Гласање

Што би одбрале за 30K?

Mazda 6
36 (40%)
Skoda SuperB
27 (30%)
VW Passat
20 (22.2%)
Друго (Предложете)
7 (7.8%)

Вкупно гласови: 90

Автор Тема: Нова лимузина до 30К евра  (Прочитано 30987 пати)

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1297
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #90 на: 05 Април 2015, 19:20:50 pm »
Зависи што кола бараш. Моментално и во Тојота Автоцентар имаат акација, така што во планираниот буџет можеш да одбереш добар дизел Авенсис.
А богами и незнам уште колку Акорди се останати во Макпетрол. Акордот моментално има ТОП цена

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4194
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #91 на: 05 Април 2015, 19:21:52 pm »
Кога излезе Киата имаа караван со тест возења низ Мк. Воланот излупен, салата, уште на 20000км.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #92 на: 05 Април 2015, 19:49:49 pm »
Имам и јас еден другар кој на мерцедес Ѕ класа му се распадна, а не излушти воланот и тоа само после 15к километри, односно на 9 месеци користење.
Нормално му го сменија со нов.
КИА исто така врши замена на воланите, кои им беа направени со лоша кожа, а и не само кај КИА и кај Хјундаи истото се случуваше. Но се тоа влегува во гаранција.
Во моментот знам дека воланите и кај КИА и кај Хјундаи се изработуваат со нов тип на кожа. За некое време ке ви кажам дали или не се излуштил воланот.

Инаку и40-ка во ценовник е некоја си цена, но по одење во салон мислам дека истата ке биде друга.

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #93 на: 06 Април 2015, 09:02:49 am »
Туку што ги видов цените и на и40.
Незнам за која верзија зборите, али онаа од 30к е аутоматик со греачи на вола бла бла со камери и глупости непотребни по мене и незнам што и како.

Инаку нормалната со опрема е 24800.

http://www.hyundai.com.mk/upload/document/cenovnik_i40.pdf
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #94 на: 06 Април 2015, 09:33:44 am »
















Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #95 на: 06 Април 2015, 09:42:23 am »
Туку што ги видов цените и на и40.
Незнам за која верзија зборите, али онаа од 30к е аутоматик со греачи на вола бла бла со камери и глупости непотребни по мене и незнам што и како.

Инаку нормалната со опрема е 24800.

http://www.hyundai.com.mk/upload/document/cenovnik_i40.pdf

Да не им е грешка нешто, мануелна клима што пишале, срамота е за 25к евра мануелна клима...

П.С. со еден мотор во понуда на лагер, најверојатно и тоа 1.6 атмо-бензинец, како мислат да бидат конкурентни...
« Последно менување: 06 Април 2015, 09:50:43 am Mario_306 »
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D


Отсутен Gabau

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 489
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #97 на: 06 Април 2015, 09:57:20 am »
Пошто ќе возите низ балканов ја не би земал пасат пред се да намалам ризик од кражба..

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #98 на: 06 Април 2015, 09:59:12 am »
Не знам колку комфор може да пружи било кое од возилава, а се бара комфор.

Јас под комфор разбирам Мерцедес, Цитроен Ц6, Ауди А7 и А8 (ок и А6  :( ), некое xxl Волво, Јагуар...
Верувам дека и купувачите би одбрале како мене да не би бил ограничен буџетот.  

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #99 на: 06 Април 2015, 09:59:41 am »
Туку што ги видов цените и на и40.
Незнам за која верзија зборите, али онаа од 30к е аутоматик со греачи на вола бла бла со камери и глупости непотребни по мене и незнам што и како.

Инаку нормалната со опрема е 24800.

http://www.hyundai.com.mk/upload/document/cenovnik_i40.pdf

Да не им е грешка нешто, мануелна клима што пишале, срамота е за 25к евра мануелна клима...

П.С. со еден мотор во понуда на лагер, најверојатно и тоа 1.6 атмо-бензинец, како мислат да бидат конкурентни...

1.7 CRDi турбодизел е, сосема е океј моторот. Далеку од спектакуларни перформанси, али сосема океј.

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #100 на: 06 Април 2015, 10:06:52 am »
Туку што ги видов цените и на и40.
Незнам за која верзија зборите, али онаа од 30к е аутоматик со греачи на вола бла бла со камери и глупости непотребни по мене и незнам што и како.

Инаку нормалната со опрема е 24800.

http://www.hyundai.com.mk/upload/document/cenovnik_i40.pdf

Да не им е грешка нешто, мануелна клима што пишале, срамота е за 25к евра мануелна клима...

П.С. со еден мотор во понуда на лагер, најверојатно и тоа 1.6 атмо-бензинец, како мислат да бидат конкурентни...

1.7 CRDi турбодизел е, сосема е океј моторот. Далеку од спектакуларни перформанси, али сосема океј.

Упс сум измешал нешто, затоа што го гледав и на Елантра ценовникот, чим е дизел тогаш не е толку лошо... :D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #101 на: 06 Април 2015, 11:02:48 am »
Онтопик:



Меѓутоа не со TDi, туку со TSi. Значи би дошло:

2,0 TSi RS DSG Green tec (162 kW / 220 KS) 26,600
Кожeн ентериер со текстил на седечката површина SHINE 530
Металик Боја  240
Навигациски систем AMUNDSEN со колор дисплеј од 5,8" осетлив на допир 670
Алуминиумски фелни - GEMINI - 7,5 х 18 со пневматици 225/40 R18, само за RS 175

=28.000 каталошка (со попуст во салон рамно 25.000)

Мислам дека доколку се седне во ова возило и се осети моторот и менувачот во комбинација со брдото прекрасна опрема, друго се ќе биде излишно. :) Моторот и мењачот од GTI ќе си го сторат она за кое се дизајнирани.



Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #102 на: 06 Април 2015, 11:09:01 am »
Може некако да се добие во „executive look" варијанта, наместо во „boy-racer", варијанта? На пример, црна боја, сребрени бандаши, хромирани детаљи?
Прашувам, зошто со boy-racer варијантава не е е секогаш прикладно да се појавуваш по деловни состаноци. Ко` што не е прикладно Хари со „пимп мај рајд“ SRT-то што се вози по состаноци. Барем мене ми е вулгарно и невкусно.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #103 на: 06 Април 2015, 11:16:15 am »
Може некако да се добие во „executive look" варијанта, наместо во „boy-racer", варијанта? На пример, црна боја, сребрени бандаши, хромирани детаљи?
Прашувам, зошто со boy-racer варијантава не е е секогаш прикладно да се појавуваш по деловни состаноци. Ко` што не е прикладно Хари со „пимп мај рајд“ SRT-то што се вози по состаноци. Барем мене ми е вулгарно и невкусно.
Дап. Затоа и се напоменати конкретните бандажи кои се сиви. Доплата за металик. Нема хром на сликата. :) На се е мислено.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Нова лимузина до 30К евра
« Одговори #104 на: 06 Април 2015, 11:17:54 am »
Се согласувам со колегата Симо, не личи ваква кола за директорско ауто да биде :) Ма каква сака Октавија нека биде, не ми е преставителна кола.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.