Автор Тема: Каско осигурување...  (Прочитано 26949 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #75 на: 02 Ноември 2021, 14:13:49 pm »
Абе читате вие што се пишува или не

Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1832
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #76 на: 02 Ноември 2021, 14:30:42 pm »
Еден ден покасно - добив уште еден меил од Винер , наводно со промотивни цени, кои се доста пониски од оние што ги добив вчера.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

За да нема забуни, бидејќи сабајлево јас умешав прсти откако видов какви глупости се пратиле од еден нов колега, ова е малтене регулар цена со ситен попуст.
Забуна имало во маилот каде е побарана понуда каде имаше пишано кражба да има, па колегава на регулар каско каде е вклучена кражба уште еднаш додал доплата за кражба и цената отишла и ѓаола. Грешка е, дури и да сака некој да изработи каско за кола со оваа вредност на толку висока премија нема да може да ја изработи, неможе двапати да наплаќа кражба нели... нема везе ете колегите пратиле нормална понуда и пишале се што треба да пишат.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #77 на: 02 Ноември 2021, 14:34:37 pm »
Зошто бе?! Таман си е, еднаш ти ја крадат колата - два пати осигурителната те обештетува - Бомбона бизнис ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3665
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #78 на: 02 Ноември 2021, 14:39:04 pm »
Одиш во сите осигурителни, ја осигураш и после ја пријавуваш за украдена. Со парите купуваш 10 коли :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Doki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 10
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #79 на: 02 Ноември 2021, 14:59:07 pm »
Фала Калимеро за објаснувањето. Тотално збунувачки ми беше и мене, гледајки ги разликиве во цените.
Инаку различни луѓе ми ги имат пратено понудите, не е еден ист човек па да му текнало накнадно 50% попуст да лупне :D

Отсутен darko86

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 5
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #80 на: 03 Февруари 2022, 14:17:39 pm »
Дали и за каско важат исти услови како АО? Односно, дали има попуст секое следно продолжување доколку не се искористи осигурувањето во претходната година?

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #81 на: 03 Февруари 2022, 15:04:41 pm »
Да;  исто доколку АО зелен картон и каско ти се од иста компанија треба да добиеш некој попуст.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #82 на: 03 Февруари 2022, 15:18:45 pm »
Дали и за каско важат исти услови како АО? Односно, дали има попуст секое следно продолжување доколку не се искористи осигурувањето во претходната година?

Нема колку што јас знам. Башка ако земаш преку лизинг обврзан си со истото каско додека трае лизингот.

Отсутен cdyane

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 492
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #83 на: 03 Февруари 2022, 18:22:41 pm »
Има попуст. Мене прошла регистрација околу 19.000 сега 13.000 денари. Е кај мене беше стаено од коај беше удрена колата па класика македончето си научи на потешкиот начин зошто на нова кола се става каско обавезно...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Каско осигурување...
« Одговори #84 на: 04 Февруари 2022, 18:14:26 pm »
Еден ден покасно - добив уште еден меил од Винер , наводно со промотивни цени, кои се доста пониски од оние што ги добив вчера.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

За да нема забуни, бидејќи сабајлево јас умешав прсти откако видов какви глупости се пратиле од еден нов колега, ова е малтене регулар цена со ситен попуст.
Забуна имало во маилот каде е побарана понуда каде имаше пишано кражба да има, па колегава на регулар каско каде е вклучена кражба уште еднаш додал доплата за кражба и цената отишла и ѓаола. Грешка е, дури и да сака некој да изработи каско за кола со оваа вредност на толку висока премија нема да може да ја изработи, неможе двапати да наплаќа кражба нели... нема везе ете колегите пратиле нормална понуда и пишале се што треба да пишат.
А може да се осигура само од кражба без каско?