Автор Тема: Потпирачи за рака ( armrest ) за голф 5 или за било која кола??  (Прочитано 8207 пати)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Не ми паѓа на памет да плаќам царина доколку одам на таа варијанта со лично подигање, ама ни на крај памет. Ако веќе плаќам ич не одам, ќе си го порачам преку Федекс и ќе ми го донесат дома. Вака и пат гориво и царина ѓавол ипол.

Грешно си ме сфатил изгледа. Твое е да пријавиш само, и да приложиш фактура со доказ дека предметот чини помалку од границата од 250/300 евра (колку и да беше). Ако стварно е помалку, нема ништо да ти наплатат, и ќе си продолжиш по патот.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Можеле да го пратат во Бујановац 3 евра ќе кошта тоа, ама бидејќи курир ги носи морало на некоја адреса. Им викам дајте у некоја кафана пратете го од таму ќе го земам  ;D  ;D Вика смисличемо нешто.  Па ќе видиме што ќе напраиме, немаат на лагер сега.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
1. Извади го потпирачот од кутија.
2. Намести го колку-толку да стои меѓу седишта. Притисни го со седиштата ако треба.
3. Потпри се на него.
4. Пројди граница.

Хајт. :D


Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Бев до Аутолидер во Чаир и има убави потпирачи за рака.
Не се многу скапи, само неможам да се одлучам кој поубаво би стоел кај мене..  :-\
Се мислам меѓу овие:

или

И двата се 750 ден.

Првиот повеќе ми се свиѓа дека има и за чаши, и плус тоа целиот е обвиен со материјал и не крцка, а вториот е пластика долниот дел и крцка многу.
Барав слики да видам монтирани кој подобро стои ама не најдов.  ???

Отсутен Mk-nik

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 40
Вториот потпирач го имаш во темава
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,8258.msg727801.html#msg727801

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Потпирачи за рака ( armrest ) за голф 5 или за било која кола??
« Одговори #20 на: 03 Ноември 2016, 21:17:30 pm »
Лошо, многу лошо, ич пластики не бушам за ваков. Башка тоа што не изгледа убаво, туку што ќе клати цел и ќе крцка. Ај тој вториот се јаде некако со исклучок на држачите доле ама првиот... Али јебига, колку пари толку музика.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
1. Извади го потпирачот од кутија.
2. Намести го колку-толку да стои меѓу седишта. Притисни го со седиштата ако треба.
3. Потпри се на него.
4. Пројди граница.

Хајт. :D


Ако се оди на таа варијанта,поедноставно Амин.Поќе муабет јок.Демек комбајн Змај 142(ако постои таков) ке пренесуваме па сега како е процедурата. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Лошо, многу лошо, ич пластики не бушам за ваков. Башка тоа што не изгледа убаво, туку што ќе клати цел и ќе крцка. Ај тој вториот се јаде некако со исклучок на држачите доле ама првиот... Али јебига, колку пари толку музика.
Види на понова кола како фиестата твоја не би личело да, али на мојот 20 годишен пасат не би се двоумел многу многу.  :)

И двата имаат мани, не викам не, првиот е онака голем ама не крцка и е целиот обложен со материјал, овој другиот е целиот пластика и крцка. Ваљда кога ќе се намести помеѓу седишта нема толку да крцка, ќе се фиксира убаво.

Неможам да се одлучам кој да го земам од овие двата. Првиот е голем многу и не сум сигурен дали се крева нагоре, а другиот е убав на дизајн и може да се крева нагоре ама крцка по малце.
Повеќе ми фаќа око вториот, и можам да го смислам како би стоел кај мене.  ;D

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Потпирачи за рака ( armrest ) за голф 5 или за било која кола??
« Одговори #23 на: 03 Ноември 2016, 21:53:40 pm »
1. Извади го потпирачот од кутија.
2. Намести го колку-толку да стои меѓу седишта. Притисни го со седиштата ако треба.
3. Потпри се на него.
4. Пројди граница.

Хајт. :D
Абе мислиш  дека јас не се сетив на таа варијанта  :) Не одам со мојата неам зелен картон ќе се оди со друга која веќе има потпирач едино два ;D, него може бе, ќе го внесам нема ни да го распакувам. Поентата беше да не се плати ништо ако веќе се оди лично, во спротивно ќе си го нарачав ич не одам. Треба плус уште нешто да се земе па мислев ќе мрчат. Не е само тој.
« Последно менување: 03 Ноември 2016, 22:01:04 pm Allexxander »

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
DIY  :)

Отсутен Krashot

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 80
За Мегане 2, каде можам да најдам? :)