Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1059802 пати)

Отсутен bubeqwerty

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 570
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #30 на: 01 Август 2011, 01:03:15 am »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #31 на: 01 Август 2011, 09:39:52 am »
Како бе во тема за андроид апликации ставаш апликација за Iphone?
:D :D :D :D

http://gizmodo.com/5030749/iphone-apps-we-like-dynolicious-car-performance-meter

Еве една и од мене, не ја имам пробано дека GPS ми е BUST
Спортекс нека ја проба или некој шо има ај фон.....

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #32 на: 01 Август 2011, 09:52:55 am »
Како бе во тема за андроид апликации ставаш апликација за Iphone?
:D :D :D :D

http://gizmodo.com/5030749/iphone-apps-we-like-dynolicious-car-performance-meter

Еве една и од мене, не ја имам пробано дека GPS ми е BUST
Спортекс нека ја проба или некој шо има ај фон.....

Спортекс немат iPhone...имат Блекбери скапаница и Sonim unbreakable...! ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #33 на: 01 Август 2011, 10:32:23 am »
Спортекс има MAC тоест oversized iPhone...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #34 на: 01 Август 2011, 10:45:02 am »
Спортекс има MAC тоест oversized iPhone...

Не беше некна да видиш презентација на Sonim во живо....газење телефон со кола! ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #35 на: 01 Август 2011, 11:00:03 am »
Спортекс има MAC тоест oversized iPhone...

Не беше некна да видиш презентација на Sonim во живо....газење телефон со кола! ;D
Golema rabota. SonyEricsson k700 jas go znaziv so kadetot da doka\am na drugarite deka nema da se skrsi i nisto ne mu bese, samo go zagrebav malce

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #36 на: 01 Август 2011, 11:49:17 am »
Спортекс има MAC тоест oversized iPhone...

Не беше некна да видиш презентација на Sonim во живо....газење телефон со кола! ;D
Golema rabota. SonyEricsson k700 jas go znaziv so kadetot da doka\am na drugarite deka nema da se skrsi i nisto ne mu bese, samo go zagrebav malce

A по асфалт си го пуцал ли.....подвода звонење....ковање клинец со телефон...од 3 спрат тарзанка надоле? ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #37 на: 01 Август 2011, 12:18:00 pm »
Спортекс има MAC тоест oversized iPhone...

Не беше некна да видиш презентација на Sonim во живо....газење телефон со кола! ;D
Golema rabota. SonyEricsson k700 jas go znaziv so kadetot da doka\am na drugarite deka nema da se skrsi i nisto ne mu bese, samo go zagrebav malce

A по асфалт си го пуцал ли.....подвода звонење....ковање клинец со телефон...од 3 спрат тарзанка надоле? ;D

Не, само го згазив со кадетот со двете тркала. Ни маската не му пукна. А ми има паднато од прв спрат доле на бетон, исто така ништо не му беше. Не ми се верува дека телефонот работел под вода... Тоа сакам лично да видам

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #38 на: 01 Август 2011, 12:30:17 pm »
Спортекс има MAC тоест oversized iPhone...

Не беше некна да видиш презентација на Sonim во живо....газење телефон со кола! ;D
Golema rabota. SonyEricsson k700 jas go znaziv so kadetot da doka\am na drugarite deka nema da se skrsi i nisto ne mu bese, samo go zagrebav malce

A по асфалт си го пуцал ли.....подвода звонење....ковање клинец со телефон...од 3 спрат тарзанка надоле? ;D

Не, само го згазив со кадетот со двете тркала. Ни маската не му пукна. А ми има паднато од прв спрат доле на бетон, исто така ништо не му беше. Не ми се верува дека телефонот работел под вода... Тоа сакам лично да видам

Izvolte....4.53....


Отсутен zoki.mih

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #39 на: 19 Октомври 2011, 16:14:45 pm »
Ulysse Speedometer оваа апликација не ми прави баш мерак али пак затоа Car Performance е доста добра. а и побрзо се поврзува со сателити.

Отсутен zoki.mih

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #40 на: 21 Октомври 2011, 18:35:24 pm »
Сакам да прашам дали има некоја апликација за навигација а да бара само ГПС да нема потреба од поврзување со нет?

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #41 на: 21 Октомври 2011, 18:36:27 pm »
Navigon или iGo, и едната и другата се одлични.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #42 на: 22 Октомври 2011, 17:23:42 pm »
Јас го користам, иГО само иди на маркетот и лесно и брзо за симнување...

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #43 на: 22 Октомври 2011, 21:05:01 pm »
Јас го користам, иГО само иди на маркетот и лесно и брзо за симнување...

Are you kidding me ?

На Андроид маркет бесплатен "i Go"-no way !

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #44 на: 22 Октомври 2011, 23:40:14 pm »
Па ја мислам, дека од маркетот го симнав...

Што не сум симнал до сеа од маркетот... од програми за мерење на батерија процесот, од игри, не знам уште што...