Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 504100 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #360 на: 10 Септември 2012, 11:42:01 am »
Јас купив еден пазарски, 150 денари, го ебав дур да го напраам. Сега ќе го прилагодам тој од кар двр камерата..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #361 на: 10 Септември 2012, 11:44:37 am »
и мојов пазарски ама не држи више тоа папучата слабо затега.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #362 на: 10 Септември 2012, 17:39:45 pm »
Јас сакав да нарачам држаче, па да го едитувам.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #363 на: 17 Септември 2012, 16:07:06 pm »
 ;D


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #364 на: 20 Септември 2012, 09:18:16 am »
Што ти значи iPad на упола цена...



:D :D :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #365 на: 20 Септември 2012, 10:43:13 am »
Интересно ќе биде кој од овие е во првите 10 :)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #366 на: 20 Септември 2012, 10:44:12 am »
Првите 9:



Иначе имам некои не баш убави информации во врска со бројот на ipad-и кои ги имаат Дуна, затоа што голем дел (повеќе од 10 нормално) отидоа по пријатели за 50%. Се надевам се зезаа тие што ми кажаа :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #367 на: 20 Септември 2012, 10:45:35 am »
Можам да се кладам дека се гордеат со тоа што чекаат ко мисири, пред салон кој што делува дека нема да се отвори на време. И едвај чекаат на другарите да им кажат „еееееј брат, чекав ја, 6 саата чекав, на тоа ладното, ама вредеше!“

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #368 на: 20 Септември 2012, 10:47:58 am »
Ќе се отвори бе, готов е салонот.

А си чекаат за 50% попуст, за 250 евра новиот ipad од продавница не е лоша цена ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #369 на: 20 Септември 2012, 10:55:42 am »
Проблемот е што ова е МКД, а кај нас на чесен начин не ми се верува дека ќе средат работа. Замисли овие да дремеле вака 6 саати, и да им речат, „жалам резервирани/продадени се“

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #370 на: 20 Септември 2012, 11:45:49 am »
Проблемот е што ова е МКД, а кај нас на чесен начин не ми се верува дека ќе средат работа. Замисли овие да дремеле вака 6 саати, и да им речат, „жалам резервирани/продадени се“

А зарем би било чудно ова? Да не се нема случено за родендени, прослави, јубилеи и слично кај било кој оператор, кога даваат телефони за „ич“ цена, за првите толку и толку потрошувачи?

Ме интересира сега каква е ситуацијата :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #371 на: 20 Септември 2012, 11:48:25 am »
Ако е македонски калибар ситуацијава, треба со камера некој да влезе и да го снима одговорот, како и тоа колку време седел пред продавница. После тоа во медиуми, и до Дирекцијата за односи со јавност на Јаболко, да знаат каков овластен продавач имаат во МКД.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #372 на: 20 Септември 2012, 18:33:58 pm »
Еве текст превземен од мој пријател на ФБ:

Јас бев од 1 ипол вечерта... имаше 6-7 души пред мене... и двајца шо чекаа „како џокер за нивен другар“... тие после тоа убутаа уше 3-4ца, и аутоматски мене и мојот другар не избација од редот... сељачана невидена... ај нема везе тоа... ок се снашле... ама сабајлето коа дојде газдата, директорот, министерот и останатите „јаки“ фраери, овие шо кобајаги поштено чекаа цела вечер си се изгушкаа и испоздравија кој со кој... тек тоаш ми стана јасно шо е фората... па за на крај еден од обезбедувањето да ми каже „друже шо џабе си останал без сон, знаеш каква е работава“

иаку „редот“ го запази една фотографија која господ - знае кој ја сликал (НА КОЈА ИМА 8-9 ДУШИ КОИ ДЕМЕК СЕ ГЛЕДААТ, ЗА НА КРАЈ 11 ДУШИ ДА ДОБИЈАТ ПОПУСТ)... и сабајлево коа почна да се праи гужва, една од вработените рече „кој прв влезе тој добива попуст“, за после 2 сек, еден „јак фраер“ да му шепне на еден од тие од обезбедувањето да ги донесе во прв ред „вистинските“ десетторица...

Полошо искуство во живот не сум имал... ама не ги кривам вработениве во дуна, туку газдата и сите останати што се партиски поврзани... (ЗОШТО ОВА БЕШЕ ЧИСТ СЛУЧАЈ НА ПАРТИСКА ПОВРЗАНОСТ) - несакам никој погрешно да ме разбере, не промовирам ниту една партија, и воопшто не сум партиски определен, меѓутоа како најголем епл фан сакам да имам рамноправна можност за „промотивниот попуст“ и после 12 часа неспиење неможам а да не сум крајно изреволтиран од ситуација....
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #373 на: 20 Септември 2012, 18:35:47 pm »
Спомни го тоа во Епл, па да видиш како ќе се преуреди целата држава во „Епл“ стил. Коштуница стајл.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #374 на: 20 Септември 2012, 18:38:04 pm »
ахахха, а зарем очекуваа нешто различно? LOL!