Автор Тема: Alfa Romeo 159 престанува со производство. Cuore прогласува ден на жалост.  (Прочитано 10356 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Toгаш, да му кажам на колегава да ја испре, исполира и да ја спрема за мажење! ;D
Па немој од сега, нека причека барем една година :) Тогаш или ќе го шитнам Стилото и ќе ја напраам 166-кава фабрика или и стилото и алфата, па ќе бркаме 159-ка :)

Ќути, тоа е првата и едонствена Алфа што ја имам возено! ;D И тоа од Охрид до Скопје.  ;D

И од тогаш си „Алфа не е за мене“? :) (глеам уште се смешкаш коа ќе ти текне како идела а?)  8)


Иако се работи за 159 ЈТДм со ремап на 180 кс, сепак не е за мене.

Дефинитвно не е за мене...премногу е педерско количе.

И газдата пицајзла, шта да ти причам, малку ќе ја згазам и леле пази не е загреана уште, пази како менуваш, молим те мењај меѓу 2.000 до 2.500, уште да ми речеше...оди стај и го еднаш у апсух да се возбоди!  Не е за мене...дефинитивно!

Има ли попедерско количе од А ЕС ИКСОТ.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Има ли попедерско количе од А ЕС ИКСОТ.

Има бе...кажи ти само..!







Со ова Пинк Алфиче и капчето на глава нема да има педер шо нема да му се свиѓаш! ;D ;D ;D ;D






Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
@Спорсекс :D

Заборави уште еден многу битен детаљ од стандардната опрема на Џулиета:

Најверојатно затоа што не си педер па тебе ништо не ти значи.

Како и да е со таква џулиета ќе биде најбоље педер у маало! :D

Во контекст на тагата по 159:

159 беше една од двата модели на Алфа Ромео кои сум посакал да ги поседувам. Другата е таа педерската од постот над мојов, само во друг колорит и без додатната опрема за педерана.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Дени, каков е овој производ од нечиј метаболизам?

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Дени, каков е овој производ од нечиј метаболизам?
ова се некои цртежи,инаку далеку од ова ке биде Џулија....поточно кажано,однапред ке личи на Џулиетата
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
@Спорсекс :D

Заборави уште еден многу битен детаљ од стандардната опрема на Џулиета:
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Најверојатно затоа што не си педер па тебе ништо не ти значи.

Како и да е со таква џулиета ќе биде најбоље педер у маало! :D

Во контекст на тагата по 159:
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
159 беше една од двата модели на Алфа Ромео кои сум посакал да ги поседувам. Другата е таа педерската од постот над мојов, само во друг колорит и без додатната опрема за педерана.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Се збореше нешто за Giulia и се вадеа некои рендери... Али не се очекува пред 2013 да извадат нов модел... Ако вадат некое америчко богохулие со значка на Алфа, ќе си апнам од г’зот...
Golema glupost ke bide toa, Lancia so Chrysler gledam ripnaa u tava, Alfa ne znam so koj, ama ic ne mi se svigja...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Денес покрај мене возеше Алфа 159 караван. Имаше дизел мотор пошто чуреше црно ама не знам каков. Значи јас возам 50-60 и тактизирам со сообраќајот за да ги фатам сите семафори од Тафталиџе накај центар. Алфава те ми блиндира те ме заобиколува и све се заебува, пак јас пред него испаѓам.
На крај пред Буњаковец изгуби нерви човеков, опна гас до даска, веројатно во втора или во трета брзина и направи шлајфка што траеше може две секунди и тоа при брзина од 50-60км/ч. Е тоа ти се вика мотор што корне, али чури и смрди неподносливо.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Денес покрај мене возеше Алфа 159 караван. Имаше дизел мотор пошто чуреше црно ама не знам каков. Значи јас возам 50-60 и тактизирам со сообраќајот за да ги фатам сите семафори од Тафталиџе накај центар. Алфава те ми блиндира те ме заобиколува и све се заебува, пак јас пред него испаѓам.
На крај пред Буњаковец изгуби нерви човеков, опна гас до даска, веројатно во втора или во трета брзина и направи шлајфка што траеше може две секунди и тоа при брзина од 50-60км/ч. Е тоа ти се вика мотор што корне, али чури и смрди неподносливо.

