Автор Тема: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!  (Прочитано 12094 пати)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #30 на: 07 Октомври 2011, 10:48:57 am »
Абе хејтери..не го остаивте човеков на раат да му е... тоа...

Едно прашање до гојдо (пошто се правиш попаметен од сите но офенс),зошто во европа се продаваат повеќе VW возила него Toyot-и..?

zs vozat dizel evropjanine pa ovie nemackine im se gledet podobri :D

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #31 на: 08 Октомври 2011, 12:59:19 pm »
Абе хејтери..не го остаивте човеков на раат да му е... тоа...

Едно прашање до гојдо (пошто се правиш попаметен од сите но офенс),зошто во европа се продаваат повеќе VW возила него Toyot-и..?
Шефе, твој проблем е што не супеваш да ја пронајдеш иронијата и сарказмот во муабетот. Искрено ме заболе и за VW и за Toyota, само се заебавам со некои ликови кои вени сечат по VW. Гледам и ти се најде погоден во муабетот, колку тажно.

А да, VW продава повеќе возила од Тојота во Европа затоа што Европа има развиена авто-индустрија и секоја развиена европска земја си има свој бренд кој што нацијата по дифолт си го купува и за кој цените им се многу попристапни. Во таа насока германците и австриците се тешки шовинисти и националисти и освен германското не признаваат ништо друго.  Ако одиш во западна европа ќе забележиш дека во ниедна друга земја не се возат толку национални возила колку што е тоа случајот во Германија. А Германија е над 10% од популацијата во Европа. Згора на тоа имаат пополволни цени и сервис од VW одошто од Тојота.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #32 на: 08 Октомври 2011, 13:12:21 pm »
А чекај, нели се испостави дека не било точно тоа дека дефектите се причина за сообраќајките? И дека ГМ го измислиле случајот за да ја намалат конкуренцијата?
точно Фаланга,
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #33 на: 08 Октомври 2011, 15:53:05 pm »
Абе хејтери..не го остаивте човеков на раат да му е... тоа...

Едно прашање до гојдо (пошто се правиш попаметен од сите но офенс),зошто во европа се продаваат повеќе VW возила него Toyot-и..?
Шефе, твој проблем е што не супеваш да ја пронајдеш иронијата и сарказмот во муабетот. Искрено ме заболе и за VW и за Toyota, само се заебавам со некои ликови кои вени сечат по VW. Гледам и ти се најде погоден во муабетот, колку тажно.

А да, VW продава повеќе возила од Тојота во Европа затоа што Европа има развиена авто-индустрија и секоја развиена европска земја си има свој бренд кој што нацијата по дифолт си го купува и за кој цените им се многу попристапни. Во таа насока германците и австриците се тешки шовинисти и националисти и освен германското не признаваат ништо друго.  Ако одиш во западна европа ќе забележиш дека во ниедна друга земја не се возат толку национални возила колку што е тоа случајот во Германија. А Германија е над 10% од популацијата во Европа. Згора на тоа имаат пополволни цени и сервис од VW одошто од Тојота.
Вери мач точно,
За увоз на јапонски возила (барем половни) има + 5% давачки.
Германците и австријците се шовинистичко нацистички гнаси немаат ни вкус ни доблест да погледнат друга кола, тетин ми е хрват, живее одааамна во Австрија и он е отруен ама ок е последна желба по ауди А4 2007г му е Порше кајен.
Кога швабите би дошле во Македонија да ги најадеме манџаи лути пиперки и со ВЊ да ги повозиме по нашите патишта ќе се исповраќаат ќе си ги кренат гаќите и ќе си одат ;D

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #34 на: 08 Октомври 2011, 16:17:52 pm »
Не знам зашто ги нападнавте Германиците со такви изрази и гомниви мотки кога во секоја земја која произведува коли, доместичните марки се мнозинство ..
Зарем во Јапан се возaт повеќе Германски коли отколку Јапански?

Чудно е што никој не ги нападна Јапанците ...

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #35 на: 08 Октомври 2011, 16:22:57 pm »
Абе хејтери..не го остаивте човеков на раат да му е... тоа...

Едно прашање до гојдо (пошто се правиш попаметен од сите но офенс),зошто во европа се продаваат повеќе VW возила него Toyot-и..?
Шефе, твој проблем е што не супеваш да ја пронајдеш иронијата и сарказмот во муабетот. Искрено ме заболе и за VW и за Toyota, само се заебавам со некои ликови кои вени сечат по VW. Гледам и ти се најде погоден во муабетот, колку тажно.

