Автор Тема: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен  (Прочитано 24177 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #90 на: 22 Февруари 2015, 22:21:55 pm »
Кај Сузукито се помести лимитерот од некои 7100 на 7500 обртаи, а на крајот се покажа и дино графата кај што извади свифтов 160 коња. Пунтото од 120 на 144 (на клипчево)
Гледав дека Пунтото се прави со чипче исто до 160, но турбаш е, мислев после чип повеќе дека ќе извади од Сузукиво...
Со чипче мислам дека го качија некаде 170-180 во Автотек, а сега веќе е друг муабет пунтцево:
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7171.msg745681.html#msg745681


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bubeqwerty

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 570
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #91 на: 01 Март 2015, 23:15:49 pm »

Отсутен InSides

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 857
  • ...кад звизде шурикени.
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #92 на: 22 Август 2015, 23:17:37 pm »
Да ја живнам малку темава. Го начнав пред некое време со Зеро муабетов, и сега откако (најверојатно) пропадна обидот за купување на она Твинго РС што им виси во (покрај) салон на Рено, пак се навраќам на оваа опција.

Го размислувам како второ возило, покрај постоечкото. Би го возела шефицата претежно, и инсистира на три врати, а сака нешто мало и поживо. Го возев Свифтов (баш овој Спорт) пред повеќе од година, и иако е далеку од мојот РС, не ни треба да го замени.

Ќе речев - дали некој поминал подолго време со возилово? Чинам дека никој од форумот го нема - или се лажам? Би сакал да се консултирам околу однесувањето на возилово на подолг рок.

П.С. Ценава е ептен супер - новото Клио РС не ми се допаѓа, а Фиеста СТ и Ибица Купра ми се надвор од буџет.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #93 на: 22 Август 2015, 23:37:19 pm »
Има едно во Велес, веројатно си го видел тоа црвеното. Стварно многу добро изгледа. Да го прашаш сопственикот за искуства(веќе повеќе од 1 година го има) и тоа да го разгледаш поубаво, во салон не верувам да држат. А и друго е кога ќе поразограваш со сопственик на тоа возило што сакаш да го купуваш.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен InSides

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 857
  • ...кад звизде шурикени.
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #94 на: 23 Август 2015, 04:07:40 am »
Има едно во Велес, веројатно си го видел тоа црвеното. Стварно многу добро изгледа. Да го прашаш сопственикот за искуства(веќе повеќе од 1 година го има) и тоа да го разгледаш поубаво, во салон не верувам да држат. А и друго е кога ќе поразограваш со сопственик на тоа возило што сакаш да го купуваш.

Го знаеш сопственикот? Сум го видел возилото неколку пати низ град, меѓутоа секогаш паркирано, и немам поим чие е.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #95 на: 23 Август 2015, 07:40:15 am »
Немам поим и јас чие е. Често застануваше да пазарува пред зградата што живеев па го загледував често. Ако го сретнеш низград стопирај го и прашај го. Штом купил такво количе сигурно е мераклија за коли па ќе ти испадне во пресрет :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Одг:
« Одговори #96 на: 23 Август 2015, 08:25:15 am »
Едно имаа газдите на ани,  а другото,  црвеното спорт модел е на шалето,  го вози некоја шефица ко службено,  знам дека го продаваше, ако треба нешто инсајдс пушти ми пп за се што те интересира па ќе го прашам.

Отсутен InSides

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 857
  • ...кад звизде шурикени.
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #97 на: 23 Август 2015, 08:49:24 am »
Немам поим и јас чие е. Често застануваше да пазарува пред зградата што живеев па го загледував често. Ако го сретнеш низград стопирај го и прашај го. Штом купил такво количе сигурно е мераклија за коли па ќе ти испадне во пресрет :)

Само ако сум со малиот. Тогаш сите се љубезни. :)

Едно имаа газдите на ани,  а другото,  црвеното спорт модел е на шалето,  го вози некоја шефица ко службено,  знам дека го продаваше, ако треба нешто инсајдс пушти ми пп за се што те интересира па ќе го прашам.

Супер, благодарам. ПП пратена.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Suzuki Swift Sport 2011- супер возлив и забавен
« Одговори #98 на: 23 Август 2015, 15:06:52 pm »
Мацко мисли за стариот модел на црвеното. Новиот модел е на друг сопственик.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA