Автор Тема: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA  (Прочитано 32077 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #15 на: 29 Јуни 2011, 15:02:24 pm »
Ќе го видам БМВ-то. Ме интересира само дали имаше залепена налепница Цар Клаб на гепекот?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2209
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #16 на: 29 Јуни 2011, 17:13:51 pm »
Ате денес поминав во ДОГ кај 4 ипол ама те немаше да се договориме за цена за столбовите на вратите, ама еве ке ти дадам димензија па пиши ми ПП. 20 цм(ширина) на 50 цм (висина) со фире нека има (тоа е за една страна). значи 40цм на 50цм вкупно :))
>>>>><<<<<

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7572
 • Плинаш!!!
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #17 на: 29 Јуни 2011, 17:22:06 pm »
Ате едно прашање: Дали може да се залепи карбон на браници што не се во боја? Се мисли на обични црни браници. Слушнав дека карбонот не можел да се лепи на пластика без боја. Благодарам однапред.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #18 на: 30 Јуни 2011, 11:02:11 am »
Па да.И јас мислам дека не може затоа што браниците ти се рапави а не мазни ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #19 на: 07 Јули 2011, 08:09:42 am »
Многу комплицирана работа е тоа лепење карбон фолија. Вчера бев во Догдикјурити и моравме 2 саати да работиме за да излепиме 2 лајсни од двете леви врати. Останаа уште лајсните од десните 2 врати и уште некои други ситници.

Најнапред тој газдата беше толку немилосрден, што донесе материјали за работа и ме примора да му помагам. Работевме, работевме, се наработивме, па напомош мораше да викне стручна екипа од сервисот на Мазда. И ним ги напна да помогнат во работата, па откако се наработија мораа да дадат писмена потврдат дека лајсните се налепени во согласност со јапонските стандарди за лепење плочки со филери.

Кога веќе се гледаше крајот пристигна и нов материјал за работа...Меѓутоа тогаш добив и неколку телефонски закани од страна на сопругата при што немав друг избор освен да ги оставам дечките да го сработат и мојт дел, а јас да одам дома и да јадам ќотек.

Целата постапка на лепње беше документирана во фото-запис, но од технички причини не сум во можност фотографиите да ги приложам, така што ќе беше посликовито. Се надевам дека екипата од Дог нема да ми се налути затоа што ги издавам малите тајни на нивните големи успеси во занатот.
« Последно менување: 07 Јули 2011, 08:13:18 am gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #20 на: 07 Јули 2011, 08:51:22 am »
реков ја еднаш, едина полоша работа од дијареа во авион ти е лепење карбон фолија на заоблени површини ...

Чекам слики у мазда темата ...

Ate, да не го работеше БМВ-то на  Бојанод Куманово, 530 д, од 2002?
« Последно менување: 07 Јули 2011, 09:13:28 am Tommy »

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #21 на: 07 Јули 2011, 09:56:03 am »
реков ја еднаш, едина полоша работа од дијареа во авион ти е лепење карбон фолија на заоблени површини ...

Чекам слики у мазда темата ...

Ate, да не го работеше БМВ-то на  Бојанод Куманово, 530 д, од 2002?

Da nie go pravevme ...Go videl nekoj ? komentar ???ke ne bide li ?
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #22 на: 07 Јули 2011, 10:00:01 am »
Бојан ми е колега, работи тука во Авганистан, ги гледав фотките на неговиот ФБ, ке ги постирам овде вечер или ке отворам нова тема, нормално со негова дозвола ... BMW-то му е многу бесно ...

Само може да речам, супер сработено од она што го видов на сликите... Сите му го пофалија карбонот ...


Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8672
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #23 на: 12 Јули 2011, 13:38:45 pm »
kolku cini na ibiza kako ovaa na slikickata sto mi e Carbon folija na retrovizori

Отсутен Halcyon

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #24 на: 22 Јули 2011, 21:55:25 pm »
може ли да се лепе фолијата на не фарбана пластика или ...?
hot cars hot girls what else does guy need

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #25 на: 22 Јули 2011, 22:07:28 pm »
Ако е рапава, како пластичен браник, или пластика од ентериер, не. Ако е од типот на махагон, мислам дека нема да има проблеми.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #26 на: 22 Јули 2011, 23:52:23 pm »
може ли да се лепе фолијата на не фарбана пластика или ...?
Ако гти е рапава пластиката,куписи прајмер и боја и фаарбаја и после можеш да лепиш ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #27 на: 22 Јули 2011, 23:58:14 pm »
Да ве прашам дали може на моето БМВ да се стави карбон внатре и колку би ме коштало еве една слика каде што е махагонот да ставиме карбон јас немам махагонија во него ама еве една слика колку да видите за што се работи :


Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #28 на: 23 Јули 2011, 00:56:52 am »
Карбон на махагон деловите ќе ти фати мислам. Нека каже Ате подобро.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #29 на: 23 Јули 2011, 01:05:19 am »
Карбон на махагон деловите ќе ти фати мислам. Нека каже Ате подобро.
Па ќе видиме бидејќи јас немам махагон во бмв то сакам да ставам карбон мислам дека супер ќе изгледа нека каже Ате па јас ќе поминам до кај нив :D