Автор Тема: Најновиот Ајфон во вторник !  (Прочитано 58033 пати)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #345 на: 13 Септември 2012, 13:01:10 pm »
Така е Велештрумф. Се зложувам од збор до збор.

Него look who is back! Бугар, ти оди купи ајфон 5 и купи антена од 1000 евра да го фатиш мојот Wifi, оти мора икономизам, да се штеди на интернет.

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #346 на: 13 Септември 2012, 13:01:22 pm »
Извини Peconi, супер објаснување даде зошто ти треба телефонот во твојот живот, амаа што врска има тоа со темата?

Ајде ќе ве молам од безпотребни коментари. Ако имате нешто да дополните за темата, повелете.

Извини ако со некој од коментарите те повредив.
Првиот коментар ми беше дека телефонот не вреди за таа цена. Кога искочи 4С ни го нудеа да го увеземе за 176$, ке ја проверам цената и на овој па ќе ја пишам

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #347 на: 13 Септември 2012, 13:02:57 pm »
Zeppelin не функционира со touch? Јас се што имам од такви iуреди сите супер си работат како со ipod од пред 4-5 години така и со iPhone 3Gs и 4.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #348 на: 13 Септември 2012, 13:14:19 pm »
Муабетот не го измислувам, туку ми го кажаа, и посочија како проблем, дечкиве што работат во Аудио Центар Болин.

Банален пример... Имам слушалки AKG Q350 со remote control, што се "iPod, iPhone & iPad Compatible"... На ајПад не сум пробал, неам нигде при рука; на ајФон 3GS, 4 и 4Ѕ работат со полна функционалност. На Андроид телефон (HTC Hero) работи само play/pause... На iPod nano 3 gen не работи ништо. Ама БАШ НИШТО (од контролите нели, звук си има :)).
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #349 на: 13 Септември 2012, 13:48:36 pm »
а сигурно тие што имаат ајфон викаат дај ми го ајфонот место дај ми го телефонот  ;D ;D ;D

Ја така го викам, зошто тоа не е телефон - тоа е ѓубре. Не вреди Телефон да се нарекува. Денес пробувам некоја финта од типот „едитирај број пред да го бираш - без да го измениш во именик“ (edit number before dial) - работа што го има секој нормален телефон - НЕМА!. Ај викам, добро. Ми треба *123*број# да откуцам, викам, ќе го ископирам бројот, па во keypad ќе внесам *123* па ќе го залепам бројот и на крај ќе турам тараба. НЕ МОЖЕ!. Единствен начин е, во notes (или на друго посредно место) да му додадеш на бројот она што треба, па целото тоа да го ископираш и залепиш во кипад, ако не сакаш да памтиш и куцаш броеви. FU*K you IPhone :D 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #350 на: 13 Септември 2012, 13:54:22 pm »
Кога куцаш број имаш copy paste.
Го копираш бројот од Контактот и додаваш #123 * куриња...

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #351 на: 13 Септември 2012, 13:57:34 pm »
Место во нотепад, копирај го во search, побрзо е :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #352 на: 13 Септември 2012, 14:01:50 pm »
@Osmica,  ај пробај, па кажи. Кога ќе напраиш пејст на бројот, во Ќипад не можеш да се позиционираш пред него, па да додадеш нешто, јуслес до крај!.

@Banzai, веројатно. Ќе пробам, ама повторно е посредно (нотес ми е отворена апликација па на даблклик ми е достапна, сеедно...)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #353 на: 13 Септември 2012, 14:07:03 pm »
Да да, безвезе што не можеш да копираш као на друго место па да шеташ.

Иначе до сеа ова никогаш не ми притребало, затоа сеа прв пат го приметувам :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #354 на: 13 Септември 2012, 14:24:48 pm »
Tmobile има некоја финта за поефтин роуминг вртиш префикс, па он од нивната централа ти ги спојува двата броја, твојот во странство и тој што го бараш, па роумингот го плаќаш ко` да те барале, а не ко` да си барал (што е нешто поефтино). Затоа и ми притреба..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #355 на: 13 Септември 2012, 14:59:21 pm »
Абе знам за финтата, ама не ми притребала. Или можда ми притребала ама сум ги знаел тие 2-3 броја на памет, затоа што не вртам на секого од роаминг :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #356 на: 13 Септември 2012, 15:02:32 pm »
Во колку саат ќе го има кај нас?

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #357 на: 13 Септември 2012, 15:03:58 pm »
3 бес петнајсет.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3663
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #358 на: 13 Септември 2012, 18:00:16 pm »
 :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7199
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #359 на: 13 Септември 2012, 18:10:39 pm »
Kичма кршење!