Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1859124 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5145 на: 08 Септември 2017, 22:18:36 pm »
Tupan од лисиче ако го знаеш.... Ја с немам контак со него едно 7-8год, али знам дека се бафташе со црева.... не ми спритребал....

Отсутен torpedo96

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 38
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5146 на: 09 Септември 2017, 12:28:31 pm »
Tupan од лисиче ако го знаеш.... Ја с немам контак со него едно 7-8год, али знам дека се бафташе со црева.... не ми спритребал....
Па и не го знам, од Велес сум затоа, ако може некако да го исконтактирам

Отсутен torpedo96

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 38
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5147 на: 09 Септември 2017, 12:35:00 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Каде би можел да го најдам цревово, се работи за Алфа 147 јтд, мислам дека секаде барав и ништо, освен у овластен сервис со цена од 4200ден...

Хмм, неочекувано добра цена во овластен...

Сигурен сум дека Жарко носеше асални афтермаркет по прифатлива цена:
https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-Mk-507656182727134/?pnref=lhc
https://www.facebook.com/boskovskizarko

Афтермаркетот ме бунат, пошто оригиналново е на едниот крај меко а на другиот доста тврдо

Отсутен malinamamun

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 552
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5148 на: 09 Септември 2017, 14:03:12 pm »
Пријатели да не знаете каде можам да купам црево и пиштол за ВАП машина. Цревото е добро но пиштолот ми  е расипан, па ако знае некој каде се продава да ме препорача.

Дали воопшто ќе пасуваат сите пиштоли или треба специјално

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5149 на: 09 Септември 2017, 14:10:10 pm »
Имам видено тоа што бараш во Аутолидер во Чаир на горниот кат.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5150 на: 09 Септември 2017, 19:40:21 pm »
Ми треба Total Fluide ATX масло за серво управувачи, за Xsara-та. Каде да барам, или каде може да се најде поширок асортиман на Total?

Не знам кои се еквиваленти на истово, и не ми се ризикува да ставам било што, бидејќи не ми се репарира летва во скоро време.

Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5151 на: 09 Септември 2017, 19:40:46 pm »
Здраво на сите!

Јас сум нов на форумов :) Дознав за него од пријател, па еве ме и мене, ми треба мала помош.
Потребен ми е сервис за Toyota/Lexus. Дали може да ми препорачате некој доктор за Toyota/Lexus во Македонија? Не би сакал повторно да ја носам во Бугарија, далеку е доста и би сакал да најдам пандан во Македонија. Пред неколку месеци бев во Бугарија, добив прекрасна услуга по супер цена и супер експедитивно. Батката кој работеше во сервисот имаше 12 години искуство стекнато во овластен Тојота сервис, па започнал самостојно. Барам нешто слично, некој механичар што ќе знае за мојот автомобил повеќе од она колку знам јас(имам прирачници, во детали го имам запознаено мојот автомобил IS200 1G-FE). Но, немам алати, ниту искуство, ниту простор, ниту време кое ќе е доволно за моето неискуство. Па, би го доверил автомобилот само на некој кој знае точно што прави.

Ако некој познава механичар/сервис кој се расправа исклучиво со возила на Toyota/Lexus, нека ми остави контакт телефон од сервисот/човекот.
Ви благодарам :)
Made in Japan ☮

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5152 на: 09 Септември 2017, 19:50:54 pm »
Тешко дека ќе најдеш независен сервис специјализиран за Toyota/Lexus. Особено за Lexus. Јас би ти го препорачал официјалниот сервис - не знам како се со цени, но барем се legit.

Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5153 на: 09 Септември 2017, 19:56:11 pm »
Тешко дека ќе најдеш независен сервис специјализиран за Toyota/Lexus. Особено за Lexus. Јас би ти го препорачал официјалниот сервис - не знам како се со цени, но барем се legit.

Овластениот сервис во Скопје што е за Тојота се лопови и преваранти. Не сакам со нив да си имам работа во иднина. Значи зборувам за тешки преваранти и лопови. За малку не завршивме на суд, прифатија да ми надокнадат штета преќутно бидејќи знаеја што им следува. Јас во оваа прилика сакам да ги предупредам сите кои планираат да одат во нивниот сервис доброволно - да се премислат додека не е доцна. И извини вака што можеби делува како да те дочекав "на нож" со репликава, но верувај не ми е тоа намерата. Само ме повлече за јазик со тоа што ми сугерираш да одам некаде каде што секој најпрво би помислил да оди. Но, не ти замерувам, сепак зборуваш на памет, никогаш не си бил кај нив во сервис веројатно, а можеби(претпоставувам) немаш работа со Toyota возила, така да, ти благодарам за добронамерната реплика ;)
Made in Japan ☮

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5154 на: 09 Септември 2017, 20:00:43 pm »
Секако дека репликата беше добронамерна. На времето татко ми имаше Corolla што од прв ден беше одржувана кај нив и немавме никакви проблеми. Сега го знам лично новиот шеф на сервис, и колку што јас знам е многу одговорен и принципиелен дечко.

Баш ме интересира што ти се случило. Ако можеш, пиши една ПП.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5155 на: 09 Септември 2017, 20:42:35 pm »
Пиши јавно

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4986
  • The Spartan General
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5156 на: 11 Септември 2017, 14:16:39 pm »
Пиши јавно

Зошто да пише јавно, кога може да биде тајно.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5157 на: 11 Септември 2017, 15:30:18 pm »
Зошто да пише јавно, кога може да биде тајно.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5158 на: 11 Септември 2017, 15:34:32 pm »
Ако имаш добро искуство со Бугарија, мислам дека за салам сервис вреди да поминеш 500км.

Јас сум доаѓал на сервиси од Битола до Скопје (реално од што морав) па возев по 400км и ги возам ден денес за истата кола.

Едноставно задоволен сум од сервисот.


Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5159 на: 11 Септември 2017, 22:00:04 pm »
Дали можи да се најдат полиуретански делови тука кај нас ? Конкретно за вакво нешто ми треба


3 држачи имам дома, ама џабе. Мора да пробам нешто друго.