Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1217307 пати)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8355 на: 21 Март 2024, 19:04:04 pm »
Постои плажа/место во Грчка, да ги задоволува следниве услови :
1. Мирна вода
2. Песоклива плажа
3. Без кафичи на плажа/Тивко да е
4. Да ставам свој чадор, и да се излежавам ко магаре под него
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5140
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8356 на: 21 Март 2024, 19:14:46 pm »
Постои плажа/место во Грчка, да ги задоволува следниве услови :
1. Мирна вода
2. Песоклива плажа
3. Без кафичи на плажа/Тивко да е
4. Да ставам свој чадор, и да се излежавам ко магаре под него

Skotina, на времето кога одев со моите апсолутно ништо немаше, сенки од дрва, место за чадор колку сакаш, ниту пак многу луѓе еден автокамп напуштен само незнам дали е напуштен уште, мислам дека уште е така , без кафичи, ресторани, тивко.
https://www.google.de/maps/place/Skotina+Beach/@40.0285017,22.5882769,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipMCtiYHRXRhhxi37hRg3-Z9ggAXdeff-qknd-Ck!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMCtiYHRXRhhxi37hRg3-Z9ggAXdeff-qknd-Ck%3Dw203-h114-k-no!7i4032!8i2268!4m11!1m2!2m1!1sskotina+greece%3Ftrackid%3Dsp-006!3m7!1s0x13580a47141ea28f:0xf24b9dba2c091482!8m2!3d40.0285017!4d22.5882769!10e5!15sCh1za290aW5hIGdyZWVjZT90cmFja2lkPXNwLTAwNpIBBWJlYWNo4AEA!16s%2Fg%2F11cnct3j9d?entry=ttu
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8357 на: 21 Март 2024, 19:43:09 pm »
@bear не ти е рано за пензија :D

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8358 на: 21 Март 2024, 20:02:06 pm »
@bear не ти е рано за пензија :D

Не бе, зашто рано? Бенефициран имам.

Шала на страна, за мене Одмор, треба да е Одмор, а не вашар во Лесковац. Ќе упалат блутут звучници, ечи музика, ечи.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8359 на: 24 Март 2024, 16:13:50 pm »
Постои плажа/место во Грчка, да ги задоволува следниве услови :
1. Мирна вода
2. Песоклива плажа
3. Без кафичи на плажа/Тивко да е
4. Да ставам свој чадор, и да се излежавам ко магаре под него
Vrahos beach
Preveza

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4804
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8360 на: 24 Март 2024, 16:22:33 pm »
Grcija vo Juni za so 3 godisno dete. Blisku do plaza i kaj bi bila najtopla vodata(mislam segde e ista ama...)?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8201
 • Малерозен дрводарец
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8361 на: 24 Март 2024, 16:26:09 pm »
Гореспомнатото Скотина или другите кампови подоле Панталејмонас. Гледај да е на крај на Јуни, сепак...

3 часа возење од Скопје.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8362 на: 24 Март 2024, 17:45:46 pm »
Grcija vo Juni za so 3 godisno dete. Blisku do plaza i kaj bi bila najtopla vodata(mislam segde e ista ama...)?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Фурка или Афитос.
Гледај нешто од западната страна на првиот крак (Фурка, Сивири).

Eден од најдобрите делови на источната страна (Encore Beach Bar):
https://maps.app.goo.gl/ZsJc2aS8hkqqXkSo7
https://maps.app.goo.gl/Gr1VGLv5oh6F8YLR7

Пред некоја година бев за Св. Кирил и Методиј празникот во мај (24-ти?).
Водата беше ОК.

@kalimero имаше пишувано за Сивири:
https://forum.carclub.mk/index.php/topic,21709.msg1048626.html#msg1048626
« Последно менување: 24 Март 2024, 17:52:30 pm balanar »

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2190
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8363 на: 25 Март 2024, 08:23:32 am »
Да се надоврзам на Баланар:
Во Фурка препорака за Палаис де Фоурка, 40 метри од плажа, убав комплекс со огромен приватен двор и обезбеден затворен паркинг за секој гост. Јас бев преку Игуана, а може ја нудат и други агенции.

Во Афитос ако се оди, гледај сместување доле во првата линија со плажата (испод скалите што би се рекло), со мало дете само плажата кај тој ресторанот/кафиќ/таверна, има песок, на другите места е карпесто со мали ежиња. А навечер е прекрасно за шетање.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8364 на: 25 Март 2024, 11:55:06 am »
Или евентуално Калитеа, колку и да звучи клише.
Плажата е идеална за мали деца (песочна и плитка, па би требало и водата да е потопла), а во јуни и не би требало да е толку гужва.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13662
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8365 на: 25 Март 2024, 16:04:03 pm »
Во Грција најубаво за со мали деца е онаму каде што ќе најдеш најблиску смештај до плажа.

За да може децата  со мајка им да се приберат во смештај во 11:30ч, а ти да останеш на раат на плажа со фрижидерчето за пиво.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Кај ги наоѓате такви жени бе?Ќе ми седел тој на плажа газови да гледа, јас самата со децата....

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8366 на: 25 Март 2024, 18:35:15 pm »
Во Грција најубаво за со мали деца е онаму каде што ќе најдеш најблиску смештај до плажа.

За да може децата  со мајка им да се приберат во смештај во 11:30ч, а ти да останеш на раат на плажа со фрижидерчето за пиво.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Кај ги наоѓате такви жени бе?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ќе ми седел тој на плажа газови да гледа, јас самата со децата....
Кој како ќе си ја нареди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8367 на: 25 Март 2024, 19:14:39 pm »
Затоа златно правило е да маж треба да има три жени/кој свати свати стара источна изрека..

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8368 на: 25 Март 2024, 19:27:28 pm »
Постои плажа/место во Грчка, да ги задоволува следниве услови :
1. Мирна вода
2. Песоклива плажа
3. Без кафичи на плажа/Тивко да е
4. Да ставам свој чадор, и да се излежавам ко магаре под него
Сани бич има и ресорт и организиран дел а нагоре до бескрај само слободен песок да ставиш чадор, водата доста плитка и за мене ко непливач
https://maps.app.goo.gl/irrTjfWQCu93VCFaA

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #8369 на: 25 Март 2024, 20:02:58 pm »
Од таму некаде Каликратиа па се до Муданиа цел потег тие е со песочни плажи и плитко и сместувачките капацитети се блиску до плажа.