Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1192732 пати)


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11821 на: 07 Март 2024, 03:57:03 am »
Фаќен хрвати... користев Google Translate за да разберам.

Ама овој дел беше прописно смешен:
"u stanju potrošiti goriva koliko i prosječna uzbekistanska Instagramuša na estetske zahvate"

:))
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11822 на: 08 Март 2024, 00:16:58 am »
Според мене, најубаво дизајнирани команди за обична клима, Алфа Ромео 156 фејслифт. За разлика од воа, коа ќе видеш некој нов автомобил со тие обичните вртелешки на командите за климатизација, целиот ентериер го нагрдува.


Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11823 на: 08 Март 2024, 06:06:05 am »
 :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11824 на: 28 Март 2024, 08:11:24 am »


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6910
 • хаУс мајстор
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11825 на: 28 Март 2024, 09:34:30 am »
Јас би вака, само уште не можам издувите да ги сместам во глава, тоооолку добро изгледа, што им требало...


Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822

Отсутен nikola98

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • The best or nothing.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11828 на: 01 Април 2024, 13:02:58 pm »


Alfa Romeo Milano

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11829 на: 01 Април 2024, 19:00:57 pm »
Уште еден SUV... Јеееј...

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11830 на: 01 Април 2024, 19:02:27 pm »
Убава е у темно.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11831 на: 16 Април 2024, 00:34:02 am »

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11832 на: 16 Април 2024, 01:04:43 am »
Фаќен нацисти...

Швабине пасивно-агресивни, ама сепак веднат глава и не се прчат пост-воено...
Овие кепциве, сè нешто они најјаки...

А убав е Милано стварно... и зошто да не се вика така, без разлика на сè?
Та, нели сепак е гордост, племе му ебам?!
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11833 на: 17 Април 2024, 00:08:31 am »
Законот вика дека не смее да се користи Италијанско име на нешто што се произведува надвор од Италија.
Ова реново ќе се прави во Полска.

Епа затоа Јуниор.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11834 на: 17 Април 2024, 00:23:14 am »
Исправки:
Законот вика дека не смее да се користи Италијанско име на нешто што се произведува надвор од Италија.
Ова реново Цитроенов ќе се прави во Полска.

Епа затоа Јуниор Polonez

BTW, иако „традиционалните“ алфисти плукаат по новиве (Tonale, Milano/Junior), на неутралните им се допаѓа дизајнот и позитивно гледаат на возилата. Можеби е вистинска насока за масовно продуцираните модели. За нас традиционалните, нека има по некое Giulia GTA-m, 33 Stradale, и слични моделчиња, да им се радуваме иако се реално недостапни.
Инаку, делењето на платформи и технологии со други брендови не е непознаница и за Алфа. Поготово под фиатова капа.
« Последно менување: 17 Април 2024, 00:32:06 am Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.