Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1755744 пати)

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7860 на: 28 Октомври 2019, 21:26:36 pm »
Земај Ате комплет, за мешање со други јас не би.

Отсутен Leon-cist

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 768
  • .
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7861 на: 28 Октомври 2019, 22:26:29 pm »
Ako cenata na ate ti pravi problem togash odi na bosch ili swag, soliden kvalitet i prifatliva cena bez pritoa ds osekjas nesigurnost pri kocenje ili pak kvicenje od istite
VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен Astraion

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 624
  • Pixel Perfect.
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7862 на: 29 Октомври 2019, 02:31:54 am »
+1 и од мене за Swag плочки.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6383
  • Бенве сие бенве
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7863 на: 29 Октомври 2019, 05:18:41 am »
ne mi se zema nekaj s marka da  ne se pogodat muzicki ili celo vreme  crnilo da pustaat od toa se plasam mozebi se uste  fabrickite ima 210000 km i ednoto klipce izleguav poveke potroseni se i potropnuva na kocenje
Ако пуштаат црно побрзо ќе се трошат, ама дискот ќе остане здрав. Доколку се тврди дискот ќе се јаде повеќе.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8546
  • Пичлеме
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7864 на: 29 Октомври 2019, 08:33:11 am »
На мојата кола имам ставено комбинација од Ате дискови и Брембо плочки (предните плочки ми се веќе за менување, планирам Ате). Околу квичење, до сега не се случило такво нешто, а околу пуштање црнило, си пуштаат црнило, не знам колку во споредба со други, ама пуштат прилично, ама како што кажа погоре Марјан, тоа не е баш негативна страна.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7865 на: 29 Октомври 2019, 08:51:59 am »
За да не излегува црно, метал на метал ;D

Хевиметал ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7866 на: 29 Октомври 2019, 10:37:57 am »
За да не излегува црно, метал на метал ;D

Хевиметал ;D
Синтерици.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен аллександар

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 97
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7867 на: 30 Октомври 2019, 02:02:19 am »
Имм ауди а3 2006та и Имм проблем со централното... 2та клуча отварат. И затвараат на брава а на централното несакаат. Имаат нови батерии пробав да ги репрограмирам ама па ништо... Кога стискам било кое копче позади десно од кај гепекот уклучува некое реле претпоставувам за жмигавците ама нити трепкаат нити па бравите реагираат... Имал ли некој ваков или сличен проблем на овој и дали знае некој каде се наоѓа приемникот односно модулот за централната брава?

ај ке се самоцитирам па можда на некој некад ке му помогнам :) го најдов модулот чисто информативно се наоѓа позади во гепек од десна страна - лесен е за вадење само мора да се оди по некој редослед и да се пази на пластиките да не се скршат односно да се пази на осигурачите...


модулот го барав пошо се сомневав на него дека ме заебава и дека не ми работи ради него централното - после одреден период барање и патешествие отидов на клучар кај аце и кај мики (мислам мики се викаше другиот) и аце си помисли дека е модулот ама проба со моиве клучеви и со негов нов и искочи дека 2та клуча се рикнати и дека не се праат... ми понуди оригинални клучеви нови со се код 9000 денара клуч :) и опционално заменски по 4 000 денара клуч што искрено и не е толку скапо.... за разлика од 9 :)

незнам дали со VCDS може да се програмира нов клуч (не за имобилајзерот туку за централното односно конекцијата до модулот) ако има некој вакво искуство да пробал или да успеал да програмира нека каже....

Отсутен Angel Skopje

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 272
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7868 на: 30 Октомври 2019, 15:26:16 pm »
помини во DOG за секој случај види  ;)

Отсутен Vwlover

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 562
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7869 на: 02 Ноември 2019, 14:44:09 pm »
https://imgur.com/gallery/rkpwBGZ
Дечки што мислите има некое чаре за фаровиве за да ги средам?

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1728
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7870 на: 02 Ноември 2019, 15:02:51 pm »
Има, смени ги очоболките.

Отсутен Epics

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 4
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7871 на: 03 Ноември 2019, 12:55:03 pm »
Дечки еден совет. Имам Citroen c4 1.4 бензин/плин. Во возење немам проблем никаков меѓутоа на прво палење ( само на прво ) најчесто кога е изладена колата додека да префрли на плин ми трокира, како да не вбризгува како што треба. Ова го прави најчесто сабајле, после на сите други палења е супер. Некој со вакво искуство ?

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6383
  • Бенве сие бенве
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7872 на: 03 Ноември 2019, 13:00:50 pm »
Ја со фиеста, не сум се замарал што е, ако најдеш чаре кажи.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3506
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7873 на: 03 Ноември 2019, 13:28:49 pm »
Egr?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Epics

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 4
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7874 на: 03 Ноември 2019, 14:39:49 pm »
Egr?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Па не верувам да е egr пошто нема никаква грешка со него на компјутер кога ја ставам.


Sent from my iPhone using Tapatalk