kola/stan/kredit. Imaat nekoi zakoni koi nam zakoravenite balkanci ni smetaat ama pa mora da ima zakoni i da se pocituvaat za da ima red inace ke stane kalakurnica kako kaj nas (a na dobar pat se so sekakov shkart od narod shto primija vo poslednive godini)


Така си е, секој со своето. Не го оспорувам. Јас зборам за моето. Јас одам со пристапот дека треба да одам и да живеам таму, а не да одам и да поработам и да се вратам. А ако веќе се селам за да живеам, ќе гледам каде ми е убаво да живеам, не само да работам.

А јас, субјективно, не сакам ладно. Не сакам зима, не сакам 24 слоеви облека, не сакам зимски кондури, не сакам снег, не сакам мразови. Не скијам, не бордам, општо не ме интересираат зимски спортови. И тоа сум јас. И затоа, да се преселам некаде каде што е поладно од Македонија, не ми е ни на крај памет.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11964 на: 15 Декември 2021, 11:22:00 am »
Ти значи ќе ја гасиш ламбата?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11965 на: 15 Декември 2021, 11:29:21 am »
Ако треба... Не друго, да не троши струја за џабе..

Присутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3665
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11966 на: 15 Декември 2021, 11:30:48 am »
За две до три илјади евра плата не се исплати да се оди, кога тука веќе пола од тоа се зема, зборам за инжинерски позиции.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11967 на: 15 Декември 2021, 11:34:02 am »
Јас зошто плачам, ко ја правеа оваа стопанкина, абе малце погоре границата да беше  кон Тополчани прилепско, место Меџитлија... Ќе си борџев како секој нормален грк..Место да го влечкам чамецот на пумпање во Дојран да фаќам караси во тињата, ќе си фаќав ципури во Лефкада :D

Баба ми глупа.
Се приселиле привремено по рбота во Леринско и за време на војната се вратиле да не останат во Грција.
Ах бееее............

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5360
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11968 на: 15 Декември 2021, 11:37:34 am »
@osmica8 Скоро истата ситуација и кај мене.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5083
  • Пиши лаже
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that