Може нешто сјебано, (затнат ЕГР) обично не чурат освен на 5500 о/мин :)
Брат ми е во фаза на избор на ауто, во АутоСК бев вчера, ч`чкав 159 1.9 JTS, фино средено, фини материјали, убаво, стегнато... Моторот не звучи како што сме навикнати од Алфа, во секој случај. Белки брат ми ќе се одлучи за 159-кава, одма сум ja намерачил за втор газда :D Имаат и една на плац V6 3.2 Q4, таа ептен е ѕверка!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Денес покрај мене возеше Алфа 159 караван. Имаше дизел мотор пошто чуреше црно ама не знам каков. Значи јас возам 50-60 и тактизирам со сообраќајот за да ги фатам сите семафори од Тафталиџе накај центар. Алфава те ми блиндира те ме заобиколува и све се заебува, пак јас пред него испаѓам.
На крај пред Буњаковец изгуби нерви човеков, опна гас до даска, веројатно во втора или во трета брзина и направи шлајфка што траеше може две секунди и тоа при брзина од 50-60км/ч. Е тоа ти се вика мотор што корне, али чури и смрди неподносливо.

Може нешто сјебано, (затнат ЕГР) обично не чурат освен на 5500 о/мин :)
Брат ми е во фаза на избор на ауто, во АутоСК бев вчера, ч`чкав 159 1.9 JTS, фино средено, фини материјали, убаво, стегнато... Моторот не звучи како што сме навикнати од Алфа, во секој случај. Белки брат ми ќе се одлучи за 159-кава, одма сум ja намерачил за втор газда :D Имаат и една на плац V6 3.2 Q4, таа ептен е ѕверка!
Кариер, ако сакаш во ПП ќе ти пишам инсајдерска информација од Алфа. Не сакам да ти влијаам на изборот ама би ти кажал ако сакаш. Не сакам јавно за да не бидам погрешно сфатен.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Денес покрај мене возеше Алфа 159 караван. Имаше дизел мотор пошто чуреше црно ама не знам каков. Значи јас возам 50-60 и тактизирам со сообраќајот за да ги фатам сите семафори од Тафталиџе накај центар. Алфава те ми блиндира те ме заобиколува и све се заебува, пак јас пред него испаѓам.
На крај пред Буњаковец изгуби нерви човеков, опна гас до даска, веројатно во втора или во трета брзина и направи шлајфка што траеше може две секунди и тоа при брзина од 50-60км/ч. Е тоа ти се вика мотор што корне, али чури и смрди неподносливо.

Може нешто сјебано, (затнат ЕГР) обично не чурат освен на 5500 о/мин :)
Брат ми е во фаза на избор на ауто, во АутоСК бев вчера, ч`чкав 159 1.9 JTS, фино средено, фини материјали, убаво, стегнато... Моторот не звучи како што сме навикнати од Алфа, во секој случај. Белки брат ми ќе се одлучи за 159-кава, одма сум ja намерачил за втор газда :D Имаат и една на плац V6 3.2 Q4, таа ептен е ѕверка!
Кариер, ако сакаш во ПП ќе ти пишам инсајдерска информација од Алфа. Не сакам да ти влијаам на изборот ама би ти кажал ако сакаш. Не сакам јавно за да не бидам погрешно сфатен.
Пиши, може е нешто што не го знам?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Кариер, ако сакаш во ПП ќе ти пишам инсајдерска информација од Алфа. Не сакам да ти влијаам на изборот ама би ти кажал ако сакаш. Не сакам јавно за да не бидам погрешно сфатен.

Ај и мене?

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Денес покрај мене возеше Алфа 159 караван. Имаше дизел мотор пошто чуреше црно ама не знам каков. Значи јас возам 50-60 и тактизирам со сообраќајот за да ги фатам сите семафори од Тафталиџе накај центар. Алфава те ми блиндира те ме заобиколува и све се заебува, пак јас пред него испаѓам.
На крај пред Буњаковец изгуби нерви човеков, опна гас до даска, веројатно во втора или во трета брзина и направи шлајфка што траеше може две секунди и тоа при брзина од 50-60км/ч. Е тоа ти се вика DIESEL мотор

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need