Автор Тема: Таблет  (Прочитано 33831 пати)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Таблет
« Одговори #30 на: 05 Јануари 2013, 15:00:17 pm »
Купи си iPad верувај нема да најдеш маана ни за екран, ни за брзина, ни за изрботкаа :-)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Таблет
« Одговори #31 на: 05 Јануари 2013, 15:09:56 pm »
Јас земав скоро nov iPAD  и можам да кажам дека има огромна маана а тоа е дека никако не можам да дојдам до него од децава, дури и малиот сака да гледа клипчиња на него и ако го види плаче додека не му го дадеш.

Наравоучение: Ако имаш деца не ти треба iPAD !

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Таблет
« Одговори #32 на: 05 Јануари 2013, 16:12:26 pm »
Јас земав скоро nov iPAD  и можам да кажам дека има огромна маана а тоа е дека никако не можам да дојдам до него од децава, дури и малиот сака да гледа клипчиња на него и ако го види плаче додека не му го дадеш.

Наравоучение: Ако имаш деца не ти треба iPAD !

ако имаш било какков таблет нема да можеш да дојдеш на ред од децата

Отсутен Untak

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 305
 • sLowRider
Одг: Таблет
« Одговори #33 на: 05 Јануари 2013, 16:23:02 pm »
Купи си iPad верувај нема да најдеш маана ни за екран, ни за брзина, ни за изрботкаа :-)

Дај на заем (од оној кој после тоа нема да ми видиш очи) 400 евра.. ;D

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Таблет
« Одговори #34 на: 05 Јануари 2013, 16:24:17 pm »
Шала на страна кинеските се одлични  за парите...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Таблет
« Одговори #35 на: 05 Јануари 2013, 16:35:08 pm »
400 евра се многу пари за да си играат деца со нив.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Таблет
« Одговори #36 на: 05 Јануари 2013, 17:06:33 pm »
Шала на страна кинеските се одлични  за парите...

за мене кинеските се гомна тешки не вреди да дадеш пари за нив, ама имаш 7" google nexus 7 кој е врв

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Таблет
« Одговори #37 на: 05 Јануари 2013, 17:37:24 pm »
Ако гледаме така ондак пак излегува варијанта ајпад. Реков дека за петарда добиваш одлична играчка, поготово ако најдеш некоја со гпс, па ја убациш како навигација и мултимедија во кола. Или па деца да го играат.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Таблет
« Одговори #38 на: 05 Јануари 2013, 19:41:42 pm »
Sale imas za 13.5k Nexus 7 vo Amc so mnogu besni performansi ako mi e za do 7" sto e mnogu poeftino od ipad. A ako davam pari za apple mislam deka ona Asus Transformer e mnogu dobar

Отсутен Untak

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 305
 • sLowRider
Одг: Таблет
« Одговори #39 на: 05 Јануари 2013, 20:00:21 pm »
Да, меѓутоа за цена од 5000 денари никој не очекува да добие нешто што може да се споредува со iPad или Nexus, колку пари, толку музика... на сите им е тоа јасно.. :)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Таблет
« Одговори #40 на: 06 Јануари 2013, 09:41:09 am »
Sale imas za 13.5k Nexus 7 vo Amc so mnogu besni performansi ako mi e za do 7" sto e mnogu poeftino od ipad. A ako davam pari za apple mislam deka ona Asus Transformer e mnogu dobar

Za 250 evra se naogja dvojka polovna sto e mnogu mnogu bolja od neksusot, sem ako ne sakas novo.  + ke dobies 10 incen ekran vo odnos na 7-cata....

Ali ipak mislam deka za 5k ponudat n kineskite e odlicna i kako sto rece Untak kolku pari tolku muzika :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Таблет
« Одговори #41 на: 06 Јануари 2013, 16:00:32 pm »
Sale imas za 13.5k Nexus 7 vo Amc so mnogu besni performansi ako mi e za do 7" sto e mnogu poeftino od ipad. A ako davam pari za apple mislam deka ona Asus Transformer e mnogu dobar

Za 250 evra se naogja dvojka polovna sto e mnogu mnogu bolja od neksusot, sem ako ne sakas novo.  + ke dobies 10 incen ekran vo odnos na 7-cata....

Ali ipak mislam deka za 5k ponudat n kineskite e odlicna i kako sto rece Untak kolku pari tolku muzika :)

sale двојка е делеку од подобра од нексусот, од кај сега дека 2ка е многу многу подобра

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Таблет
« Одговори #42 на: 06 Јануари 2013, 18:14:16 pm »
Сакаш да ги тестираме? Нексусот и мојов ајпад 2?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Таблет
« Одговори #43 на: 06 Јануари 2013, 18:31:29 pm »
Ја сакам ајпад 2 за 250 евра.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Таблет
« Одговори #44 на: 06 Јануари 2013, 19:04:02 pm »
Бива таблет со win8 наместо лаптоп за иста цена?