Автор Тема: Совет за часовник  (Прочитано 195818 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Совет за часовник
« Одговори #30 на: 21 Ноември 2012, 08:56:22 am »
Со Casio Edifice нема да згрешиш. Јас имам 2 Edifice модели (на првиот му сменив батерија после 5 години) и еден G-Shock.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совет за часовник
« Одговори #31 на: 25 Декември 2012, 13:54:17 pm »

Отсутен Kameleon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Совет за часовник
« Одговори #32 на: 25 Декември 2012, 14:31:03 pm »
Во B-watch во трговски има 50% попуст на сите саати, јас во саботата земав CASIO EF-532 за 3900 денари со 2 години гаранција.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Совет за часовник
« Одговори #33 на: 25 Декември 2012, 16:09:32 pm »
Имаше црн касио?

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1574
Одг: Совет за часовник
« Одговори #34 на: 25 Декември 2012, 18:02:44 pm »


Овој го носам 4та година. Претходно носев друг Casio некаде околу 6 години. Нема утка со Casio.

Отсутен Kameleon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Совет за часовник
« Одговори #35 на: 25 Декември 2012, 21:50:30 pm »
Имаше црн касио?

Каков црн Касио, мислиш и со црно ремче. Има некои модели со кожни ремчиња ама ја несакав таков па и не ги загледав а и g-shock се црни има и такви.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Совет за часовник
« Одговори #36 на: 25 Декември 2012, 21:53:43 pm »
Имаше црн касио?

Каков црн Касио, мислиш и со црно ремче. Има некои модели со кожни ремчиња ама ја несакав таков па и не ги загледав а и g-shock се црни има и такви.
Црн метал, со метално ремче.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за часовник
« Одговори #37 на: 25 Декември 2012, 21:55:12 pm »
Продаваат ли во B-Watch некои марки и модели што се релативно квалитетни а сепак ефтини до рецимо 2500?

Отсутен Kameleon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Совет за часовник
« Одговори #38 на: 25 Декември 2012, 21:57:08 pm »
Мислам дека немаше. Ама не сум 100% сигурен, можеш и на нивниот web да видиш ги има таму моделите.
http://www.b-watch.com.mk/

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за часовник
« Одговори #39 на: 25 Декември 2012, 21:58:58 pm »
Добро, со попустов да биде толку нормално.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6985
Одг: Совет за часовник
« Одговори #40 на: 26 Декември 2012, 00:14:58 am »
Во B-watch во трговски има 50% попуст на сите саати, јас во саботата земав CASIO EF-532 за 3900 денари со 2 години гаранција.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

АУУУ добар... со здравје да си го носиш!

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3691
Одг: Совет за часовник
« Одговори #41 на: 26 Декември 2012, 01:38:04 am »
Имаше црн касио?

Каков црн Касио, мислиш и со црно ремче. Има некои модели со кожни ремчиња ама ја несакав таков па и не ги загледав а и g-shock се црни има и такви.
Црн метал, со метално ремче.

Еве ти Дени таков,
http://www.b-watch.com.mk/productDetails.aspx?prID=1351&cID=44

Јас пак на вој му удирв мерак, само цена неможам да најдам.
http://www.b-watch.com.mk/productDetails.aspx?prID=177&cID=10
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Совет за часовник
« Одговори #42 на: 26 Декември 2012, 12:33:59 pm »
Саше ептен добар е тој касиото, ако си при пари земи си сега, пошто секоја година околу новогодишните и божиќните празници има добри попусти по продавнициве за саати.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2593
 • Слобода или смрт
Одг: Совет за часовник
« Одговори #43 на: 26 Декември 2012, 14:34:05 pm »
Јас си го купив овој т.е. денес платив профактура утре треба да ми го достават по карго до штип.
Само си доплатив да ми вклучат и метални каишки бидејќи така повеќе сакам не сум баш по кожени каишки па ќе си ги менам.


Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совет за часовник
« Одговори #44 на: 26 Декември 2012, 15:04:45 pm »
Sase_91
4500 e твојот модел.


kimi makedonski
Колку доплати за метално ремче и стави слика кој модел е.


Јас го меркав овој го немале, штета.
Casio-Edifice-Ef-539D