А да, VW продава повеќе возила од Тојота во Европа затоа што Европа има развиена авто-индустрија и секоја развиена европска земја си има свој бренд кој што нацијата по дифолт си го купува и за кој цените им се многу попристапни. Во таа насока германците и австриците се тешки шовинисти и националисти и освен германското не признаваат ништо друго.  Ако одиш во западна европа ќе забележиш дека во ниедна друга земја не се возат толку национални возила колку што е тоа случајот во Германија. А Германија е над 10% од популацијата во Европа. Згора на тоа имаат пополволни цени и сервис од VW одошто од Тојота.

Додека сите пробуваат да најдат(искажат) хумор во било кој муабет ти искажуваш или па сакаш другите да ја најдат иронијата и сарказмот,и после кај мене бил проблемот..?

ТИ ЗДРАВ ЛИ СИ БЕ..?    

П.С. искрено не ме боли ама ич за голфот нит па ме погоди (ко што тврдиш),јас и другите кои што сечат вени (според тебе) за vw,сакаме само да си ја најдеме максималната точка на задоволство со своите коли,додека другите (ко тебе) сте спремни да истролате толку многу за марката која што е многу поуспешна од марката (колата) која што вие ја возите,и воедно со тоа стварате мржња..Те молам,те гледам возрасен човек у години си,памет у глава,овој форум треба да служи за забава..а не тролање..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #36 на: 08 Октомври 2011, 16:37:55 pm »
ej so zabeguvate bre..

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #37 на: 16 Октомври 2011, 20:04:35 pm »
Valjda ke imaat muda da gi povlecat i TSI motorite.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Re: Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #38 на: 16 Октомври 2011, 20:19:03 pm »
Valjda ke imaat muda da gi povlecat i TSI motorite.
Најавија, минатиот четврток. На 30 Февруари 2012 сите TSI мотори од VAG ќе ги заменат со 1.4 литарски агрегат со околу 109кс (шпекулација, може и да се помалку) од некој далеку источен производител (сеуште не се објавува, ама почна да се шпекулира за кој станува збор).
Тоа и Винтеркорн и го кажал на келнерката кога седнале на кафе да резимираат со врвот на компанијата околу некаква бесшумна рачка што го оставила без зборови.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #39 на: 16 Октомври 2011, 22:52:32 pm »
Valjda ke imaat muda da gi povlecat i TSI motorite.

Јас мислам и дека легендарниот 1.9тди треба да го повлечат... ништо од нив не бива/

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #40 на: 16 Октомври 2011, 22:53:06 pm »
Valjda ke imaat muda da gi povlecat i TSI motorite.

Јас мислам и дека легендарниот 1.9тди треба да го повлечат... ништо од нив не бива/

ke mu se fatat site na 1.9 TDI ;)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #41 на: 16 Октомври 2011, 23:06:36 pm »
Valjda ke imaat muda da gi povlecat i TSI motorite.

Јас мислам и дека легендарниот 1.9тди треба да го повлечат... ништо од нив не бива/

ke mu se fatat site na 1.9 TDI ;)

ма не бе братко... штом е Волксваген,не бива... само муабети се тоа дека имаат квалитетни и издржливи возила/мотори... :)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #42 на: 16 Октомври 2011, 23:14:18 pm »
Valjda ke imaat muda da gi povlecat i TSI motorite.

Јас мислам и дека легендарниот 1.9тди треба да го повлечат... ништо од нив не бива/

ke mu se fatat site na 1.9 TDI ;)

ма не бе братко... штом е Волксваген,не бива... само муабети се тоа дека имаат квалитетни и издржливи возила/мотори... :)

ке ве молам без предрасуди :D
доволно има што ги бива, а кај сите има по нешто што не го бива и тоа е тоа

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #43 на: 07 Февруари 2012, 04:15:41 am »
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: VW повлекува речиси 170 000 TDI возила!!!
« Одговори #44 на: 08 Февруари 2012, 09:44:13 am »
Е вака се прави економија од обем, изгледа се спремаат во случај на зголемена конкуренција, евентуално намалување на цени, да си бидат сигурни на долг рок од сите непредвидени ситуации.