Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2500591 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10393
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23250 на: Јуни 20, 2021, 13:07:14 pm »
Не, добив работа во Австрија и ќе се селиме, како што правев пресметки не ми се исплати да ја царинам таму така да, тоа е :(

Ме заинтересира ова.

Во Шведска можеш да си ја донесеш колата од Македонија (со македонски таблици), си плаќаш осигурување и таблици. Не плаќаш никакви увозни давачки.
Се разбира има некои услови, као да не е понова од 6 месеци or something.
Истото е и за Данска.

Баш гледав за Австрија, ги немаат овие поволности до тој степен. Се плаќало некаква давачка NoVA or something.

Претпоставувам се имаш распрашано, ама за селидба да знаеш имаш доста пооволности во тој поглед.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2844
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23251 на: Јуни 20, 2021, 23:50:54 pm »
Јас како што знам во Австралија се вози на грешната страна, така да нема смисла префрлање на кола.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1069
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23252 на: Јуни 20, 2021, 23:56:38 pm »
Јас како што знам во Австралија се вози на грешната страна, така да нема смисла префрлање на кола.

Австрија

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4122
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23253 на: Јуни 21, 2021, 00:43:19 am »
Videovo izlezeno pred 7 saati znaci taze cenive u Dojcland

https://youtu.be/Q0BTvTgFJOQ

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10393
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23254 на: Јуни 21, 2021, 09:28:33 am »
Јас како што знам во Австралија се вози на грешната страна, така да нема смисла префрлање на кола.

Австрија


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2844
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23255 на: Јуни 21, 2021, 11:33:47 am »
Јас како што знам во Австралија се вози на грешната страна, така да нема смисла префрлање на кола.

Австрија

Моја грешка во читањето, се извињавам.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1955
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23256 на: Јуни 21, 2021, 11:55:36 am »
Јас како што знам во Австралија се вози на грешната страна, така да нема смисла префрлање на кола.

Австрија

Моја грешка во читањето, се извињавам.
Многу ветер те мава деновиве на отворено :D

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1304
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23257 на: Јуни 22, 2021, 10:40:50 am »
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23258 на: Јуни 22, 2021, 10:55:48 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3833053 Lancia Delta 1.75 TBI
Убава цена, Па уште и аутоматик! Браво!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10393
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23259 на: Јуни 22, 2021, 10:56:12 am »
Оддамна е оваа. Се мислев искрено.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7633
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23260 на: Јуни 22, 2021, 12:06:21 pm »
Не трпи плин

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10636
 • Архитект
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23261 на: Јуни 22, 2021, 12:14:56 pm »
Уште подобро!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10393
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23262 на: Јуни 22, 2021, 12:21:32 pm »
Дупки во џебовите за бензин ;D Симо може да кажи. Си бараа оваа :)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10636
 • Архитект
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23263 на: Јуни 22, 2021, 12:56:50 pm »
Меракот вреди повеќе од 400 -500 ден повеќе на еден резервоар.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2844
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23264 на: Јуни 22, 2021, 13:53:48 pm »
Јас како што знам во Австралија се вози на грешната страна, така да нема смисла префрлање на кола.

Австрија

Моја грешка во читањето, се извињавам.
Многу ветер те мава деновиве на отворено :D

Не е лесен и животот на отворени води :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA